برون مرزی

آمار شهدای فلسطینی به ۳۱ هزار و ۲۷۲ نفر رسید

آمار شهدای فلسطینی به ۳۱ هزار و ۲۷۲ نفر رسید

وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که پس از گذشت ۱۵۹ روز از شروع حملات رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه تاکنون ۳۱ هزار و ۲۷۲ فلسطینی به شهادت رسیدند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ وزارت بهداشت فلسطین در غزه، با صدور بیانیه‌ای آمار شهدا و مجروحان ناشی از ۱۵۹ روز تجاوز وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ حمله علیه ساکنان غزه انجام داد که منجر به شهادت ۸۸ فلسطینی و مجروح شدن ۱۳۵ نفر دیگر از آنها شد.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه، افزود: پیکر تعدادی از شهدای ناشی از این جنایات همچنان زیر آوار و در جاده‌ها هستند و ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل مانع رسیدن نیرو‌های امدادی و آمبولانس به آنها می‌شود.

این بیانیه یادآور شد که از ابتدای حملات رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه تاکنون ۳۱ هزار و ۲۷۲ فلسطینی شهید و ۷۳ هزار و ۲۴ نفر مجروح شده اند.

براساس این گزارش، ۷۲ درصد از شهدا و مجروحان ناشی از حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه، کودکان و زنان هستند.

به گزارش آنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا