سلامت و دانش

عکس | جیپ چینی برای بازار ایران / یک خودروی آفرودی خانوادگی

دوچرخه BJ40 توسط دیار خودرو در دو نسخه چهار در (BJ40C) و دو در (BJ40F) مونتاژ و به فروش می رسد. نسخه چهار در این خودرو دارای سقف متحرک است و در عین حال یک خودروی SUV عالی و یک خودروی خانوادگی محسوب می شود. از طرفی نسخه دو دیفرانسیل BJ40 مورد توجه جوانان و علاقه مندان به آفرود قرار گرفته است. قسمت عقب وانت BJ40F باز و بدون سقف است و به معنای واقعی ذهن بیننده را به یاد جیپ رانگلر آمریکایی می اندازد.

عکس جیپ چینی برای بازار ایران / SUV خانوادگی

یکی از بارزترین ویژگی های دوچرخه دیار خودرو BJ40 قابلیت جداسازی و جابجایی قسمت های مختلف از جمله درب ها و سقف است. چنین ویژگی به ندرت در SUV های فروخته شده در بازار ایران یافت می شود.

مشخصات فنی دوچرخه BJ40

هر دو نسخه از دوچرخه های BJ40 به یک موتور 2 لیتری توربوشارژ مجهز شده اند که بیش از 220 اسب بخار قدرت را از طریق یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به یک جفت محور می فرستد. مصرف سوخت ترکیبی BJ40C حدود 6.9 لیتر در هر صد کیلومتر است که انتظار می رود برای نسخه دو در کمتر باشد.

عکس جیپ چینی برای بازار ایران / SUV خانوادگی

قیمت موجود برای دوچرخه BJ40

این خودرو در امارات با قیمت 1.32 میلیارد تومان به فروش می رسد. با این حال قیمت این خودرو در بازار ایران به احتمال زیاد از 1500 میلیون تومان تا 2 میلیارد تومان خواهد بود. البته دیار خودرو هنوز قیمت دقیق و تاریخ عرضه ی SUV های جدید BJ40 را اعلام نکرده است. ناگفته نماند که این خودروها با برند و نشان دیار به بازار عرضه می شوند نه BAIC.

5858

دکمه بازگشت به بالا