استان هاکسب و کار ایرانی برتر

بهترین زمان سفر به کیش

بهترین زمان سفر به جزیره کیش بستگی به تجربه، سلیقه و فاکتورهای زیادی دارد که برای هر کسی با بقیه متفاوت است. اما آنچه مهم است انتخاب زمان درست برای سفر به کیش است، چرا که این موضوع می‌تواند تأثیر بالایی در کیفیت سفر شما و لذت بردن از تفریحات این جزیره زیبا می‌تواند داشته باشد. از نظر برخی مسافران تور کیش، بهترین زمان سفر به کیش فصل زمستان و هوای مطلوب جزیره است. برخی دیگر به جای سفرهای زمستانی، طرفدار مسافرت در فصل بهار هستند. از سوی دیگر برخی از تفریحات کیش تنها در زمان‌های مشخصی از سال برگزار می‌شود و با سفر در زمان کنسلی این برنامه‌ها، امکان استفاده از تفریح مورد علاقه برایتان وجود نخواهد داشت.

اگر شماهم از آن دسته گردشگرانی هستید که مدت‌هاست، قصد سفر به را دارید، اما هنوز زمان مناسب برای سفر به کیش را پیدا نکرده‌اید، با پرشین هتل همراه شوید تا در این نوشتار بهترین زمان سفر به جزیره کیش از نظر آب و هوا و استفاده از تفریحات کیش را بررسی کرده‌ایم تا بتوانید مطابق میل و سلیقه‌تان برای بهترین زمان مسافرت به جزیره، برنامه ریزی مطلوبی داشته باشید. اگر قصد سفر به کیش را دارید و به رزرو کشتی تفریحی کیش فکر می کنید این مقاله برای شماست.

انتخاب بهترین فصل سفر به کیش

انتخاب بهترین فصل سفر به کیش از نظر آب و هوا

جزیره کیش یکی از نقاطی است که هر چهار فصل آن جذابیت‌های زیادی برای مسافران و توریست‌ها دارد. اما سؤال اینجا است که کدام شرایط آب و هوایی بهترین زمان سفر به کیش را برای شما فراهم می‌کند؟ برای شناخت بهترین فصل سفر به کیش، باید از وضعیت آب و هوایی جزیره کیش در فصل‌های مختلف سال مطلع شوید. با توجه به قرار گیری جزیره کیش در جنوبی‌ترین قسمت کشور، آب و هوای جزیره گرم و شرجی است با این وجود در زمستان‌ها گاهی دمای هوا به صفر درجه می‌رسد.

اواخر زمستان و اوایل فصل بهار از نظر آب و هوایی بهترین زمان سفر به جزیره کیش است. اما فصل پاییز و تابستان به دلیل تخفیفات هتل‌ها، بلیط هواپیما و مراکز خرید بهترین زمان برای سفر مقرون به صرفه به جزیره کیش است. با تمام این اوصاف بهتر است ابتدا هدف خود از سفر به جزیره را مشخص کنید و سپس اقدام به رزرو تور کیش نمایید. در ادامه به شرایط کیش در فصل‌های مختلف بیشتر خواهیم پرداخت :

 1. سفر به کیش در فصل بهار
 2. مسافرت به کیش در فصل تابستان
 3. مسافرت به جزیره کیش در فصل پاییز
 4. سفر به کیش در فصل زمستان

هوای خنک و ملایم فصل بهار، بهترین زمان سفر به کیش

جزیره کیش یکی از مقاصد گردشگری در جنوب ایران است که آب و هوایی گرم و شرجی دارد، ولی در فصل بهار آب و هوای جزیره کیش خنک‌تر و ملایم از سایر فصل‌ها است و میزان رطوبت نیز از همیشه کمتر است. از سوی دیگر از اوایل فروردین تا انتهای خرداد، هنوز خبری از بادهای شدید، بارش باران یا شرجی بودن هوا در جزیره کیش نیست و شما می‌توانید در فصل بهار از تمامی تفریحات جزیره همراه با عزیزانتان استفاده کرده و از سفر با تور کیش نهایت بهره و لذت را ببرید. از سوی دیگر ایام نوروزی به خاطر تعطیلات طولانی مدت، بهترین زمان سفر به کیش برای خانواده‌هایی است که فرزند دانشجو یا دانش آموز دارند و تنها در ایام تعطیل می‌توانند به سفر بروند.

سفر به کیش در تابستان، بهترین زمان سفر برای تفریحات آبی

قبل از هر چیزی باید بدانید در فصل تابستان و مخصوصاً مرداد ماه، دمای هوای کیش تا 50 درجه هم می‌رسد، با این وجود، فصل تابستان از نظر بسیاری از مسافران تور کیش، بهترین زمان لذت بردن از تفریحات آبی جزیره است. شنا و غواصی در اعماق آب‌های خلیج فارس برای رهایی از گرمای هوای تابستان کیش، تفریحی فوق العاده انرژی بخش برای افراد در سنین مختلف است. از سوی دیگر بازار جشنواره‌ها و قرعه کشی‌های تابستانی کیش در تابستان حسابی داغ است، و فصل تابستان کیش بهترین زمان برای خرید کردن است!

یکی دیگر از مزیت‌های سفر در فصل تابستان، جشنواره‌ها و فستیوال‌هایی است که از 15 تیر آغاز شده و تا 15 شهریور ادامه دارد. در واقع به دلیل گرمای زیاد هوا در تابستان کیش شبهای پررونقی را در جزیره سپری خواهید کرد. اگر در فصل تابستان مسافر این جزیره باشید، می‌توانید با رزرو هتل‌های کیش که دارای امکانات مطلوبی هستند روزها را در هتل گذرانده و با توجه به شرجی بودن هوا، شب‌ها برای خرید و گردش بروید. هر چند که مراکز خرید سرپوشیده با امکانات سرمایشی عالی گرمای هوا را به کلی از خاطرتان می‌برند. با همه این احوالات اگر از گرمای هوا فراری هستید و تحمل هوای گرم را ندارید، به هیچ عنوان فصل تابستان بهترین زمان سفر به جزیره کیش برای شما نیست! چون هوای گرم و شرجی جزیره ممکن است برایتان غیر قابل تحمل باشد.

هوای پاکیزه فصل پاییز، بهترین زمان سفر به کیش

فصل پاییز بهترین زمان سفر به کیش برای آن دسته از افرادی که قصد استفاده از هوای پاکیزه جزیره کیش را دارند. پاییز فصل بارندگی است و رطوبت هوا گاهی تا 60 درجه هم می‌رسد. در واقع سفر به جزیره کیش در فصل پاییز، مناسب کسانی است که طرفدار آرامش هستند و دلشان می‌خواهد همراه با وزش نسیم خنک ساحلی در خیابان‌های جزیره قدم بزنند و یا در بازارها خرید کنند و یا حتی از تفریحات هتل برای کسب آرامش استفاده کنند. خوب است در جریان باشید که برای جذب بیشتر گردشگران در فصل پاییز به جزیره کیش، بیشترین جشنواره‌ها و تخفیفات هتل‌ها و بلیط های هواپیما ایجاد شده‌اند که فرصتی عالی برای خرید در جزیره خواهند بود. 20 آبان روز جزیره کیش نیز شاهد تخفیفات 50 درصدی در این جزیره خواهید بود.

چرا که در این فصل به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی و غیر قابل پیش بینی بودن آب و هوای کیش، محدویت های زیادی برای تفریحات آبی وجود دارد. به همین دلیل تعداد مسافران تور کیش که قصد لذت بردن از تفریحات آبی را دارند کاسته می‌شود، در این صورت، پروازها و هتل‌ها، با ظرفیت خالی مواجه شده و جذب مسافران، قیمت‌های خود را کاهش دهند. از این رو در فصل زمستان، قیمت تور کیش به حداقل نرخ ممکن می‌رسد و بهترین زمان مسافرت به کیش با قیمت مناسب خواهد بود، اگر قصد سفر به کیش با ارزان‌ترین قیمت را دارید و یا می‌خواهید تجربه اقامت در هتل‌های خاص این جزیره را داشته باشید، فصل پاییز را برای سفر خود انتخاب کنید.

فصل زمستان، بهترین زمان سفر به کیش برای قدم زدن زیر باران در ساحل

در فصل زمستان کیش شاهد بارندگی‌های زیادی خواهید بود. زمستان‌های کیش معروف به فصل باران‌های تند موسمی است. باران‌هایی که ناگهان شروع می‌شود. اگر در فصل زمستان مسافر جزیره کیش می‌شوید یادتان باشد که حتماً هنگام گردش و تفریح در جزیره چتر به همراه داشته باشید. با این اوصاف اگر به دنبال بهترین زمان سفر به کیش برای آفتاب گردی هستید مطمئن باشید که زمستان زمان خوبی برای این کار نیست ولی دمای هوا مطلوب و عالی است. هوایی از 9 تا 2 درجه بهترین زمان برای گردش و تفریح و خرید در جزیره کیش است. خرید کردن و گردش در هوای مطلوب و دلچسب اسفند ماه هم طرفداران زیادی در میان گردشگران دارد.

بهترین زمان مسافرت به کیش از نظر گردش و تفریح

جذابیت‌های جزیره کیش زیاد و تمام نشدنی است، از آب و هوای کیش که بگذریم زمان‌های مناسب زیادی برای سفر به جزیره کیش وجود دارد. بهترین زمان برای سفر به کیش با توجه به هدف مسافران را می‌توان در گروه‌های زیر دسته بندی کرد:

 1. بهترین زمان رفتن به کیش برای شرکت در جشنواره‌ها
 2. بهترین زمان سفر ارزان به کیش
 3. بهترین وقت مسافرت به کیش برای تفریحات آبی، شنا و غواصی
 4. بهترین زمان سفر به کیش برای کسب آرامش
 5. بهترین موقع مسافرت به کیش از نظر خلوت بودن
 6. بهترین زمان سفر به کیش برای سفر یک روزه

بهترین زمان سفر به کیش برای شرکت در جشنواره‌های و فستیوال‌ها

یکی از تفریحات پرطرفدار جزیره کیش جشنواره‌های و فستیوال‌هایی است که گردشگران زیادی را مسافر این جزیره می‌کند. شما هم اگر دلتان می‌خواهد بهترین زمان رفتن به کیش برای شرکت در جشنواره‌ها را بدانید، باید برایتان بگوییم فصل تابستان از اوایل تیر تا اواخر شهریور بهترین زمان سفر به کیش و شرکت در جشنواره‌ها است. از جمله فستیوال‌هایی که در جزیره کیش برگزار می‌شود از این قرارند:

 1. مسابقات متنوع مانند رالی تور خانوادگی
 2. فستیوال آبنبات چوبی
 3. فستیوال‌های خرید
 4. فستیوال سلامت
 5. کنسرت‌ها و اجرای خیابانی مانند تئاترها و موسیقی خیابانی و نمایش عروسکی
 6. کارناوال‌های و جنگ‌های شادی شبانه همراه با موزیک و برنامه‌های شاد
 7. کنسرت‌های خوانندگانی مانند فرزاد فرزین، رضا بهرام، احسان دریادل و غیره

بهترین زمان سفر به کیش برای خرید کردن

اگر هدفتان از سفر به کیش خرید و استفاده از تخفیفات مراکز خرید در جزیره است باید بدانید دو فصل از سال بهترین زمان برای خرید کردن است:

 1. فصل پاییز مخصوصاً آبان و آذر ماه
 2. فصل تابستان و مرداد ماه

فصل پاییز با تخفیفات رزرو هتل و بلیط هواپیما همراه است، جشنواره‌های و حراجی‌های جزیره در فصل کیش هم بازار داغی دارد. البته فصل تابستان هم بهترین زمان سفر به کیش برای استفاده از تخفیفات و جشنواره‌های تابستانی است.

بهترین وقت مسافرت به کیش برای تفریحات آبی و شنا

تصور کنید که زمان کوتاهی، محدود به چند روز را به جزیره سفر کرده‌اید و هنگام استفاده از تفریح مورد علاقه خود مانند غواصی کیش، به شما گفته شود که در حال حاضر زمان مناسب برای استفاده از این تفریح نیست؛ این موضوع می‌تواند برای شما بسیار آزاردهنده باشد. از این رو اگر می‌خواهید چنین اتفاقی در سفر به این جزیره رخ دهند، سعی کنید فصل تابستان را به عنوان زمان مناسب برای سفر به کیش برای تفریحات آبی و شنا انتخاب کنید. در فصل تابستان تفریحات آبی جزیره کیش به راه و پررونق است و بدون تعطیلی توریست‌های زیادی را جذب جزیره کیش می‌کند. حمام آفتاب و تفریحات آبی سواحل جزیره طرفداران بسیاری زیادی دارد و شور و هیجان زندگی در روزهای تابستانی جزیره به وضوح دیده می‌شود.

اواسط هفته، بهترین زمان سفر به کیش برای کسب آرامش

در فصل زمستان و یا ماه‌هایی مانند بهمن علی الخصوص در اواسط هفته تعداد مسافران تور کیش از همیشه کمتر است. اگر هدف شما از رفتن به جزیره کیش کسب آرامش است، اواسط هفته بهترین زمان برای سفر به جزیره کیش است. چون در این زمان گردشگران کمتری را در جزیره مشاهده خواهید کرد و می‌توانید از آرامش حاکم در مناطق دیدنی و تفریحی جزیره نهایت لذت را ببرید. بنابراین اگر علاقه مند به گذراندن اوقات خود در خلوتی و آرامش هستید، این ایام بهترین گزینه برای سفر شما می‌باشند.

بهترین زمان سفر به کیش در خلوت‌ترین زمان‌ها

در زمان تعطیلات و ایام پیک، گردشگران بسیاری به جزیره سفر می‌کنند که پس از اتمام این ایام، تمامی گردشگران از سفر بازگشته و جزیره با خلوتی مواجه می‌شود. اوایل پاییز و اواخر فروردین به خاطر بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها جزیره کیش خلوت‌تر از سایر زمان‌ها است. از این رو علاوه بر فصل زمستان، ماه‌هایی مانند اواخر فروردین، مرداد ماه و یا ماه مهر، گزینه مناسبی برای سفر به جزیره کیش می‌باشد. چرا که در این ایام جزیره خلوت بوده و علی رغم آب و هوای متنوع، قیمت تور کیش نیز ارزان خواهد بود.

بهترین زمان سفر به کیش برای مسافرت یک روزه

اگر قصد سفر طولانی به جزیره کیش را ندارید و تنها سفری چند روزه به منظور استفاده از تفریحات آبی هیجان انگیز کیش را دارید؛ بهترین زمان سفر برای شما عزیزان تابستان است. چرا که در این فصل، کمتر شرایط جوی در دریا دیده می‌شود و به همین دلیل می‌توانید از اکثر تفریحات آبی جزیره نهایت بهره را ببرید. از سوی دیگر اگر تنها یک روز فرصت بازدید از جزیره زیبای کیش را دارید، باید بدانید بهترین زمان سفر به کیش برای سفر یک روزه همان وقتی است که شما فرصت دارید. در این صورت بهتر است با لیستی از نقاط دیدنی جزیره کیش آشنا شوید تا در صورتی که چنین فرصتی پیدا کردید بدانید کدام را در اولویت قرار دهید؟

 1. شهر زیرزمینی کاریز کیش (شهری به قدمت 2500 سال)
 2. محله اعراب در کیش همراه با غذاهای عربی خوشمزه
 3. بازار ماهی فروشان
 4. تماشای غروب آفتاب در کنار کشتی یونانی
 5. رفتن به مراکز خرید کیش

بهترین زمان سفر ارزان به جزیره کیش

اگر می‌خواهید بهترین زمان سفر ارزان به جزیره کیش را بدانید این زمان‌ها را به خاطر بسپارید:
فصل تابستان به خاطر گرمای هوا و رطوبت بالا بهترین زمان برای سفر ارزان قیمت به جزیره کیش است. ایام مناسبتی و شهادت ائمه اطهار مانند محرم و صفر، ایام رحلت امام خمینی و غیره هزینه‌های سفر به کیش تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. رزرو هتل‌های ارزان کیش هم گزینه قابل توجهی برای کاهش هزینه‌های سفر به جزیره کیش است، می‌توانید با انتخاب و رزرو هتل‌های سه ستاره کیش سفری مقرون به صرفه در جزیره کیش داشته باشید.

 

دکمه بازگشت به بالا