اقتصادیعمومیکسب و کار ایرانی برتر

تأثیر استفاده از پارچه‌ی نرم برای شستشوی صورت

مزیت استفاده از نرمکننده لباس چیست؟

ژل شستشوی صورت ویتابلا دکتر بیز: استفاده از پودر لباسشویی یا شوینده‌های لباس کافی نیست، چرا که برخی از این مواد شوینده باعث خشک و زبر شدن جنس لباس می‌شوند. در این صورت یک نرمکننده لباس مناسب بافت لباس را نرم و لطیف و حتی خوش‌بو می‌کنند و شما احساس خوشایندی در لباس‌هایتان تجربه خواهید کرد.

بافت برخی از لباس‌ها به‌گونه‌ای است که الکتریسیته را در خود جذب می‌کنند و همین مسئله باعث ناراحتی شما و حتی جذب گرد و غبار و خرده مو روی لباس می‌گردد. برخی از نرم‌کننده‌های لباس ترکیباتی دارند که الکتریسیته ساکن لباس را از بین می‌برند که این مسئله مانع چروک شدن لباس‌ها نیز می‌گردد.

از مزیت‌های دیگر نرم‌کننده لباس می‌توان به اتوکشی ساده اشاره کرد. برخی از لباس‌ها بافت خشکی دارند که این مسئله باعث می‌شود چین و چروک‌های عمیق و خشکی روی لباس ایجاد شود که به سادگی با اتو صاف نشوند. در این صورت نرمکننده لباس کمک می‌کند تا چین و چروک کمتری روی لباس ایجاد شود و اتوکشیدن نیز راحت‌تر گردد.

شستشوی مداوم برخی از لباس‌ها همچون لباس خانگی باعث از بین رفتن بافت لباس به‌مرور زمان می‌شود. چرا که تعریق، سایش، مواد شوینده و حتی نور خورشید روی بافت لباس تأثیر می‌گذارد. در این صورت نرم‌کننده لباس مناسب کمک می‌کند تا بافت لباس عمر طولانی‌تری داشته باشد.

بهترین برندهای نرمکننده لباس چیست؟

ژل بهداشتی بانوان ویتابلا: یکی از مسائلی که ممکن است پیش از شما را درگیر کند، برند نرم‌کننده لباس است. این روزها برندهای گوناگونی برای شستشو و نرم کردن لباس وجود دارد و ممکن است مانع تصمیم‌گیری آسان شود. در ادامه مقاله بهترین مارک نرم‌کننده لباس را به شما معرفی می‌کنیم.

نرمکننده لباس کامفورت مناسب پوست‌های حساس است که تازگی و لطافت به لباس‌های شما می‌بخشد. نرمکننده لباس اکتیو ماندگاری بالایی روی پارچه و لباس دارد و مانع تغییر رنگ و از بین رفتن بافت لباس هنگام شستشو می‌شود. نرمکننده لباس سافتلن رایحه خوشایندی دارد که مانع الکتریسیته ساکن روی لباس‌ها می‌شود.

نرمکننده لباس گلرنگ یک برند قدیمی و معتبر است که لباس‌ها را لطیف می‌کند و رایحه خوشی به آن می‌بخشد. نرم‌کننده لباس تست باعث لطافت و طول عمر بیشتر بافت لباس می‌گردد. همچنین نرمکننده تاپ باعث سهولت و خوش‌بو شدنشان می‌شود.

نحوه استفاده از نرمکننده لباس چگونه است؟

قیمت محصولات شرکت دکتر بیز: توصیه می‌کنیم پیش از شستشوی هر نوع لباسی، نحوه شستشوی آن را بررسی نمایید. راهنمای شستشوی برخی از لباس‌ها روی برچسب لباس قرار دارد. برای مثال برخی از لباس‌های بافت یا حریر را نمی‌توان در ماشین لباسشویی قرار داد و بهتر است آن را به روش سنتی و با دست بشویید.

اگر می‌خواهید لباس را در ماشین لباسشویی بشویید، پودر و مایع نرم‌کننده لباس را در یک زمان داخل مخزن مخصوص بریزید. با این حال به یاد داشته باشید که میزان پودر ماشین لباسشویی و نرمکننده لباس متناسب باشد، چرا که اگر میزان مواد شوینده زیاد باشید، نه تنها لباستان تمیز نمی‌شود، بلکه ممکن است به بافت لباس آسیب برسد.

دومین نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید، حجم لباس‌ها در ماشین لباسشویی است. توصیه می‌کنیم هرگز ماشین لباسشویی را مملو از لباس نکنید، چرا که لباس‌ها تمیز نمی‌شوند، مایع نرمکننده به تمام لباس‌ها نمی‌رسد و ممکن است لباس‌ها در ارتباط با یکدیگر ساییده شوند و آسیب ببینند.

در صورتی که می‌خواهید لباس را در تشت بشویید، توصیه می‌کنیم از میزان نرمکننده لباس کمتری استفاده کنید، چرا که میزان آب در تشت کم است و نرم‌کننده لباس می‌تواند لباس‌هایتان را لطیف کند. با این حال به یاد داشته باشید که هنگام شستشوی لباس‌ها به روش سنتی، حتماً از دستکش استفاده کنید.

دستکش مانع حساسیت پوستی می‌شود. همچنین در صورت استفاده از دستکش پلاستیکی، لباس‌هایتان نخ‌کش نمی‌شود. در این صورت شما می‌توانید با کمک دستکش از پوست دست و لباس‌هایتان به خوبی محافظت کنید.

به یاد داشته باشید که نرمکننده لباس کودک با نرم‌کننده لباس بزرگسال متفاوت است. در واقع ترکیباتی که در شوینده‌های لباس کودک به کار می‌رود، به‌گونه‌ای است که به پوست لطیف کودک آسیب نرسد. در این رو توصیه می‌کنیم نرم‌کننده لباس کودک مناسبی برای فرزندتان تهیه کنید.

چگونه نرمکننده لباس خانگی بسازیم؟

در صورتی که به مواد شیمیایی و ترکیبات شوینده حساسیت دارید، می‌توانید به سادگی نرم‌کننده لباس خانگی با مواد طبیعی تهیه کنید. این نرم‌کننده خانگی مانع حساسیت پوست می‌شود و به نگهداری و بقای محیط ‌زیست کمک بزرگی می‌کند. در ادامه مقاله دو نوع نرم‌کننده خانگی، طبیعی و بسیار ساده را به شما معرفی می‌کنیم.

در این صورت شما به مقداری سرکه، آب و جوش‌شیرین نیاز دارید. مقداری سرکه سفید را با آب مخلوط کنید و کمی جوش‌شیرین به آن اضافه نمایید. این ترکیب نه تنها باعث لطیف شدن لباس می‌شود، بلکه در از بین بردن لکه تعریق و لکه غذا تأثیر بسزایی دارد.

در روش دوم می‌توانید از نمک دریا و جوش‌شیرین استفاده کنید. از این رو مقداری نمک دریا و جوش‌شیرین و مقداری آب را با یکدیگر مخلوط کنید تا محول نرمکننده لباس حاصل شوید. سپس لباس خود را با این محلول بشویید و در پایان کاملاً لباس را آب بکشید تا اثری از دانه‌های نمک دریا و جوش‌شیرین باقی نماند

دکمه بازگشت به بالا