اقتصادی

قیمت یونولیت؛ همچنان صعودی – ترندونی

گزارش ها حاکی از روند صعودی قیمت یونولیت است که دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت دلیل آن را مشکلات پتروشیمی پارس دانسته است.

به گزارش ترندونی، در هفته های اخیر برخی از سازندگان مسکن و مردم عادی که خانه های خود را می سازند، برای گلایه از گرانی بی سنگی به ترندونی مراجعه کرده اند.

به عنوان مثال چند روز پیش یکی از این افراد از تاثیر گرانی تک سنگی بر قیمت مسکن گفت: قیمت هر متر سنگی به بیش از 500 هزار رسید. این در حالی است که قیمت این محصول در شهریور حدود 70 هزار تومان بود. در نتیجه قیمت یونیلیت در خودرو از 12 میلیون تومان به حدود 80 میلیون تومان افزایش یافت.

رئیس هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر در پایان آنلاین ماه دلیل افزایش قیمت مواد اولیه صنعت پلیمر را مهندسی توزیع شرکت های پتروشیمی عنوان کرد.

برای بررسی موضوع بار دیگر به دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت مراجعه کردیم. علیرضا میربلوک در گفت وگو با ترندونی، درباره افزایش یونولیت اظهار کرد: پتروشیمی پارس مونومر استایرن تولید می کند. این واحد بنا به دلایلی دچار مشکل شده و بعید است تا دو ماه دیگر کار کند.

به گفته وی، با به وجود آمدن چنین شرایطی، شرکت ها مجبور به واردات مونومر استایرن می شوند و احتمالا تا اواسط هفته آینده واحدهای تولید کننده فوم EPS (یونولیت) عرضه شده و تولید را آغاز می کنند. دلیل اینکه فقط EPS مشکل دارد و پلی استایرن معمولی مشکل دارد این است که این برندها بیشتر در انبارهای پتروشیمی یافت می شوند و احتمالاً هنگام واردات مونومر استایرن آتش نمی گیرند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا