برون مرزی

«OpenAI» می‌تواند جایگزین «گوگل» شود؟!

آخرین تحولات هوش مصنوعی؛

آخرین تکرار یک چت ربات هوش مصنوعی “خیلی جذاب” این گمانه زنی را برانگیخته است که می تواند کل صنایع را متحول کند و حتی جایگزین ابزارهای محبوبی مانند جستجوی گوگل شود.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا به نقل از (ایندیپندنت فارسی)، ChatGPT، محصول OpenAI، یک آزمایشگاه تحقیقاتی پیشرو هوش مصنوعی، مدلی است که بر اساس ویژگی‌های مشترک و [از] توانایی درک و برانگیختن واکنش ها[و پاسخ‌ها]مرد در بسیاری از مسائل شبیه یی است[برخوردار است].

برخلاف موتورهای جستجوی معمولی که نتایج را بر اساس کلمات کلیدی مرتبط برمی‌گردانند، ChatGTP از ترکیبی از الگوریتم‌های پیشرفته و هوش مصنوعی برای درک قصد کاربر برای جستجوی چیزی استفاده می‌کند.

به این ترتیب کاربران به جای استفاده از کلمات کلیدی یا عبارات خاص، می توانند اطلاعات را به زبان طبیعی جستجو کنند و این ابزار را برای جستجوی اطلاعات بصری تر می کند.

OpenAI در یک پست وبلاگ توضیح می دهد: “ChatGPT حالت چت دارد، بنابراین می تواند به سوالات بعدی کاربر پاسخ دهد، خطاها را تصدیق کند، خطاها را به چالش بکشد و درخواست های نامعتبر را رد کند.”

برنامه نویسان از مدل قبلی OpenAI این شرکت که با نام GPT-3 شناخته می شود، به روشی متفاوت استفاده کردند. [مثلا] زنی به تازگی دفتر خاطرات دوران کودکی خود را به مدل اضافه کرده تا با خود قدیمی خود گفتگو کند، اما این اولین بار است که این فناوری در زمینه مصرف کننده قرار می گیرد. [در عرصه عمومی] در دسترس قرار گرفت.

آیا OpenAI می تواند جایگزین گوگل شود؟

کار گوگل انجام شده است.اما آیا این ابزار واقعاً می تواند تسلط گوگل بر بازار را به چالش بکشد؟ وقتی ایندیپندنت از پلتفرم عمومی OpenAI پرسید “آیا می توانید گوگل را جایگزین کنید؟”

پاسخ ChatGPT این بود: احتمالاً اپلیکیشنی مانند ChatGPT که فقط یک موتور جستجو است، نمی تواند به طور کامل جایگزین گوگل شود.»

گوگل در حال حاضر با بیش از 90 درصد سهم بازار محبوب ترین موتور جستجو در جهان است. این پایگاه داده بزرگی از سایت های نمایه شده و امکانات و ابزارهای زیادی مانند جستجوی تصویر و نقشه دارد که آن را به مرجعی ارزشمند برای کاربران تبدیل می کند.

با این حال، ChatGPT و دیگر مدل‌های زبان پیشرفته می‌توانند قابلیت‌های منحصربه‌فردی و تجربه کاربری شخصی‌سازی‌شده‌تری را ارائه دهند. این ممکن است آنها را برای برخی از کاربران جذاب کند، به خصوص کسانی که به دنبال جستجوهای شهودی و محاوره ای هستند.

در نتیجه، آنها می توانند جایگزین موتورهای جستجوی سنتی مانند گوگل شوند و ابزار آینده برای دسترسی سریع به اطلاعات آنلاین باشند.

به طور کلی، ChatGPT این پتانسیل را دارد که نحوه جستجوی اطلاعات آنلاین را تغییر دهد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا