فرهنگ و هنر

کتاب «محصولات دانش‌بنیان حوزه ساخت و ساز» منتشر شد

مرکز توسعه فناوری­‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با همکاری معاونت توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت، اقدام به گردآوری اطلاعات محصولات دانش‌بنیان مرتبط با حوزه ساخت و ساز کرده است.

به گزارش ترندونی، کتاب «محصولات دانش بنیان حوزه  ساخت و ساز» علاوه بر شناخت و آگاهی مهندسان کشور از ظرفیت­‌های محصولات فناورانه، منجر به افزایش نرخ نفوذ فناوری در این صنعت می‌شود.

در این کتاب با بررسی و ارزیابی  فهرست محصولات دانش‌­بنیان، فهرست اولیه محصولات استخراج شده و در گام بعدی اطلاعات بیشتر در مورد محصولات جمع‌آوری شده است.

کتاب توسط دبیرخانه مسابقه ساختمان آینده تنظیم و گردآوری شده و مشتمل بر اطلاعات ۲۱۸ محصول و شرکت است.

به نقل از ستاد نانو، «سیمان، بتن و کامپوزیت‌های سیمانی»، «تجهیزات هوشمند»، «شیشه و صنایع وابسته»، «پلیمر وکامپوزیت (لوله و اتصالات، درب و پنجره وغیره)»، «رنگ و رزین، پوشش‌ها، چسب»، «کاشی و سرامیک، سنگ»،«محیط‌زیست، فیلتراسیون و سایر»، «انرژی‌های تجدیدپذیر، تاسیسات و لوازم برقی و مکانیک»، «عایق حرارتی، رطوبتی، صوتی، برودتی، الکترومغناطیس» و «سایر مصالح و فرآورده‌های ساختمانی (فلزات، آسفالت، چوب،گچ، آجر و غیره)»، عناوین فصول ۱۰ گانه این کتاب را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب هنری

با استفاده از انتخاب دقیق واژگان، تازگی و جذابیتی به نثرم اضافه می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا