استان ها

پیش‌بینی افزایش ١٥ درصدی ورود گردشگر به کردستان

به‌گزارش خبرگزاری ترندونی از سنندج، منصور مهرزاد در سومین جلسه ستاد خدمات سفر استان که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان و مدیران دستگاه‌های عضو ستاد در سنندج برگزار شد، گفت: باتوجه به تقارن ایام ماه مبارک رمضان و تعطیلات عید نوروز برنامه‌های متنوعی در اماکن تاریخی و گردشگری استان پیش‌بینی شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان اظهار کرد: نظافت و آماده‌سازی موزه‌ها و بناهای تاریخی استان، عقد قرارداد با جامعه و انجمن راهنمایان گردشگری برای حضور در محوطه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان، برنامه‌ریزی برای گشت‌های شهری، تعیین شهرهای مکمل سفر، تکمیل اطلاعات سایت کردتوریسم و تهیه کیو آر کُد برای دسترسی آسان گردشگران و استانداردسازی ٨٠ درصد واحدهای اقامتی و پذیرایی از جمله مهمترین برنامه‌ها است.

او عنوان کرد: در ایام تعطیلات نوروز نیز نمایشگاه‌هایی از آثار ارزشمند صنعت‌گران توانمند کردستانی در شهرهای مختلف استان از جمله سنندج، سقز، بانه و مریوان برپا می‌شود.

مهرزاد افزود: همچنین به‌ منظور راهنمایی گردشگران در این ایام، بیش از ٧٠ هزار اقلام تبلیغاتی توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهیه شده است که در اختیار مسافران گذاشته خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان یادآور شد: برگزاری دوره‌های آموزشی و تخصصی در راستای ارتقای سطح کیفیت خدمات در مراکز اقامتی، از دیگر اقدامات انجام شده این اداره‌کل به منظور ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران در استان بوده است.

او بیان کرد: در صورت برگزاری هرگونه برنامه و مراسم فرهنگی باید مجوزهای لازم از فرمانداری‌ شهرستان‌ها اخذ و به دبیرخانه ستاد خدمات سفر استان اطلاع داده شود.

مهرزاد با بیان اینکه به‌منظور تسهیل سفر گردشگران در ایام تعطیلات نوروز ١٤٠٣ هیچ‌گونه افزایش نرخی در مراکز اقامتی استان نخواهیم داشت، گفت: در حال حاضر بیش از پنج‌هزار و پانصد تخت در مراکز اقامتی دارای مجوز استان مهیا است و برنامه‌ریزی ما برای فراهم نمودن دو برابر این ظرفیت با همکاری اعضای ستاد به‌صورت موقت برای ایام تعطیلات نوروز می‌باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان تاکید کرد: همچنین باید آمار و اطلاعات مربوط به گردشگران نوروزی در سطح استان توسط اعضای کمیته‌ تخصصی اسکان و نظارت به‌صورت روزانه به دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات‌سفر استان ارائه شود.

او بیان کرد: امیدواریم با هم‌افزایی و تعامل مناسب میان سازمان‌ها و دستگاه‌های عضو ستاد، شاهد ارائه خدمات شایسته و مطلوب به مسافران و گردشگران در استان باشیم.

۴۶

دکمه بازگشت به بالا