چگونه هنگ درام را کوک کنیم؟

به دلیل ساختار و کوک پیچیده اش، ساز درام می تواند برای دانش آموزان کمی چالش برانگیز باشد. در مقاله بعدی می خواهیم در مورد نحوه راه اندازی یک درام صحبت کنیم. A4 با فرکانس 440 هرتز را باید مهمترین نکته دانست. با فشار دادن، ترکیبی از سه صدا را خواهید شنید. صدای نت A4 و اکتاو A5 و صدای پنجم E5 با فرکانس 1320 هرتز. روش کوک کردن ساز درام بدین صورت است که ابتدا باید با صدای ساز آشنا شوید. صداها باید از یک نوع باشند، اما از نت اول تا آخر کمتر باشند. نت های بزرگ دارای باس و نت های کوچک صدای کمتری دارند. هنگام کوک باید در نظر داشته باشید که هر نت از نظر کشش و شفافیت با نت های دیگر یکسان باشد و هیچ نتی در ناحیه شانه و مرز به صدا درآید.

تیونینگ gangdram

همانطور که در بالا ذکر شد، ساخت و تعمیر کیت درام بسیار دشوار است. به طور کلی، هنگام برخورد با فلز یا آهن، صدا به راحتی شنیده می شود. وقتی به طبل می زنید صدای شگفت انگیزی خواهید شنید. صدای تولید شده توسط درام در زبان انگلیسی timbre نامیده می شود. زمانی که این ساز را می نوازید، سه صدای مختلف را همزمان خواهید شنید. در واقع ریتم و صدای هر نت با سه نت شنیده شده در یک ریتم هماهنگی دارد. یک نت بنیادی یک نت اکتاو است که از 5 اکتاو تشکیل شده است که صدای یک نت را تشکیل می دهد. هر نت بیضوی است. بنابراین نت کلید در پیت، نت اکتاو در گام ماژور و نت 5 اکتاو در گام مینور تغییر و دگرگون می شوند. این بدان معناست که سر و صدای ناشی از گرانش به دلیل ارتعاشی است که در دو محور اصلی بیضی ایجاد می شود. برای یادگیری هنگ درام باید کلاس های آموزش هنگ درام در کرج  را دنبال کنید.

برنامه کوک هنگ درام شما

برای اینکه مطمئن شوید درام شما هماهنگ است، ابتدا باید بدانید که ساز شما دارای چه فرکانسی است. 440 هرتز فرکانس استانداردی است که برای همه آلات موسیقی استفاده می شود. برخی از سازندگان ترجیح می دهند دستگاه های خود را به سلیقه خود روی 432 هرتز تنظیم کنند. تفاوت بین آنها بسیار مهم است. به طور کلی، 440 هرتز برای تکنوازی و هماهنگی با سازهای دیگر عالی است. فرکانس 432 فقط برای نواختن انفرادی توصیه می شود. باید مطمئن شوید که دستگاه شما روی چه فرکانسی تنظیم شده است.

برای شناسایی این مشکل و نحوه کوک کردن درام ها باید بگوییم که اگر صدای درامی که می شنوید حالت پژواک دارد، مثل اینکه در یک اتاق خالی می نوازید، باید بدانید که فرکانس آن 432 هرتز است. A4 به عنوان نت اصلی 440 هرتز استفاده می شود و سایر نت ها بر این اساس تنظیم می شوند از نرم افزارهایی که برای کوک درام استفاده می شود می توان به نرم افزار رایگان Linotune، a Tuner Lite و Soundcorset اشاره کرد که به صورت اپلیکیشن موبایل در دسترس هستند. شما باید این نرم افزارها را نصب کنید و سپس گوشی خود را در مکانی مناسب و در سکوت محض نگه دارید تا بتوانید یادداشت ها را یکی یکی بررسی کنید. اگر نمی توانید به صورت دستی درام را با گوش تنظیم کنید، بهترین راه استفاده از بهترین نرم افزار است این نرم افزارها بر روی انواع سیستم عامل های اندروید، iOS و ویندوز قابل استفاده بوده و بسیار دقیق هستند.

نحوه راه اندازی یک درام معلق

اولین قدم یادگیری کوک هنگ درام است و برای یادگیری کوک درام هنگ باید صدای آن را بشناسید. نت ها باید از یک نوع باشند، اما از اول تا آخر کوچکتر می شوند. همانطور که توضیح دادیم، از بیس به بیس دیگر متفاوت است. اگر کیفیت صدای هر نت وضوح و کشش نت دیگری را نداشته باشد، ساز شما از کوک خارج شده است. یکی دیگر از نشانه های بی کوک بودن ساز زمانی است که صدای نت از کنار یا به اصطلاح لبه ساز نواخته می شود. این یک ساز تنظیم دقیق و دقیق است که بازخورد صوتی ندارد. می توانید انگشت خود را روی محور بزرگتر هر نت قرار دهید، یک بار فشار دهید و سپس دوباره انگشت خود را روی محور کوچکتر قرار دهید.

انگشتان خود را روی نقطه ها قرار دهید و به صدای نت گوش دهید. این بدان معناست که تنظیم یادداشت شما به هم ریخته است. درهم آمیختن نت ها روی ساز اولین نشانه نوازندگی است. این بدان معناست که وقتی روی یک یادداشت ضربه می‌زنید، متوجه لرزش یادداشت کنار آن خواهید شد. بله، این رفتار در ابزارها کمتر و در اندازه های فولادی بیشتر دیده می شود.

یاد بگیرید که شهرها را بازسازی کنید

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به صدای درام علاقه دارید و در مورد نحوه ساخت موسیقی درام سوالی دارید، پیشنهاد می کنیم آن را یاد بگیرید. درام ها بسته به نوع و تعداد نت ها انواع مختلفی دارند. یکی از دغدغه های اصلی هر کسی که می خواهد یادگیری را شروع کند این است که چگونه شروع کند. این ابزار نیز مانند سایر ابزارها دارای نت ها و الگوهای خاصی است که ابتدا باید به صورت تئوری و سپس با تمرین و تکرار زیاد به آنها تسلط پیدا کنید. یادگیری تکنیک های حرکت انگشت و ایجاد الگوهای مناسب می تواند به شکل دادن به بازی شما کمک کند.

گروه ها و مدارس زیادی وجود دارند که درس درام ارائه می دهند. شما می توانید در این کلاس ها برای اجرای کنسرت های دانشجویی، ارائه، حمایت و عضویت در گروه ارکستر و همچنین یادگیری ساز درام از مبتدی تا پیشرفته شرکت کنید. آوا ریتم به شما کمک می کند تا از کلاس های خود بیشترین بهره را ببرید، پاسخ سوالات مربوط به نحوه کوک کردن درام را بیابید و به مراحل لازم در نواختن دام برسید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

دکمه بازگشت به بالا