سلامت و دانش

کشف منشا و رفع بوی نامطبوع در گنبدکاووس

ترندونی/گلستان معاون سیاسی امنیتی فرماندار ویژه گنبدکاو با اشاره به اینکه بوی نامطبوع شمال گنبدکاو متاثر از اقدامات فراتر از ظرفیت کارخانه پروتئین است، گفت: بدون اخطار کتبی کارخانه موظف به رفع مشکل شد. در طی 24 ساعت.

رضا اصالتی امروز در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان گنبدکاووس با اشاره به تاکید استاندار گلستان مبنی بر تکمیل واکسیناسیون با دوزهای یادآوری گفت: نباید اجازه دهیم وضعیت شهرستان دوباره به بحرانی برسد و سپس واکسیناسیون را ادامه دهیم. “

وی با انتقاد از فعالیت بخشداری مرکزی در اجرای دوزهای سوم و چهارم واکسیناسیون در روستاها، خاطرنشان کرد: اگر خود دهیاران، دهیاران و خانواده هایشان در یکی دو هفته اخیر واکسن تقویت کننده دوز را تزریق کرده بودند، تعداد بسیار بیشتر از این عدد بود.

معاون سیاسی امنیتی فرماندار ویژه گنبدکاو با تاکید بر اینکه در هفته جاری عده ای ساکن شمال این شهرستان نسبت به وجود بوی نامطبوع اعتراض کردند، ادامه داد: نظارت و همکاری با محیط زیست و شهرستان. شورا، منشا این بو کارخانه است.. محصولات پروتئینی شناسایی شد و… و به خود کارخانه اخطار کتبی داده شد و دستور اصلاح و جبران کار داده شد که در کمتر از 24 ساعت رفع شد.

اصالتی از برخورد جدی دستگاه های نظارتی و حاکمیتی با تهدیدات سلامت انسان و محیط زیست خبر داد و گفت: اقتصاددانان باید تمام فعالیت های خود را با رعایت قانون و رعایت الزامات زیست محیطی انجام دهند و بدانند که دولت در این مورد پشتیبان توانا است. آنها به تولید اختصاص خواهند یافت.

وی با انتقاد از عدم حضور مدیران در جلسه شورای سلامت شهرستان و اعزام نماینده به جلسه، افزود: به جز رئیس اداره ورزش و جوانان که پس از اطلاع استاندار به جلسه مراجعه نکردند. چون وقتی مهمانی از کشور می آید بقیه مدیرانی که در جلسه حاضر نمی شوند باید پاسخگوی علت عدم حضورشان باشند.

به گزارش ترندونی، در این جلسه رئیس اداره سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، رئیس شبکه بهداشت و درمان، رئیس دادگاه انقلاب و جمعی از روسا و نهادهای مرتبط و اعضای شورای سلامت شهرستان حضور داشتند. .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا