اقتصادی

چشم انداز تورمی بازار مسکن تا پایان سال

ترندونی/خوزستان یک کارشناس بازار مسکن گفت: تا پایان سال شاهد تورمی در بازار مسکن هستیم.

فرشید پورحاجت در گفت وگو با ترندونی، با بیان اینکه در چشم انداز تورم در بازار مسکن به سر می بریم، اظهار کرد: پیش بینی می شد در تابستان امسال با افزایش قیمت مسکن در بازار مواجه باشیم که این اتفاق افتاده و اکنون هم هستیم. شاهد آن رشد قیمت مسکن در بازار و چشم انداز تورم مسکن تا پایان سال.

وی افزود: وقتی ثبات اقتصادی در کشور وجود ندارد و ارزش ارز روز به روز در حال کاهش است و بازار می بیند که برنامه ای برای ثبات بازار و کنترل تورم وجود ندارد، نمی توان انتظار داشت که شرایط اصلی بازارهایی مانند بازار مسکن تحت تأثیر قرار نمی گیرند.

این کارشناس بازار مسکن گفت: در شرایط فعلی اقتصاد کشور و رشد قیمت نمی توان انتظار داشت که بازار مسکن که بیشتر فعالیت ها و تولیدات آن توسط بخش خصوصی انجام می شود، با تورم و افزایش قیمت مواجه نشود. زیرا این شرایط نوسانی و تورمی به ویژه برای بخش خصوصی موثر است.

پورحاجت گفت: بازیگر اصلی بازار مسکن و یکی از مولفه های مهم در این زمینه عرضه و تقاضا است که با یکدیگر سازگاری ندارند. همچنان با کمبود حدود 5 میلیون مسکن در کشور مواجه هستیم و مطمئنا آمارها این مشکل را حل نمی کند و ادامه آن موجب تداوم تورم در بازار مسکن می شود.

وی ادامه داد: اینکه دولت می خواهد پیمانکار شود و به جای تمرکز بر بخش خصوصی می خواهد مسکن تولید کند مشکلی است که قطعا تورم مسکن و افزایش قیمت را به دنبال خواهد داشت.

یکی از اعضای هیات مدیره کانون انبوه سازان گفت: سیاست های نادرست در حوزه مسکن و عدم توجه به تذکرات اندیشمندان، اقتصاددانان و فعالان بخش خصوصی شرایط کنونی مسکن را در کشور رقم زده است. بازار و این وضعیت تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا