ورزش و تندرستی

ورزشکار ۱۰۰ ساله‌ای که پرچم ایران را بالا برد، کیست؟

به گزارش خبرگزاری ترندونی؛ تقی عسگری، شب گذشته مهمان افتخاری مسابقات ورزش‌های آبی قهرمانی جهان در قطر بود. او در جریان حضورش به صورت نمادین یک شیرجه هم زد و مدال طلای افتخاری را کسب کرد.
این حرکت تقی عسگری در سن ۱۰۰ سالگی تحسین همگان را به دنبال داشت و به‌شدت مورد توجه قرار گرفت. او سابقه کسب ۹ عنوان قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی در مسابقات داخلی و کسب ۲ مدال نقره و برنز در بازی‌های آسیایی دهلی‌نو را دارد که اولین مدال‌های تاریخ شیرجه ایران در آسیا محسوب می‌شد. عناوینی که باعث شد با او لقب «پدر شیرجه ایران» را بدهند. ارزش کار تقی عسگری زمانی بیشتر احساس می‌شود که از زمان آخرین مدال بین‌المللی‌اش در سال ۱۹۵۱، اکنون ۷۳ سال است که ایران در شیرجه بازی‌های آسیایی افتخاری کسب نکرده است.
او آخرین بار در ۴۱ سالگی در مسابقات کشوری حضور یافت و با کسب عنوان قهرمانی خداحافظی کرد. اقدام زیبای «ماهی افسانه‌ای ایران» در قطر آن هم در ۱۰۰ سالگی تحسین رسانه‌های خارجی را به‌دنبال داشته و همه از آمادگی شگفت‌انگیز او به وجد آمده‌اند.

۲۵۸ ۲۵۸

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.
دکمه بازگشت به بالا