شهر پر از آوارگان دیرالبلح؛ مقصد بعدی احتمالی عملیات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی

در میانه نگرانی‌ها از وقوع یک بحرانی انسانی دیگر، کارشناسان می‌گویند مقصد بعدی ارتش رژیم صهیونیستی پس از تکمیل عملیات در شهر رفح در جنوب غزه، احتمالا شهر پر از آوارگان دیرالبلح خواهد بود.

به گزارش ترندونی، گزارش‌های سازمان ملل نسبت به تشدید بحران انسانی صدها هزار آواره در شهر دیرالبلح هشدار داده است، زیرا در صورت حمله به این شهر، دیگر جایی برای رفتن و پناه گرفتن وجود نخواهد داشت و احتمالا غیرنظامیان کشته می‌شوند.

«یحیی قاعود» کارشناس مسائل سیاسی فلسطین گفت، ارتش رژیم صهیونیستی با وجود هشدار بین‌المللی، با سرعت بیشتری در شهر رفح عملیات نظامی انجام می‌دهد تا وارد مرحله بعد شده و عملیات در دیرالبلح در استان الوسطی را شروع کند.

وی در گفتگو با سایت خبری ارم نیوز پیش‌بینی کرد، شهر دیرالبلح با صدها هزار آواره که هنوز مورد عملیات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی قرار نگرفته است، مقصد بعدی ارتش این رژیم باشد، مخصوصا که در اکثر اردوگاه‌های استان الوسطی عملیات نظامی انجام شده است و حتی در برخی از جمله اردوگاه البریج دو مرتبه عملیات نظامی شده است.

شهر پر از آوارگان دیرالبلح؛ مقصد بعدی احتمالی عملیات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی

قاعود افزود، تلاش رژیم صهیونیستی برای حمله به دیرالبلح و اردوگاه النصیرات ناشی از وجود اطلاعات دقیق درباره حضور اسیران صهیونیستی در این مناطق در کنار تکمیل اهداف اعلام شده جنگ یعنی «نابودی» جنبش حماس، قابلیت‌های نظامی آن و شبکه‌های تونل این جنبش است.

وی تشریح کرد، اقدامات بین‌المللی، کابینه رژیم صهیونیستی را از تصمیمش در مورد تکمیل عملیات نظامی تا زمان تحقق شروط اعلام شده جنگ منصرف نخواهد کرد.

از سوی دیگر، «عصمت منصور» کارشناس مسائل رژیم صهیونیستی گفت موافقت با عملیات نظامی در دیرالبلح در عمق استان الوسطی تنها مساله زمان است.

وی به ارم نیوز گفت، ارتش رژیم صهیونیستی در حال حاضر با سرعت بسیار بالایی در شهر رفح فعالیت می‌کند، تا جایی که این نبردها قوی‌ترین نبرد از زمان آغاز جنگ توصیف شده‌اند. اکنون بیشتر نگاه‌ها به سمت شهر دیرالبلح و تعدادی از اردوگاه‌های استان الوسطی معطوف است تا دستیابی به بخشی از اهداف نظامی رژیم صهیونیستی تسهیل شود.

شهر پر از آوارگان دیرالبلح؛ مقصد بعدی احتمالی عملیات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی

این پژوهشگر مسائل رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد، نارضایتی زیادی میان صهیونیست‌ها وجود دارد و از طرفی به دلیل شکست‌ها در جنگ غزه، دو بخش سیاسی و نظامی اختلافات زیادی دارند و در مورد سودمندی حمله به شهرها و اردوگاه‌ها به نوعی سردرگم هستند.

منصور در ادامه توضیح داد، گزارش‌های صهیونیستی خطرناک‌ترین کاری که برخی از تیپ‌های نظامی در ارتش رژیم صهیونیستی انجام می‌دهند یعنی ویرانگری بی‌سابقه آنها را نشان می‌دهد و همین مساله موجب نگرانی فلسطینی‌هایی شده که قرار است در معرض چنین عملیات‌هایی قرار بگیرند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا