فرهنگ و هنر

کاخ «ورسای» تخلیه شد – ترندونی

کاخ ورسای پس از مشاهده دود در پشت بام برای مدت کوتاهی تخلیه شد.

به گزارش ترندونی، «کاخ ورسای» پس از مشاهده دود در قسمتی از پشت بام که پروژه بازسازی در آن انجام می شد، برای مدت کوتاهی در بعدازظهر سه شنبه تخلیه شد. این دود در نزدیکی منطقه ای از عمارت اصلی مشاهده شده است که در سال 1623 توسط پادشاه فرانسه لوئی سیزدهم ساخته شد.

«فرانس 24» نوشت، سخنگوی کاخ در زمان حادثه در گفت و گو با «اسوشیتدپرس» اعلام کرد که هیچ آتش سوزی وجود ندارد و اما دود یک «نطقه داغ» در بخش چوبی پشت بام خارج می شود. به گفته دفتر اطلاع رسانی این کاخ، ماموران آتش نشانی به سرعت این دود را خاموش کردند.

همچنین اعلام شده است که در جریان این حادثه هیچ فردی زخمی نشده و به ساختمان یا مجموعه های تاریخی آن آسیبی وارد نشده است. تحقیقات درباره علت وقوع این حادثه درحال انجام است.

«کاخ ورسای» یکی از مقاصد محبوب گردشگری فرانسه محسوب می شود، و سالانه حدود8 میلیون بازدیدکننده دارد.

دود در حوالی ساعت 3:15 مشاهده شد و گردشگران طبق پروتکل بلافاصله از ساختمان تخلیه شدند. بازدیدکنندگان از ساعت 4:30 به بعد به ساختمان بازگشتند.

در سال 2019  کلیسای «نوتردام» در پاریس بر اثر آتش سوزی عظیمی که سراسر سقف را فراگرفت، خسارت شدیدی را متحمل شد و مناره آن ویران شد. قرار است که پروژه بازسازی این کلیسا تا پایان سال 2024 تکمیل شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا