حوادث و رویدادها

هشدار پلیس به مخلان آرامش در چهارشنبه‌سوری/ برخورد با فروش موادمحترقه غیرمجاز

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس پایتخت با هشدار به برهم زنندگان آرامش مردم در آستانه آخرین چهارشنبه سال از خانواده‌ها خواست در روزهای پیش رو مراقب فرزندان خود باشند.

به گزارش ترندونی، سرهنگ علی همه‌خانی با اشاره به درپیش بودن چهارشنبه‌سوری گفت: در ایام منتهی به چهارشنبه آخر سال پلیس با هنجارشکنان و برهم زنندگان آرامش مردم و جامعه برخورد قانونی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه حفظ امنیت و آرامش جامعه همواره از اولویت‌های اصلی پلیس است، گفت: طبیعی است که ایجاد بی نظمی و سلب آرامش مردم خط قرمز خدمتگذاران مردم در مجموعه پلیس تهران بزرگ است.

همه خانی ادامه داد: خرید، نگهداری، حمل، توزیع و فروش مواد منفجره و مواد محترقه جرم است و متخلفان مطابق قانون مجازات خواهند شد و در صورت فروش موادمحترقه غیرمجاز برای استفاده در چهارشنبه پایانی سال در مراکز تجاری، پلیس از ادامه فعالیت تجاری آنها جلوگیری و نسبت به پلمب این مراکز اقدام خواهد کرد .

وی از والدین و خانواده‌ها خواست هشدارهای پلیس را در خصوص حوادث احتمالی چهارشنبه‌سوری جدی بگیرند تا فرزندانشان دچار حادثه نشوند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه جوانان و نوجوانان عزیز با کنترل و مدیریت هیجانات آنی هم از خطرات احتمالی پیشگیری کنند و هم پلیس را یاری کنند ، اضافه کرد: والدین از نگهداری مواد محترقه، تهیه و ساخت وسایل آتش بازی دستی توسط فرزندان جلوگیری کنند تا آنها سرود شاد زندگی را در صدای مهیب نارنجک و مواد محترقه به سکوت و غم تبدیل نکنند.

مطالب پیشنهادی:‌

ویدیو/ اجرای سراسری کمپین «نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک»

کمپین «نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک» در سراسر کشور اجرا می‌شود

همه خانی با اشاره به اینکه آرامش روحی و روانی و سلامت جسمی مردم از  اولویت‌های پلیس است، گفت:  هنجارشکنان باید بدانند و آگاه باشند در مواجهه با اقداماتی که برای سلامت روان و جسم شهروندان خطرآفرین باشد، قاطعانه برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

کارگروه خبری حوادث

نویسنده حوادث با تمرکز بر جنبه‌های سیاسی و اجتماعی رویدادها هستم. توانایی بررسی تأثیر رویدادها بر سیاست‌ها و جامعه را دارم و به خوانندگان نگاهی عمیقتر به این جنبه‌ها می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا