استان ها

لزوم حفظ حرمت ماه مبارک رمضان/ با روزه خواری در ملاء عام برخورد می شود

به گزارش خبرنگار ترندونی کرمانشاه، حمید رضا کریمی صبح امروز پنجشنبه (نهم فروردین‌ماه) در نشست با ضابطین دستگاه قضایی استان، با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان و ایام عید نوروز، اظهارکرد: به منظور حفظ حرمت و شئونات ماه مبارک رمضان، در این ایام تنها رستوران‌هایی که در محدوده مراکز اقامتی و بیمارستان‌ها هستند باید مجوز فعالیت در طول روز را داشته باشند.

وی افزود: تمام مراکز اقامتی استان موظف هستند که دستورالعمل هایی که در خصوص لزوم شئونات ماه مبارک است را رعایت کنند، در غیر این صورت با واحد صنفی متخلف برخورد و ضمن تشکیل پرونده قضایی تا پایان ماه مبارک رمضان پلمب خواهد شد.

دادستان کرمانشاه به حرمت شکنی برخی از اغذیه فروشی ها سیار در سطح شهر در ماه مبارک رمضان هم اشاره و تصریح کرد: در این رابطه با مشاهده این اغذیه فروشی‌ها که ساندویچ گرم مانند فلافل پخت می کنند، خودرو آنها توقیف خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌هایی که در حوزه زیرساخت های ارتباطی خدمت رسانی می کنند، مانند فرودگاه و اداره کل راهداری و حمل و نقل مسافر نیز باید در فضاهای محیطی خود نسبت به ترویج فرهنگ روزه داری اقدام کنند.

کریمی اضافه کرد: به دلیل تقارن سیزده فروردین ماه با شهادت حضرت علی(ع) شهرداری در برخی از مراکز تفریحی شهر مانند پارک شرقی و غربی فضاسازی محیطی لازم را انجام دهد.

وی در ادامه تاکید کرد: همچنین در این ایام از محتوای آیات، احادیث و متون زیبای مرتبط با ماه رحمت الهی و لیالی قدر در سطح شهر، نسبت به برپایی نمایشگاه‌ها و غرفه‌های فرهنگی- مذهبی، آموزش‌های قرآنی و تعالیم دینی در پارک‌های شرقی و غربی طاق بستان و پارک شاهد اقدام شود.

46

دکمه بازگشت به بالا