جامعه و خانواده

مردم اشخاص شایسته و دلسوز را برای قانونگذاری انتخاب کنند

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: اگر مردم ما  افراد اصلح، متخصص، شایسته، دلسوز و سالم‌ را برای مجلس انتخاب کنند، قطعا در قانونگذاری می توانند موثر باشند و ما هم از جامعه و مردم انتظار داریم در این زمینه کمک‌ کنند.

بهنام حبیب زاده مومن در گفت وگو با ترندونی درباره انتظار جامعه وکلا از مجلس آینده  گفت: حق قانونگذاری یک حق بسیار ارزشمندی است و می تواند قدرت قانونگذاری، روایت گرایانه و حکیمانه داشته باشد و اگر قانونگذار حکیمانه و عالمانه با ارزشهای اجتماع و عرف جامعه قانونگذاری کند، جامعه پیشرفت می کند. این قسمت مربوط به تصمیم سازی است و  این تصمیم سازی از سوی مردم است.

وی افزود:  اگر مردم ما بهترین انتخاب‌ها را داشته باشند  و افراد اصلح، متخصص، شایسته، دلسوز و سالم‌ را به مجلس بفرستند، قطعا در قانونگذاری می توانند موثر باشند و ما هم از جامعه و مردم انتظار داریم در این زمینه کمک‌ کنند.

حبیب زاده مومن ادامه داد: از نمایندگان هم انتظار داریم که در حوزه حقوقی توجه ویژه ای به ذی نفعان داشته باشند چراکه نهاد وکالت  از قوانین متعدد از جمله قانون تسهیل مجوزهای کسب و کار آسیب دید و در آنجا به نوعی شایسته گزینی کمرنگ شد.

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز در پایان گفت: امیدوارم در مجلس آینده شاهد اصلاح برخی از قوانین در حوزه تخصصی حقوق و حمایت از قوه قضاییه در ابعاد مختلف باشیم و ان شاءالله حوزه قانونگذاری توسط بهترین‌ها راهبری شود.

انتهای پیام

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.
دکمه بازگشت به بالا