برون مرزی

ایتالیا: ماموریت اروپا در دریای سرخ حمله به یمن نیست

وزیر خارجه ایتالیا می‌گوید ماموریت اتحادیه اروپا در دریای سرخ محافظت از کشتی‌های تجاری است، نه حمله به مواضعی در یمن.

به گزارش ترندونی، «آنتونیو تاجانی» وزیر امور خارجه ایتالیا روز شنبه گفت ماموریت اتحادیه اروپا در دریای سرخ، ماهیت دفاعی دارد و هدف از آن حفاظت از کشتی‌های تجاری است، نه حمله به مواضعی در خاک یمن.

تاجانی می‌گوید: «ماموریت ما دفاعی خواهد بود و نه تهاجمی، دفاع از تمام کشتی‌های تجاری».

اتحادیه اروپا هفته گذشته از تصمیم خود برای حضور در دریای سرخ برای «محافظت از کشتیرانی» خبر داد و «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز اعلام کرد ماموریت اروپایی‌ها در آب‌های این منطقه از روز دوشنبه آغاز می‌شود.

همزمان با جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، ارتش یمن هدف قرار دادن کشتی‌ها مرتبط با رژیم صهیونیستی در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب را آغاز کرد و این حملات همچنان ادامه دارد.

آمریکا و انگلیس نیز با ادعای «حفافظت از کشتیرانی» و «کاهش توانایی» ازتش یمن بارها مواضعی را در خاک یمن هدف قرار داده‌اند اما صنعاء اعلام کرده تا توقف تجاوزات تل‌آویو، حملات هم ادامه دارند.

تاجانی همچنین گفته تصمیم نهایی برای ماموریت دریایی اتحادیه اروپا در دریای سرخ روز دوشنبه اتخاذ خواهد شد و انتظار می‌رود ایتالیا فرماندهی این ائتلاف را برعهده داشته باشد.

طبق گزارش‌ها، قرار است فرانسه، آلمان، هلند، بلژیک و یونان هم در این ائتلاف حضور داشته باشند.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا