فرهنگ و هنر

کربلا، میزبان نخبگان هنر، رسانه و علم در سومین اجلاس بین‌المللی نخبگان منابر شیعه

کربلای معلی در روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه میزبان سومین اجلاس بین‌المللی نخبگان منابر شیعه خواهد بود.

به گزارش ترندونی، داود منافی‌پور، دبیر مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر (علیه السلام)   با اعلام این خبر اظهار کرد: این اجلاس با هدف تبیین پیراهن معظم امام حسین علیه السلام و نقش آن در عصر حاضر و ایجاد هم‌افزایی و تبادل نظر بین نخبگان علمی، هنری و رسانه‌ای در خصوص این موضوع مهم برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این اجلاس که با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از فرهیختگان، هنرمندان و اساتید برجسته از سراسر ایران و ۴۵ ملیت جهان برگزار می‌شود، به پیراهن امام حسین علیه السلام به عنوان نماد عاشورا پرداخته خواهد شد.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) خاطرنشان کرد: مهم‌ترین برنامه این اجلاس، ارائه تحقیقات علمی و پژوهشی در خصوص پیراهن مقدس امام حسین علیه السلام است که به عنوان نماد عاشورا و پرچم‌ قیام منجی عالم بشریت شناخته می‌شود.

منافی‌پور در ادامه به دیگر برنامه‌های این اجلاس اشاره کرد و گفت: برگزاری رویداد هنری، مراسم شب شعر و نشست‌های تخصصی، از جمله برنامه‌های دیگر این سفر خواهد بود.

گفتنی است، در این اجلاس علاوه بر علما و اساتید دانشگاه،  برترین‌های حوزه هنر و رسانه از جمله شعرا، تهیه کنندگان، کارگردانان و اصحاب رسانه نیز حضور دارند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا