برون مرزی

گفت‌وگوی بایدن با سران قطر و مصر درخصوص جنایات امروز رژیم صهیونیستی

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه در تماس‌های تلفنی جداگانه با همتایان مصری و قطری خود درخصوص جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه و لزوم حصول هر چه سریع‌تر آتش‌بس در غزه صحبت کرد.

به گزارش ترندونی، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: رئیس‌جمهور جو بایدن امروز با تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر گفت‌وگو کرد. آن‌ها در خصوص حادثه غمناک امروز در غزه نیز به گفت‌وگو پرداختند. طرفین در رابطه با از دست رفتن جان غیرنظامیان ابراز ناراحتی کرده و بر لزوم به پایان رساندن هر چه سریع‌تر مذاکرات بر سر آتش‌بس و گسترش جریان کمک‌های بشردوستانه به غزه توافق کردند.

کاخ سفید همچنین اعلام کرد که بایدن گفت‌وگوی مشابهی با عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر در خصوص جنایت امروز رژیم صهیونیستی و لزوم حصول آتش‌بس در غزه داشته است.

جو بایدن پیش‌تر در کنفرانس خبری امروز خود به اقدام رژیم صهیونیستی در ممانعت از ورود کمک‌ها به غزه و ممانعت از دسترسی فلسطینیان به غذا اشاره کرد و گفت: حادثه کمک‌های غذایی امروز در غزه، مذاکرات مربوط به گروگان‌ها را پیچیده خواهد کرد.

اشغالگران صهیونیست امروز (پنجشنبه) به سمت هزاران شهروند فلسطینی از شمال نوار غزه و از شهر غزه، جبالیا و بیت حانون که در منطقه «شیخ عجلین» در غرب غزه منتظر رسیدن کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه بودند، شلیک کردند که در آخرین آمار، ۱۰۹ نفر شهید و ده‌ها نفر دیگر مجروح شده‌اند. 

مایکل فخری، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حق غذا نیز اخیرا در گفت وگو با روزنامه «گاردین» با تأکید بر اینکه ممانعت از دسترسی به غذا جنایت جنگی محسوب می‌شود، تصریح کرد اسرائیل به شکل عمدی فلسطینی‌ها را گرسنگی می‌دهد.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا