استان ها

فعالیت سامانه بارشی در مناطق غربی و مرکزی هرمزگان

ب️ه گزارش ترندونی، برای روزهای پنجشنبه، جمعه، شنبه و یکشنبه شاهد افزایش ابر و بارش‌های محلی خواهیم بود. بارش‌های پنجشنبه و جمعه بسیار محدودتر بوده و فقط به ارتفاعات و مناطق مستعد منطقه محدود خواهد شد.

️این بارش ها، بارش‌های پیش قراول موج‌های بارشی هفته آینده خواهد بود و طی هفته آینده برخلاف این هفته که غالباً با شرایط کاملاً آرامی به اتمام خواهد رسید با ناپایداری‌های جوی و وقوع بارش‌های سراسری همراه خواهیم بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: با ماندگاری هوای سرد در مناطق شمالی و ارتفاعات استان، به دلیل ابرناکی افزایش نسبی دمای کمینه و کاهش نسبی دمای بیشینه در سایر نقاط استان پیش بینی می‌شود.

خوارزمی افزود: اوایل هفته آینده نیز کاهش دمای کمینه مورد انتظار است.

وی گفت: از امروز تا شنبه ۸ بهمن نیز با فعالیت سامانه بارشی در مناطق غربی و مرکزی استان، خلیج فارس و تنگه هرمز، سواحل و جزایر، ارتفاعات و به تدریج برخی مناطق شرقی و شمالی استان، رگبار باران و رعد و برق و افزایش لحظه‌ای سرعت باد و گاهی از اوقات تگرگ پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان به شهروندان توصیه کرد از رفتن به حاشیه رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

گفتنی است که هفته آینده به صورت متناوب با گذر سامانه‌های فعال بارشی مواجه خواهیم شد و اکثر مناطق کشور حداقل یک بارش خوب را دریافت خواهند کرد.

زاگرس نشینان، غرب، شمال غرب، دامنه های البرز و شمال شرق کشور احتمالا هسته اصلی ریزش‌های برف و باران خواهند بود و بارش برف در ارتفاعات زاگرس و البرز میتواند به یک متر هم برسد.

️الگوهای بارشی برای روزهای آینده ثبات بیشتری خواهند داشت و بهتر میتوان در خصوص کم و کیف بارش‌ها و وزن آن نظر داد.

دکمه بازگشت به بالا