فرهنگ و هنر

صدای گوش‌نواز قربانی در اصفهان پیچید

ترندونی/اصفهان پس از ماجراهای فراوان، اولین سانس کنسرت علیرضا قربانی شامگاه سه‌شنبه، ۱۵ اسفند بر اساس برنامه زمان‌بندی اعلام شده با همراهی تمامی نوازگاندن گروه از جمله بانوان نوازنده در پردیس سینمایی سیتی‌سنتر اصفهان برگزار شد.

موضعگیری مسئولان اصفهانی نسبت به برگزاری کنسرت علیرضا قربانی، این نتیجه را درپی داشت که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهادهای بالادستی ‌در صدد برآمدند تا اعتبار و ارزش ریافت مجوزهای رسمی را دوباره به برگزارکنندگان این کنسرت در اصفهان برگردانند.

پس از حواشی زیاد لغو کنسرت علیرضا قربانی برای سومین‌بار در اصفهان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر لزوم اجرای قانون رسمی کشور و تمکین به مجوز صادره این وزارتخانه برای کنسرت، ظهر سه‌شنبه (۱۵ اسفندماه)، مجوز کنسرت علیرضا قربانی در اختیار تهیه‌کننده‌اش قرار گرفت و درباره نظارت بر اجرای قانون، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سیدمحمد هاشمی، قائم‌مقام خود و مهدی سموعی رئیس مرکز روابط عمومی این وزارتخانه را برای نظارت بر برگزاری مناسب و کامل کنسرت علیرضا قربانی به اصفهان فرستاد.

در ادامه، سه‌شنبه شب علیرضا قربانی به اصفهان آمد تا به وعده خود برای برگزاری کنسرتش عمل کند و مخاطبان خواننده خوش‌صدای موسیقی ملی ایران، پس از مدت‌ها انتظار، بالاخره پای آواز او در تور کنسرت اصفهان نشستند.

علاقه‌مندان موسیقی کلاسیک ایرانی آمده بودند تا ساعتی را میهمان موسیقی علیرضا قربانی و گروه ارکستر او باشند. اجراهایی که این روزها سر و صدای زیادی برپا کرده و با جذب مخاطبان بسیار بلیت‌هایش به سرعت فروش می‌رود.

سرانجام حوالی ساعت ۱۹ صدای علیرضا قربانی به سالن موسیقی سیتی‌سنتر اصفهان رسید، البته این خواننده یک قطعه را بدون حضور نوازندگان خانم اجرا کرد و پس از پایان قطعه اول از نوازندگان ارکستر خودش به‌جهت اجرا دعوت کرد و از سه‌شنبه شب این خواننده‌ی خوش‌صدا در اصفهان به مدت ۶ شب در دو سانس با همراهی تمام نوازگاندن گروه از جمله با حضور نوازندگان زن، اجرا خواهد داشت، بر این اساس از امشب ساز موسیقی در اصفهان پس از مدت‌ها فراز و نشیب، به کوک‌ترین صدای خود رسیده است.

در حال حاضر کنسرت‌های علیرضا قربانی یکی از کنسرت‌های پرمخاطب و خوش‌فروش کشور است و امشب همچون همیشه ‌در سانس اول روز نخست این کنسرت قربانی، مخاطبان شاهد اجراهای باشکوه و درخور بودند که کیفیت قابل‌قبول اجراها و ارکستر لذتی دوچندان داشت.

در این کنسرت علیرضا قربانی آثار آشنا و بعضاً کمتر آشنا را اجرا کرد که گوش سپردن به هر کدام از آنها خالی از لطف نبود و روح را نوازش می‌کرد، هم‌صدایی مردم و علیرضا قربانی از قطعه «پریشانی» آغاز شد و با اجرایی چون «مدار صفر درجه» که یادآور سال‌های دور است، ادامه پیدا کرد و با اجرای شورانگیز قطعه «روزگار غریب» در انتهای کنسرت به پایان رسید.

قربانی پس از اجرای چند قطعه در میانه کنسرت، خطاب به مخاطبان گفت: «سلام به روی ماه شما. از طرف دوستان عزیزم که با آن‌ها به اجرای برنامه می‌پردازیم درود و سپاس عرض می‌کنم خدمت شما؛ حضور شما باعث افتخار ماست. احساس مسئولیت و افتخار می‌کنیم که لطف و محبت شما شامل حال ما شده است؛ امیدوارم که لایق آن باشیم و خوشحالم که با گفت‌وگو میسّر شد در خدمت مردم عزیز اصفهان باشیم. بدانید که ما به عنوان فرزند این سرزمین هنجارهای این سرزمین، هنجارهای این استان را می‌شناسیم و همیشه با نگاه پُر از احترام و پُر از حرمت به آن‌ها می‌نگریم و سعی می‌کنیم حرمت همه عزیزانی که در شهر زندگی می‌کنند را رعایت کنیم، مقدساتی که برایشان قابل احترام است را با نگاه حرمت و پر از آنلاین و پر از احترام نگاه می‌کنیم و به نظرم باید بیشتر از این‌ها به هنرمندان اعتماد کنیم.»

«عروج» به آهنگسازی حسام ناصری و شعر ابوسعید ابوالخیر، «پریشانی» به آهنگسازی حسام ناصری و شعر احمد امیرخلیلی، «مرا ببخش» به آهنگسازی حسام ناصری و شعر حسین غیاثی، «بی‌گناه» به آهنگسازی علیرضا افکاری و شعر حسین غیاثی، «پل» به آهنگسازی حسام ناصری و شعر احمد امیرخلیلی، قطعه بی‌کلام در شوشتری به آهنگسازی حسام ناصری، «مدار صفر درجه»، «عشق آسان ندارد» به آهنگسازی ستار اورکی و شعر اهورا ایمان، «خیال خوش» و «روزگار غریب» به آهنگسازی حسام ناصری و شعر احمد شاملو و حمید خلف‌بیگی عناوین قطعات این رپرتوار هستند.

تور کنسرت‌های زمستانی علیرضا قربانی در اصفهان از ۱۵ اسفند در «پردیس سینمایی سیتی‌سنتر اصفهان» با استقبال مخاطبان آغاز شده است و تا ۲۱ اسفند در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۲ با اجرای ۱۰ قطعه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب هنری

با استفاده از انتخاب دقیق واژگان، تازگی و جذابیتی به نثرم اضافه می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا