عمومیکسب و کار ایرانی برتر

برای خرید روپوش پزشکی و اسکراب، چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

اسکراب‌ها و همینطور روپوش‌ پزشکی لباسهایی هستند که توسط پزشکان، جراحان و پرستاران پوشیده می‌شوند. ها بیشتر در اتاق‌های جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما امروزه بسیاری از پزشکان و پرستاران در بیمارستان‌ها از اسکراب به جای روپوش‌های بلند استفاده می‌کنند. علت استفاده آنها، راحتی بیشتر این لباسها است. اگر شما هم قصد خرید اسکراب پزشکی و یا روپوش پزشکی دارید، با ما همراه باشید تا در این مطلب از سایت روپوش پزشکی بصیرت، نکات خرید روپوش پزشکی را توضیح دهیم.

اول: اسکراب و روپوش گران قیمت یا اقتصادی؟

برای این تصمیم باید ببینید میزان استفاده‌تان از اسکراب وروپوش و اهمیت آن برای شما به چه اندازه است. اگر میخواهید روپوش شما بعد از بارها شست و شو مانند روز اول سالم بماند، باید سراغ قیمتهای بالاتر بروید. هرچند برخی اوقات مدل های  هم برای کسانی که استفاده هرروزه از روپوش و اسکراب ندارند می‌تواند انتخاب خوبی باشد. اما باز به هنگام خرید، به کیفیت جنسی که خریداری میکنید و هزینه‌ای که برای آن می‌پردازید توجه کنید تا از نظر مالی ضرر نکنید. البته همیشه قیمت بالاتر به معنای کیفیت بهتر نیست، بلکه باید به جنس کار و اعتبار تولید کننده توجه کنید.

دوم: اسکراب و روپوش کلاسیک یا مدرن؟

این یک انتخاب شخصی است که دوست دارید الگو و دیگر جزئیات لباس پزشکی شما به چه صورت باشد. بعضی از پرشکان و پرستاران حتی پیشنهاد دوخت مدل خاصی به خیاط میدهند. شاید مدل خاصی از یقه برایتان راحت تر است و یا دوست دارید جیبهایتان بزرگتر باشد. در هر صورت برای انتخاب الگوی لباس باید به دو نکته توجه کنید: آیا کاربری مناسبی برای شما دارد؟ و آیا با پوشیدن آن خوب به نظر میرسید؟! خوشبختانه امروزه مدلهای متنوعی در فروشگاه‌ها موجود است که میتواند پاسخگوی نیازهای متنوع شما عزیزان باشد.

سوم: خرید روپوش پزشکی ساده و یا طرح دار؟

این تصمیم هم شخصی است و هم بستگی به قوانین مرکز درمانی دارد که در آن مشغول به کار هستید. اگر در مراکز به خصوصی کار میکنید که پروتوکل خاصی برای روپوشهای پزشکی دارند، دست بازی برای انتخاب این مورد ندارید؛ هرچند امروزه مراکز درمانی استقبال بیشتری به استفاده از رنگ‌های جدیدتر از خود نشان میدهند. اگر در مطب مشغول به کار هستید میتوانید به سراغ مدلها و رنگ‌های جذاب تر بروید. برای مثال محققان بر این باورند که پوشیدن رنگ‌های مختلف می‌تواند عملکرد شما را در سر کار بهبود بخشد. همینطور لباسهای پزشکی طرحدار، انتخاب خوبی برای پزشکانی است که با کودکان سر و کار دارند چرا که میتواند روی روابط پزشک و بیمار تأثیر زیادی بگذارد.

چهارم: بلندی لباس

برای انتخاب بلندی لباس باید قدتان را در نظر بگیرید و اینکه ترجیح میدهید بلند بپوشید یا کوتاه؟ روپوشهای بلند برای افراد بلندقد بهتر است و روپوشهای کوتاه، برای کسانی که مدام در حال جابجایی بین فضاهای مختلف هستند امکان راحت تری را فراهم میکند.

پنجم: فیت تن و یا گشاد؟

قدم آخر برای انتخاب و اسکراب، سایز آن است. خیلی از افراد ترجیح میدهند که سایزی را انتخاب کنند که چندان به بدن نچسبد و در عین حال با گشادی زیاد، حرکت را برای آنان دشوار نکند. چون معمولا به زیر روپوش پزشکی، لباس دیگری به تن میکنید، بهتر است که از مدلهای خیلی چسب دوری کنید. چرا که این مدلها هم باعث همان طور که میدانید، بیمارستان می بایست محیطی بهداشتی و عاری از هرگونه میکروب و آلودگی باشد. اما قطعا کنترل این امر، کاری سخت و غیرممکن است. عدم کنترل بهداشت باعث به خطر افتادن سلامتی کارکنان بیمارستان خواهد شد. پرسنل بیمارستان برای حفظ سلامتی خود، باید لباس مناسبی بپوشند که به عنوان پوشش بدنی آن‌ها را از خطرات احتمالی محفوظ بدارد. مهم ‌ترین و اصلی ‌ترین دلیل پوشیدن روپوش‌های بیمارستانی توسط کادر درمان، در امان بودن تقریبی از بیماری ها و آلودگی هاست. پوشیدن این نوع البسه و پوشاک، بسته به جایگاه شغلی و نوع هدف کادر درمان و پرسنل بیمارستان ها متفاوت است. یکی از این البسه بیمارستانی، است، که اغلب توسط پزشکان و تکنسین های آزمایشگاه استفاده می شود.

پارچه مناسب جهت تهیه البسه بیمارستانی

کاربرد پارچه در بیمارستان‌‌ها و مراکز درمانی متنوع و زیاد است و فقط در مصرف  پوشاک خلاصه نمی‌شود. برای مثال : ملحفه ها، پرده ها، روتختی ها و… . درمان‌گاه‌ها و بیمارستان‌ها انتخاب نوع و جنس پارچه را از لحاظ میزان و درجه کیفیت، با نگاه و توجه به سطح مالی، پولی و توان اقتصادی خود انجام می‌دهند. کارخانه ها و شرکت‌های نساجی زیادی بصورت حرفه ای به دلیل نیاز همه روزه بیمارستان‌ها به پارچه و استفاده از آن، در مسیر بافت و تولید منسوجات با کیفیت گام برداشته و فعالیت می‌کنند.

ویژگی های پارچه مناسب جهت تهیه روپوش پزشکی با کیفیت و پوشاک بیمارستانی

مقاوم در برابر شستشو

به علت مسائل بهداشتی، درمانی و اصل رعایت، منسوجات تولید شده و مورد استفاده در پوشش‌های بیمارستانی یا باید بصورت یکبار مصرف باشد و یا از نظر کیفی در سطح بالایی باشد و در برابر شستشوی مداوم از مقاومت بالایی برخوردار باشد. بنابراین باید برای مصارف پزشکی به صورت تخصصی پارچه ای تولید شود که در برابر انواع مواد شوینده و ضدعفونی کننده و سفید کننده ها بویژه آب ژاول، بافت پارچه زود آسیب نبیند، رنگ آن پخش نشده و از بین نرود و مجموعا در کیفیت پارچه خللی ایجاد نکند.

الیاف مناسب

وجود نخ پنبه در الیاف و تار و پود منسوجات تولید شده باعث مقاومت بالای پارچه در مقابل مواد شیمیایی و وجود پلی استر به مقاومت و دوام پارچه در برابر شستشو کمک زیادی می‌کند. اغلب پارچه های موجود در بازار دارای این دو ترکیب بوده و مناسب برای استفاده و دوخت روپوش پزشکی بشرط دارا بودن دیگر مولفه های یک روپوش با کیفیت هستند.

لطافت و نرمی

لطافت پارچه های مورد استفاده در لباس‌های کارکنان بیمارستان ها به دلیل تماس با پوست فرد، از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و دومین مشخصه یک پارچه استاندارد برای تهیه پوشاک تیم درمانی اعم از پزشک و پرستار و گروه اتاق عمل است. برای بافت پارچه های مورد استفاده باید بهترین و مطلوب‌ترین الیاف بهداشتی  به کار گرفته شود تا با هر نوع پوستی سازگار باشد و ایجاد حساسیت نکند. همچنین :

  • این نکته نیز باید مدنظرقرار گیرد که روپوش‌ها نباید بدن‌نما باشند
  • نوع و جنس پارچه استفاده شده در تهیه و دوخت روپوش پزشکی تاثیر بسزایی در بالا بردن یا افت کیفیت آن می‌گذارد. در این مقاله به دو نمونه از بهترین پارچه ها اشاره می‌کنیم، تترون و ترگال .
  • پارچه ترگال به دلیل سنگینی و خوش فرمی و مقاومت بالای آن در برابر شستشو و مواد شوینده گزینه بسیار مناسبی است، پارچه تترون هم انتخابی مناسب برای خانم‌ها در فصل گرم تابستان است.

روپوش پزشکی جدید چه ویژگی هایی دارد ؟

در ادامه به تاًثیر علم وتکنولوژی بر پوشش کادر درمان و بیمارستان می‌پردازیم. روپوش پزشکی نانو یکی از جدیدترین‌ها در زمینه بافت پارچه و نساجی است، این روپوش‌ها به دلیل استفاده از نانو الیاف دنکات خرید روپوش پزشکی و اسکراب چیست؟ روپوش ها و اسکراب های پزشکی لباس هایی هستند که پزشکان، جراحان و پرستاران می پوشند. معمولا در اتاق های عمل از اسکراب استفاده می شود، اما این روزها در بیمارستان ها پزشکان و پرستاران اغلب از اسکراب به جای روپوش استفاده می کنند. دلیل استفاده از آنها این است که راحتی این لباس ها بیشتر است. اگر قصد خرید اسکراب یا روپوش طبی را دارید، با این مقاله در وبسایت مدیفرم همراه شوید که نکات خرید لباس پزشکی را توضیح می دهد.

اول: اسکراب پزشکی گران یا ارزان؟

برای این تصمیم باید ببینید چقدر از اسکراب و روپوش استفاده می کنید و چقدر برایتان اهمیت دارد. اگر می خواهید لباس هایتان مانند روز اول پس از چندین بار شستشو سالم بماند، باید به دنبال قیمت بالاتر بروید. با این حال گاهی مدل های لباس طبی ارزان می تواند انتخاب خوبی برای کسانی باشد که هر روز از لباس و اسکراب استفاده نمی کنند. اما باز هم هنگام خرید به کیفیت جنس و هزینه ای که می پردازید توجه کنید تا ضرر نکنید. البته قیمت بالا همیشه به معنای کیفیت خوب نیست، بلکه باید کیفیت کار و شهرت سازنده را در نظر بگیرید.

دوم: اسکراب و لباس کلاسیک یا مدرن?

طرح و جزئیات لباس پزشکی شما انتخاب شماست. برخی از پزشکان و پرستاران حتی توصیه می کنند که یک خیاط یک الگوی سفارشی بسازد. شاید نوع خاصی از یقه را بخواهید که برای شما راحت تر باشد یا جیب شما بزرگتر باشد.خوشبختانه امروزه مدل های متنوعی در بازار وجود دارد که می تواند پاسخگوی نیازهای مختلف شما عزیزان باشد.

سوم: خرید یک روپوش طبی ساده یا طرح دار؟

این تصمیم شخصی است و به قوانین مرکز درمانی که در آن کار می کنید بستگی دارد. اگر در موسسات خصوصی با پروتکل خاصی برای پوشاک پزشکی کار می کنید، دستی برای انتخاب این کالا ندارید. با این حال، امروزه موسسات پزشکی برای استفاده از رنگ های جدید بازتر هستند. اگر در دفتر کار می کنید، می توانید به دنبال الگوها و رنگ های جذاب باشید. به عنوان مثال، محققان بر این باورند که پوشیدن رنگ های مختلف می تواند عملکرد شما را در محل کار بهبود بخشد. همچنین روپوش های طبی طرح دار برای پزشکانی که به درمان کودکان می پردازند، انتخاب خوبی هستند زیرا می توانند بر رابطه پزشک و بیمار تأثیر زیادی بگذارند.

چهارم: قد لباس

برای انتخاب قد لباس باید قد خود را در نظر بگیرید و اینکه آیا می خواهید بلند بپوشید یا کوتاه؟ لباس‌های بلندتر برای افراد قدبلند بهترین هستند و لباس‌های کوتاه‌تر برای افرادی که دائماً در حال رفت و آمد هستند، گزینه راحت‌تری است.

پنجم: سایز اسکراب مناسب یا گشاد؟

آخرین مرحله در انتخاب روپوش و اسکراب طبی اندازه است. بسیاری از افراد ترجیح می دهند سایزی را انتخاب کنند که به بدن نچسبد و در عین حال حرکت را سخت نکند. بهتر است از مدل های خیلی تنگ خودداری کنید،  زیرا این مدل ها زیاد عرق می کنند.
در فروشگاه مدیفرم می توانید چندین مدل و متناسب با نیاز و سلیقه خود پیدا کنید. اگر به فروشگاهی در تهران دسترسی ندارید، انتخاب خود را از طریق سایت مدیفرم انجام دهید و درب منزل تحویل بگیرید.

ششم: استفاده از رنگ های مختلف ناحیه درمان

جلوه رنگ ابعاد بیشتری پیدا می کند و به بیمار کمک می کند تا بیشتر استراحت کند. به عنوان مثال، یک پرستار می تواند از یک بیمار دبستانی بخواهد که تعداد بادکنک های لباسش را برای او بشمارد و در عین حال فشار خون یا دمای بدن کودک را زیر نظر بگیرد. در این حالت بیمار به دلیل تمرکز بر روی کار جانبی آسوده خاطر می شود و این آرامش خاطر منجر به خاطره ای مشترک از والدین کودک می شود. البته توجه داشته باشید که روپوش پزشکی را نباید با روپوش مربی مهدکودک اشتباه گرفت. در عوض می توان از این طرح ها در جزئیات لباس استفاده کرد و در عین حال از رنگ های روشن و شاد با نقش های ساده به عنوان پارچه اصلی لباس استفاده کرد.
البته این تاثیر فقط به بیماران محدود نمی شود. همیشه با لباس های رنگارنگ می تواند روحیه افراد را بهبود بخشد و به خصوص زمانی که کار تحت تاثیر فشار روانی زیادی قرار می گیرد، این تاثیر می تواند مفیدتر باشد.
در سایت مدیفرم می توانید مدل های مختلف روپوش طبی، روپوش پرستاری و اسکراب را در رنگ های مختلف ببینید و از هر نقطه ایران که هستید سفارش دهید. گروه تولیدی مانتوهای مدیفرم با تجهیز به جدیدترین مدل های مانتوهای طبی چاپی پاسخگوی سلیقه کلاسیک و مدرن پزشکان و پرستاران است.

ر بافت آن، کمی گران‌تر از روپوش‌های پزشکی معمولی هستند. در مقابل قیمت گران‌تر، دارای خاصیت آنتی باکتریالی و خودتمیز شوندگی هستند و وجود این امتیازات آن‌ها را از شستشو به اندازه لباس‌های عادی دیگر در امان نگه داشته است و کیفیت پارچه در برابر شستشو دیگر هیچ اهمیتی خواهد داشت.

نانو الیاف استفاده شده در این نوع از روپوش خواص خود را تا مدتی معین حفظ خواهند کرد. فقط کافی است تاریخ انقضای الیاف را بدانید و برای کسب این اطلاعات در این زمینه بهتر است در هنگام خرید از فروشنده سوال کنید.

عرق کردن زیاد شما می‌شود و هم حرکت را برایتان دشوارتر میکند. بهتر است هنگام پرو روپوش پزشکی، لباسی که

شما میتوانید در فروشگاه بصیرت انواع مدل های مختلف روپوش پزشکی و اسکراب را که متناسب با نیاز و سلیقه شما هستند پیدا کنید. اگر هم دسترسی به فروشگاه تهران ندارید، از طریق سایت گروه بصیرت انتخاب خود را انجام دهید و درب منزل خود تحویل بگیرید.

 

دکمه بازگشت به بالا