جامعه و خانوادهکسب و کار ایرانی برتر

چگونه در محیط های جدید صحبت را شروع کنیم؟

برخی از افراد به راحتی و تنها با در مطرح کردن مسائل مختلف و یا سوال های متفاوت و ساده، مکالمه های مختلفی را شروع می کنند. اغلب مکالمه ها تنها با یک گفتگو ساده شروع می شوند و افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند اغلب شروع کننده یک مکالمه می باشند. برخی از انسان ها همیشه آماده لازم برای شروع یک گفتگو را دارند به طوری که در هر بحث و صحبتی، حرف هایی برای گفتن دارند و معمولا مکالمات خود را به راحتی شروع می کنند.

در مقابل این افراد، گروهی دیگر نیز به هیچ عنوان قادر به شروع یک مکالمه نیستند و جالب است بدانید که این افراد معمولا درونگرا بوده و در صورتی که طرف مقابل مکالمه را آغاز نکند او نیز شروع به حرف زدن نخواهد کرد. افرادی که قصد تقویت فن بیان خود را دارند می توانند در برخی از کلاس های آموزشی از جمله کلاس فن بیان در تهران شرکت کنند و به تقویت مهارت صحبت کردن خود بپردازند.

چطور سر صحبت را باز کنیم؟

سوالی که معمولا پیش از شروع یک مکالمه، در ذهن افراد مطرح می شود این است که چطور سر صحبت را باز کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که باز کردن سر صحبت نوعی مهارت است و افراد می توانند این مهارت را کاملا تقویت کنند.

برای باز کردن سر صحبت و شروع یک گفتگو باید به ۳ مرحله اساسی توجه کنید که اولین این مراحل آماده سازی خود برای شروع مکالمه بوده و مرحله بعدی صحبت کردن است و پس از این ۲ مرحله می توانید این عمل را مجددا تکرار کنید.

در هنگام شروع یک مکالمه سعی کنید به موضوعاتی اشاره کنید که مورد پسند طرف مقابل است چرا که از این طریق می توانید یک گفتگوی طولانی تر و دلچسپ تر را احساس کنید.

فن بیان قوی همیشه می تواند موجب افزایش اعتماد به نفس اشخاص شود و موجب تقویت مهارت اجتماعی افراد شود.

آماده سازی خود

در مرحله آماده سازی خود، شخص باید با کمی تمرین، میزان اعتماد به نفس خود را افزایش دهد. سعی کنید همیشه چند موضوع را از قبل آماده کنید و در هنگام شروع یک مکالمه از آن ها استفاده نمایید تا بتوانید راحت تر یک گفتگو را شروع کنید. برای افزایش اعتماد به نفس و تقویت فن بیان خود می توانید در برخی از کلاس های آموزشی شرکت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه فنان تماس حاصل فرمایید.
شماره تماس ها:
۰۲۱۹۱۰۰۷۵۱۰
۰۹۱۹۹۷۸۸۱۳۹
۰۹۱۹۰۹۷۸۱۳۶

از فرصت های کوچک استفاده کنید

شما می توانید حتی از برخی فرصت های کوچک نظیر سلام و احوال پرسی های ساده استفاده کنید. گاهی یک لبخند ساده نیز می تواند موجب تقویت ارتباط چشمی شما با شخص مقابل شود.

از ارتباط های کوچک چشمی و نگاه های گاه به گاه در این مکالمه نیز غافل نشوید زیرا این نوع نگاه کردن ها می تواند به مخاطب شما این حس را القا کند که به حرف ها و سخنان او توجه می کنید.

برای نام بردن از دیگر فرصت های کوچک به هنگام حرف زدن، می توان به تعارف های معمول نیز اشاره کرد. تعارف های رایج در بین ما ایرانی ها یکی از روش های بسیار کار آمد جهت شروع مکالمه می باشد.

تقویت اطلاعات شخصی

بهتر است جهت تقویت اعتماد به نفس خود اطلاعات شخصی خود را افزایش دهید. سعی کنید اطلاعات شخصی خود را معمولاً در خصوص برخی از موضوعات که مورد پسند مردم است و معمولاً در خصوص آن ها صحبت می کنند افزایش دهید.

این موضوعات می تواند در زمینه برخی از خبرهای روز و یا اتفاقات محلی باشد. بنابراین با به روز کردن اطلاعات خود در این زمینه ها می توانید اعتماد به نفس خود را افزایش داده و یک مکالمه را به راحتی شروع کنید.

طراحی کردن چند سوال مناسب در ذهن

با طراحی کردن چند سوال در ذهن خود می توانید همیشه حرفی برای گفتن داشته باشید و به راحتی یک گفتگو ساده را شروع کنید و در ادامه به بیان برخی از این سوالات می پردازیم.

آیا اولین بار است که به این مکان می آیید؟ نظر شما در مورد این مکان چیست؟ آخرین باری که یک فیلم جذب شدید کی بود؟ آیا امروز چیز هیجان انگیزی شنیده اید؟ چه قسمتی از این مکان را بیشتر دوست دارید؟ آیا امروز احساس خوبی دارید؟ آیا از آب و هوای الان راضی هستید؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
شماره تماس ها:
۰۲۱۹۱۰۰۷۵۱۰
۰۹۱۹۹۷۸۸۱۳۹
۰۹۱۹۰۹۷۸۱۳۶

حرف زدن را شروع کنید

زمانی که حس کردید نسبت به شروع یک مکالمه کاملا آمادگی دارید برای شروع صحبت پیش قدم شوید. در صورتی که مکالمه ۲ نفری و یا چند نفری باشد می توانید با بیان یک سوال جذاب به راحتی توجه دیگران را به خود جلب کرده و مکالمه را آغاز کنید.

می توانید جهت تقویت مهارت سخنوری در هنگام مکالمه از ضرب المثل ها و برخی از سخنان بزرگان نیز استفاده کنید تا بتوانید مخاطب را بیشتر جذب کرده و توجه او را به خود جلب کنید.

لنگر ذهنی ایجاد کنید

سعی کنید در مورد یک موضوع جالب و مشترک صحبت کنید برای مثال، در صورتی در یک رستوران هستید می توانید در مورد غذای آن رستوران نظر دهید و این نظر را با فرد دیگری اشتراک گذاری کنید.

با احتیاط مکالمه را ادامه دهید

سعی کنید برای شروع یک گفتگو کمتر از خودتان تعریف کنید زیرا ممکن است موجب دلسردی طرف مقابل شود. سعی کنید پس از شروع مکالمه، یک بخش از زمان گفتگو را به شخص دیگری واگذار کنید تا او نیز سهمی از این گفتگو را داشته باشد.

البته لازم است بدانید که این مهارت ها به تقویت نیاز دارند و افراد باید جهت افزایش اعتماد به نفس خود به تقویت مهارت فن بیان بپردازند.

جمع بندی

افراد مختلف می توانند با تقویت فن بیان خود به راحتی مکالمه های مختلف را شروع کنند. لازم است ذکر کنیم که مهارت فن بیان می تواند به راحتی و با گذراندن برخی از دوره های آموزشی تقویت شود.

یکی از دوره های آموزشی معتبر موجود در کشور در کلاس های آموزشی موسسه فنان ارائه می شود و افراد مختلف می توانند به  آموزشگاه فنان مراجعه کرده و به راحتی در کلاس های آموزشی این موسسه ثبت نام کنند.

دکمه بازگشت به بالا