جامعه و خانواده

طرح اصلاح موادی از قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی اصلاح شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان، طرح اصلاح موادی از قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی را اصلاح کردند.

به گزارش ترندونی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز دوشنبه و در جریان بررسی گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره طرح اصلاح موادی از قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی (اعاده شده از شورای نگهبان) ماده ۱۴ این طرح را جهت تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

«ماده ۱۴- در ماده ۲۵ قانون قبل از کلمه «کارکنان» کلمه «معلمان و» در تمامی موارد اضافه و تبصره ۲ آن به شرح زیر اصلاح می‌شود:

تبصره ۲- موسسان کارفرمایان مهدهای کودک، پیش دبستانی ها، مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی مکلفند با رعایت ضوابط قانونی تامین اجتماعی فهرست اسامی و حق بیمه ماهانه مربیان، کارکنان و معلمان خود را مبتنی بر اشتغال تمام وقت و پاره وقت در تبصره ماده ۲۶ این قانون به سازمان تامین اجتماعی ارسال و پرداخت نمایند.

سازمان تأمین‌ اجتماعی مکلف است ظرف ۶ ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون تدبیری اتخاذ نماید تا سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه‌ی مشارکت‌های مردمی و سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک بتوانند دسترسی برخط به سامانه مربوط به سوابق فهرست و پرداخت حق بیمه کارفرمایان مذکور را داشته باشند.

همچنین با تصمیم نمایندگان مجلس یک تبصره به ماده ۲۶ قانون به شرح زیر الحاق شد:

تبصره- ساعات فعالیت تمام وقت معلمان و کارکنان آموزشی غیر رسمی مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی شامل برنامه درسی ملی و فوق برنامه درسی مصوب شورای عالی آموزش و پرورش و آمادگی برای حضور در کلاس در ۳۰ ساعت در هفته و ساعات کار مدیران، معاونان و کارکنان اداری دفتری و خدماتی این مدارس و مراکز ۳۶ ساعت در هفته با احتساب حضور در جلسات و شوراهای آموزشی، پرورشی و اداری مدرسه تعیین می‌شود.»

انتهای پیام

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.
دکمه بازگشت به بالا