عمومیکسب و کار ایرانی برتر

کاربرد کانال فلکسیبل با عایق الاستومری

برای انتقال(دمش یا مکش)هوای گرم و سرد و نیز شکست صدای دمنده ها و مکنده های هوا در مسیر عبور از داکت هوا،از کانال فلکسیبل الاستومری استفاده می شود.کانال فلکسیبل الاستومری از جمله باکیفیت ترین و استاندارد ترین انواع کانال فلکسیبل یا خرطومی محسوب می شود. یبلسلوله فلک کاربرد الاستومردر ساختار در مقایسه با انواع دیگر عایق ها در عایق حرارتی و صوتی محسوب می شود که الاستومریساختار لوله های فلکسیبل که عوارض زیست محیطی ایجاد می کنند باعث پاک و عاری بودنِ کانال فلکسیبل الاستومری از عوارض و آلاینده های احتمالی گردیده است.

در گذشته های نه چندان دور بطور سنتی از عایق هایی مثل پشم شیشه برای عایق کردنِ لوله ها و داکت های هوا استفاده می شد که همین موضوع باعث بروز عوارضی برای سلامتی انسانها و به خطر افتادنِ جان انسان ها بواسطه استنشاق ذرات منتشر شده ی عایق پشم شیشه در مسیر لوله های هوا و محیط می شد.اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ساخت نسل جدیدی از عایق های دوستدار محیط زیست، تولید انواع لوله ها و داکت هوا (مثل کانال فلکسیبل الاستومری)که مسلح به این عایق های حرارتی-برودتی و صوتی هستند،انقلاب بزرگی در صنایع مختلف از جمله صنعت تهویه مطبوع ایجاد گردیده و کاربرد کانال فلکسیبل الاستومری به شکل روزافزونی در حال گسترش می باشد.

جنس و ماهیت ساختار کانال فلکسیبل الاستومری بصورت سه لایه طراحی و ساخته شده است. در خرید فوم عایق xps  ، بهتر است از فروشندگان معتبر و با تجربه تهیه کنید تا از کیفیت و قیمت مناسب برخوردار شوید . جنس لایه های ی داخلی و بیرونی عمدتا عایق الاستومری فلکسیبل الاستومری از جنس کانالجنس لایه ی اصلی و میانیِ این از فویل آلومینیوم لمینیت شده می باشد و می باشد.  ضخامت فویل لایه های بیرونی و داخلیِ کانال فلکسیبل الاستومری عموما به میزان 170 میکرون و ضخامت عایق الاستومریِ لایه ی میانیِ کانال فلکسیبل الاستومری بین ۳ تا ۶ میلیمتر متغیر است.

کانال فلکسیبل الاستومری در قطرهای متعدد از ۴ اینچ تا ۲۰ اینچ و بطور سفارشی در قطرهای بالاتر قابل تولید و کاربرد است.  مقاومت دماییِ کانال فلکسیبل الاستومری بین ۳۰- تا ۱۱۰+ درجه سانتیگراد متغیر است.  کانال فلکسیبل الاستومری در شاخه های ۶ متری تولید و بصورت بسته بندیِ استاندارد و کارتنی به بازار ارایه می گردد. الاستومریک فلکسیبل الاستومری تحت عنوان لوله کانالاز نیز یاد می شود.  ویژگی ها و مزایای کانال فلکسیبل الاستومری فلکسیبل کانالنقش عایق حرارتی و برودتی و نیز عایق صوتی -الف محسوب می مزایای آن الاستومری از جمله بارزترین و مهمترینشود.

ب- انعطاف پذیریِ کانال فلکسیبل الاستومری و امکان اجرا و نصب آن در مسیرهای غیرمستقیم و بامانع خصوصیت دیگرِ کانال فلکسیبل الاستومری می باشد.

پ- وزن کم و مناسبِ کانال فلکسیبل الاستومری امکان حمل،نصبِ کانال فلکسیبل الاستومری را به راحتترین وجه ممکن می کند.

ت- مقاومت دمایی و صوتیِ کانال فلکسیبل الاستومری باعث افت صدا در مسیر فن هایی که هوای گرم را با فشار و صدا به بیرون هدایت می کنند می شود.از جمله مثال بارز در این زمینه انتقال هوای خروجی از فن ماینرها می باشد که به راحتی با استفاده از این کانال فلکسیبل الاستومری می توان هوای گرم را از محیط و باکس ماینر همراه با افت و شکست صدای گوش خراشِ فن ماینر به سمت بیرون هدایت نمود.

ث- قابلیت فشردگی ِ خوبِ کانال فلکسیبل الاستومری،این امکان را فراهم می سازد که به راحتی آنرا در طول های شش متری بصورت تجمیع شده بسته بندی و ارایه نمود.

ج- نوع مَتریال و ساختار سه لایه ی کانال فلکسیبل الاستومری باعث جلوگیری از بروز حالت تعرق در داخل ساختار کانال فلکسیبل الاستومری می شود.همین موضوع امکان کاربردِ کانال فلکسیبل الاستومری را در لاین هوای داکت اسپلیت و حتی کولرهای گازی و… در مناطق شمالی و جنوبی که از رطوبت و شرجیِ بالایی برخوردار هستند را با استفاده از کانال فلکسیبل الاستومری ممکن می سازد.

چ- عدم آغشتگی به باکتری و بروز کپک و عوامل بیماری زا در نقاط اتصالِ کانال فلکسیبل الاستومری به هم کاربرد آنرا برای هوارسانی به محیط های بهداشتی-درمانی از جمله کلینروم ها تسهیل می بخشد.

ح- امکان استفاده از عایق الاستومری با ضخامت های گوناگون در لایه ی میانیِ ساختار کانال فلکسیبل هوا باعث می شود بنا به ضرورت و نیاز نسبت به عایق کاریِ حرارتی و صوتی در مسیر انتقال هوا از کانال فلکسیبل الاستومری اقدام نمود.  کاربرد های کانال فلکسیبل الاستومری از کانال فلکسیبل الاستومری در تهویه ی محیط های مسکونی،اداری،تجاری ،صنعتی،بهداشتی،ورزشی و… به وفور استفاده می گردد.  اخیرا با توجه به کاربرد دستگاههای ماینر،برای صداگیری و انتقال هوای گرم فن ماینر از کانال فلکسیبل الاستومری استفاده می گردد.

برچسب های مرتبط: لوله فلکسیبل هوا لوله خرطومی هوا لوله خرطومی ماینر تهویه مارکت عایق الاستومری کانال فلکسیبل  نقش کانال فلکسیبل الاستومری در افت صدا و انتقال حرارت ماینر:  از آنجا که کانال فلکسیبل الاستومری مجهز و مسلح به عایق پیشرفته ی صوتی-حرارتی می باشد به راحتی می تواند هوای گرمِ دستگاههای مکنده و دمنده ی گرما ساز را منتقل و هدایت نماید.عدم نفوذ و افت گرمای داخل کانال فلکسیبل الاستومری در مسیر هدایت هوای گرم از ویژگی های مهم آن به شمر می اید.این موضوع زمانی اهمیت می یابد که قرار است کانال فلکسیبل الاستومری از محیطی که نباید گرما در آن اثرگذار باشد بخواهد عبور نماید.

در باکس های ماینر که لزوما تمام گرمای خروجی از فن های ماینر باید به سمت بیرون از ماینر هدایت شود و این گرما به هیچ  عنوان ازساختار کانال فلکسیبل الاستومری به محیط باکس ماینر نفوذ و نشت نکند.  ساختار چندلایه ی کانال فلکسیبل الاستومری به گونه ای طراحی شده است که ضریب انتفال گرما به کمترین میزان برسد.ساختار سلول بسته ی عایق الاستومریِ موجود در کانال فلکسیبل الاستومری بصورت درهم تنیده و مارپیچ در لایه میانیِ کانال فلکسیبل الاستومری بصورت دوبله،ضریب انتقال حرارت را به شدت کاهش می دهد.

به دلیل چندلایه بودنِ ساختار کانال فلکسیبل الاستومری،مقاومت ساختاریِ آن به بیشترین حد افزایش می یابد.همین موضوع باعث می شود عمرمفید باکس های ماینر بواسطه کاربرد کانال فلکسیبل الاستومری به بیشترین میزان ارتقا یابد.  انعطاف پذیریِ کانال فلکسیبل الاستومری این امکان را ایجاد می کند که در پیچ و خم های داخلیِ باکس ماینر و در اتاق های گرم و سردِ باکس بدون محدودیت بتوان کانال فلکسیبل الاستومری را بچرخانیم و خللی در ساختار کانال فلکسیبل الاستومری ایجاد نگردد.

وزن مناسب کانال فلکسیبل الاستومری حمل و کاربرد آنرا بخصوص در محیط هایی مثل باکس های ماینر به سهولت امکانپذیر می کند.  علاوه بر ویژگی های یاد شده مهمترین مزیت کاریرد کانال فلکسیبل الاستومری کاربرد آن بعنوان داکت صداگیر می باشد.  خروج صدای گوش خراش از فن های ماینر یزرگترین معضل در مسیر استفاده از ماینرها محسوب می شود.این موضوع در بعضی موارد باعث شده است که کاربرِ ماینر از کاربرد ان منصرف شود.اما موضوع مهم و خبرخوش برای این کاربران وجود و امکان کاربرد کانال فلکسیبل الاستومری برای صداگیریِ فن ماینر می باشد.

در وافع نقشِ عایق صوتیِ کانال فلکسیبل الاستومری در مقوله ماینر به مراتب مهمتر از عایق حرارتیِ کانال فلکسیبل الاستومری است.  با توجه به طول عمر کانال فلکسیبل الاستومری و نیز نقش عایق صوتی-حرارتیِ کانال فلکسیبل الاستومری،می توان این محصول را بهترین گزینه در کاهش صدا و نفوذ حرارت فن های ماینر به شمار آورد.  برای کاربرد مناسب کانال فلکسیبل الاستومری حتما باید نسبت به هوابندیِ نقطه اتصال کانال فلکسیبل الاستومری به ماینر کاملا حساس بود که امکان درز و نشت صدا و حرارت به سمت بیرون بصورت کامل محدود گردد.

طریقه جانماییِ کانال فلکسیبل الاستومری در باکس های ماینر:  کانال فلکسیبل الاستومری در خروجی فن ماینر به علت صعودی بودنِ هوای گرم به سمت بالا، متمایل رو به بالا تعبیه می گردد تا هم گرمای ماینر به سمت بالا هدایت شود و هم صدای خروجی از فن ماینر در برخورد با انحنایی که در مسیر کانال فلکسیبل الاستومری ماینر ایجاد شده شکسته شود.  برای قسمت فن ورودی ماینر نیز برای افت صدای فن می توان از کانال فلکسیبل الاستومری با انحنا و پیچ و تاب عرضی استفاده نمود .

دکمه بازگشت به بالا