چطور یک تریدر موفق شویم؟

امروزه بازار ارز دیجیتال از جذاب ترین بازارها برای سرمایه گذاری است. برخی افراد در این بازار سودهای زیادی را دریافت کرده اند و برخی دیگر نه تنها سودی نکرده اند بلکه به کلی سرمایه اولیه خود را نیز از دست داده اند. تبلیغات زیاد باعث شده افراد زیادی با آموزش های درست یا بدون هیچ اطلاعاتی وارد این بازار شوند که معمولا همگی آن ها در مراحل اولیه با سوال های مشترکی مواجه می شوند. آن ها می خواهند بدانند چگونه می توانند یک تریدر موفق شوند و در این بازار به سود برسند؟ در این مقاله می خواهیم پاسخ مناسبی به این سوال بدهیم. همراه ما باشید.

ویژگی های یک تریدر خوب

وجود مجموعه ای از ویژگی های رفتاری در یک فرد می تواند او را تبدیل به یک تریدر حرفه ای و موفق کند. بدین ترتیب شما در کنار دانش خود با شناختن و تقلید ویژگی های رفتاری آن فرد موفق می توانید شانس موفقیت خودتان را در بازار با بهترین کتاب ارزهای دیجیتال افزایش دهید. تقلید رفتارهای مثبت باعث می شود پس از مدتی آن رفتارها جزئی از وجود شما شوند و در کنار دیگر ویژگی های مثبت شخصیتی، از شما یک فرد موفق بسازند. در این قسمت به ویژگی های یک تریدر خوب می پردازیم، بدون شک توجه به این نکات تاثیر قابل توجهی در موفقیت شما خواهد داشت.

  • تریدر موفق به برنامه خود پایبند است

تریدرهای موفق برای کار خود برنامه ریزی درست و حسابی دارند. اگر جزو افرادی هستید که زندگی خود را بدون برنامه پیش می برید و به تازگی وارد بازار ارز دیجیتال شده اید بهتر است همین الان این رویه را تغییر دهید و یک استراتژی مالی برای خود تعیین کرده و به آن پایبند باشید.

توجه داشته باشید که تغییرات متوالی در تصمیمات مالی در نهایت شما را با ضرر روبرو خواهد کرد. یک تریدر موفق برای موقعیت های مختلف برنامه دارد و بهترین زمان ورود به بازار، زمان خروج و را از قبل مشخص می کند. همچنین تریدرهای موفق ریسک زیادی نمی کنند و گاهی به سود کمتر راضی می شوند. یکی از ویژگی های اصلی آن ها غلبه بر احساس طمع است.

  • تمام احتمالات بازار را در در نظر می گیرد

موفق ترین افراد در بازارهای مالی کسانی هستند که مانند یک بازیکن شطرنج جلوتر از حریف خود فکر می کنند و با هوش و ذکاوت بالا چند گام آتی بازار را پیش بینی می کنند.

سپس آن ها واکنش های بازار را براساس مطابقت یا عدم مطابقت با انتظاراتشان می سنجند و براساس نتایج احتمالی استراتژی های معاملاتی خود را پیاده سازی می کنند. پس برای تبدیل شدن به یک تریدر موفق باید تمام احتمالات بازار را در نظر گرفته و برای آن ها برنامه داشته باشید.

معمولا اکثر افرادی که در بازار ارز دیجیتال مشغول هستند احساسی عمل می کنند اما یک تریدر حرفه ای در برابر موقعیت های هیجانی مقاومت کرده و احساسات خود را درگیر معاملات نمی کند. این فرد سعی می کند فرصت های معاملاتی آینده را پیش بینی کند و قبل از دیگران به آن ها واکنش نشان دهد.

  • یک تریدر موفق آمادگی بالایی برای اتفاقات مختلف دارد

تریدرهای موفق تمامی رویدادهای خبری را دنبال کرده و بازارهای مالی را زیر نظر دارند و از این طریق سعی می کنند آمادگی لازم در برابر هر اتفاقی را در بازارهای مالی داشته باشند.

آن ها اطلاعات، گزارش ها و صورت های مالی منتشر شده را با استفاده از تجربیات و دانش تکنیکال خود بررسی می کنند و آینده بازار را پیش بینی می کنند.

  • به مباحث تحلیل تکنیکال آگاهی کامل دارد

یک تریدر موفق از سطوح فنی مهم در معامله کاملا آگاه است. برای مثال این افراد مباحثی مانند سطوح اصلی فیبوناچی، خطوط بالا و خطوط پایین را شناخته و از این اصول پیروی می کنند.

  • یک تریدر موفق از محیط و اصول بازار شناخت دارد

تریدرهای موفق توانایی ارزیابی روند بازار را دارند و می توانند مشخص کنند که روند بازار محدود خواهد ماند یا رشد خواهد کرد. بر همین اساس آن ها تلاش می کنند به طور فعال از شرایط موجود در بازار ارز دیجیتال سود ببرند.

یک تریدر موفق روی سطح و رفتار قیمت تمرکز و تسلط زیادی دارد. این فرد برای افزایش تمرکز خود اطلاعات و داده های مورد نیاز برای نظارت بر بازار را محدود می کند زیرا اطلاعات پراکنده باعث افزایش اشتباهات او می شود.

تریدرهای موفق سعی می کنند سودی که به دست آورده اند را حفظ کنند. آن ها به جای اینکه ریسک کنند و سود بیشتری را به دست آورند تمرکز اصلی شان را روی حفظ سودی که به دست آورده اند می گذارند. با این روش آن ها در دراز مدت زیان خود را به حداقل می رسانند.

اتفاقات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی روی قیمت های بازارهای مالی تاثیرگذار هستند و در سود و زیانی که تریدرها کسب می کنند تاثیر مستقیمی دارند. تریدرهای موفق برای اطلاع از اتفاقات مختلف سعی می کنند با افراد مختلف در زمینه های متفاوت ارتباط بگیرند و شبکه سازی قوی داشته باشند.

این کار باعث می شود آن ها دسترسی سریعتری به اخبار داشته باشند و بهتر برای معاملات خود تصمیم بگیرند.

  • با ابزارهای مفید ترید آشنایی دارد

یک تریدر موفق باید توانایی کار با ابزارهای مفید را داشته باشد تنها در این صورت است او می تواند در حوزه کاری خود به موفقیت برسد. همچنین کسب دانش و مهارت در زمینه معامله گری یکی از واجبات کار تریدر است.

  • تریدر موفق همیشه درحال افزایش دانش خود است

حوزه ارزهای دیجیتال به عنوان زیر مجموعه ای از دنیای تکنولوژی و کامپیوتر همیشه در حال تغییر و تحول است. تریدرها نیز مانند دیگر افراد شاغل در این حوزه همواره باید تخصص و دانش خود را به روز نگه دارند و از آموختن چیزهای جدید غافل نشوند.

یک معامله گر باید همواره باید به دنبال یادگیری و کامل تر کردن اطلاعات خود باشد و منابع معتبر و مختلف را بررسی کند. تمامی این موارد به تریدتر کمک می کنند سود بیشتری را در بازار ارز دیجیتال کسب نماید.

  • به جای قمار، معامله می کند

تریدرهای موفق تفاوت قمار و معامله را درک می کنند و در هیچ شرایطی قمار نمی کنند. آن ها به خوبی می دانند که وارد کار پر ریسکی شده اند و ممکن است سرمایه خود را از دست بدهند اما هیچ وقت بی گدار به آب نمی زنند.

تریدرهای حرفه ای و موفق سعی می کند در زمان درستی بیت کوین، ترون، اتریوم یا رمز ارزهای دیگر را بخرند. برای رسیدن به این هدف فرد باید تخصص و مهارت خود را در زمینه ترید افزایش دهد.

  • یک تریدر موفق زیان ها را پذیرفته و از آن ها درس می گیرد

یکی دیگر از ویژگی های مهم تریدرهای موفق پذیرش و درس گرفتن از زیان ها است. تمامی افرادی که وارد بازارهای ارز دیجیتال می شوند دیر یا زود ضرر می کنند. تریدر موفق کسی است که این مسئله را به عنوان یک واقعیت می پذیرد. اما افرادی که ذهنیت خود را در این زمینه آماده نکرده باشند نمی توانند با زیان مالی کنار بیایند.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که همیشه پولتان را در بانک نگهداری می کنید و توانایی تحمل زیان مالی را ندارید بهتر است وارد این بازار نشوید یا حداقل با آمادگی و ذهنیت متفاوت در این زمینه کارتان را شروع کنید.

زمانی که می گوییم: «همه در این بازار ضرر می کنند» یعنی حتی تریدرهای موفق هم ممکن است با ضرر روبرو شوند اما تفاوت آن ها با دیگران در این است که تریدرهای موفق از زیان ها درس گرفته و ضرر را به عنوان یک بخش جدائی ناپذیر از کارشان قبول دارند و در نهایت با درس هایی که یادگرفته اند در آینده ضررها را کاهش داده و سود کسب شده را افزایش می دهند.

آیا من می تونم یک تریدر موفق شوم؟

بله هر شخصی توانایی تبدیل شدن به یک تریدر موفق را دارد اما برای رسیدن به این هدف باید تمرکز و وقت کافی داشته باشید و آموزش های لازم را در این زمینه دریافت نمایید. این آموزش ها هم به صورت رایگان و هم با پرداخت هزینه قابل دستیابی هستند.

خوشبختانه امروزه تریدرهای موفق زیادی آموزش ها و تجربیات خود را به صورت رایگان در اختیار دیگران قرار می دهند اما اگر تازه کار هستید شرکت در دوره های تخصصی برایتان مفیدتر خواهد بود. در این دوره ها شما با اصول اصلی ترید آشنا می شوید و پس از پایان دوره نیز برای کسب اطلاعات بیشتر و به روز نگه داشتن دانش خود می توانید آموزش های رایگانی که در فضای وب وجود دارند را دنبال کنید.

همچنین کمک گرفتن از یک مجموعه باتجربه و حرفه ای در این زمینه بسیار موثر خواهد بود. در صورتی که نیاز به راهنمایی دارید یا به دنبال یک صرافی مطمئن و امن هستید پیشنهاد می کنیم از صرافی اکسیر استفاده کنید. این مجموعه دانش بنیان اولین و امن ترین ایران است که امکان استفاده از کیف پول اختصاصی را برای کاربران فراهم می کند. صرافی اکسیر امکان تجربه معامله های موفق در سطح جهانی را برایتان فراهم می کند و رویاهای شما را تحقق می بخشد.

دکمه بازگشت به بالا