عمومی

طرح جامع زیرساخت اراضی کشاورزی شمال در حال اجرا است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، بابک مؤمنی ظهر دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران از رشد ۲۳ درصدی تولید گوشت مرغ در استان و خودکفایی تأمین نیاز داخل خبر داد. بابک مؤمنی با اشاره با خودکفایی و رشد بی سابقه تولید گوشت مرغ در مازندران افزود: این اتفاق جهشی با مشارکت مردم و همه دستگاه‌های پشتیبان کننده در راستای تحقق امر ولی امر صورت گرفت که به یمن آن، طی ۸ ماه گذشته ۴ بار از مرز ۱۷ میلیون قطعه جوجه ریزی عبور کردیم.

مؤمنی گفت: بی نظیری رکورد تولید مرغ مازندران ثمره مجاهدت و همت همه تولیدکنندگان، دستگاه‌های مرتبط استان و وزارتخانه است که منجر به رشد ۲۳ درصدی تولید گوشت مرغ شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با ابراز خرسندی از خودکفایی در صنعت تولید مرغ بیان کرد: با این اتفاق نگران تأمین گوشت مرغ مصرف داخلی نیستیم و در افقی بالاتر بفکر صادرات هستیم.

وی همچنین گفت: اجرای اولین پایلوت ملی طرح جامع زیر ساخت اراضی کشاورزی شمال کشور با ۴ مجموعه؛ پروژه مرمت و بهسازی آب بندانها، تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری، سامانه کم فشار در نظام توزیع و تحویل آب و زه کشی اراضی و باز چرخانی آب همزمان برای مسئله مدیریت آبی اراضی همراه با ایجاد بستر مکانیزاسیون با نگاه صرفه جویانه و ارتقا بهره وری در حال اجراست.

دکمه بازگشت به بالا