استان ها

شروع طرح تابستانه مهارت در مراکز آموزش فنی و حرفه ای مازندران

ترندونی/مازندران مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران از آغاز طرح تابستانه مهارت در مراکز آموزش فنی حرفه ای مازندران خبر داد.

سید حسین درویشی امروز ۵ تیرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان فرصت مغتنمی جهت ارائه آموزش های کسب و کار متناسب با نیاز بازار کار به منظور ارتقاء توانمندی های مهارتی منطبق با ویژگی‌های فردی پس از استعدادسنجی و رغبت سنجی به منظور انتخاب آینده شغلی است.

 وی افزود: یک نهضت ملی و اراده جمعی برای اجرای مهارت آموزی در کشور شکل گرفته که ابتدا نوجوانان و سپس سایر گروه ها را دربرمی‌گیرد. نهضتی که هدفش، هویت بخشی به افراد، اشتغال پایدار، کاهش بیکاری و رفع معضلات اجتماعی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران با بیان این مطلب که اجرای این طرح گام اساسی در توسعه و تقویت فرهنگ کار و مهارت آموزی در بین آینده‌سازان کشور است، اظهار کرد: جامعه هدف این طرح ‌دانش‌آموزان و بازماندگان از تحصیل سنین ۱۲ تا ۱۸ سال هستند که از سنین ۱۲ تا ۱۵سال باعنوان مهارت‌آموز و سنین ۱۵ تا ۱۸ سال تحت عنوان کارآموز آموزش های مهارتی را کسب می کنند.

وی اضافه کرد: دوره‌های آموزشی این گروه در قالب دوره‌های آموزشی رایگان ۶۰ تا ۱۲۰ ساعت در ۲۰ مرکز دولتی برگزار می‌شود.

 دبیر شورای مهارت مازندران زمان اجرای طرح را ۱۵ تیر الی ۱۵ شهریور اعلام کرد و گفت: اجرای طرح تابستانه مهارت گامی اساسی در توسعه و تقویت فرهنگ کار و مهارت‌آموزی در بین آینده‌سازان کشور و مجهز شدن نوجوانان به مهارت قبل از ورود دانشگاه، دوره سربازی، بازار کسب و کار است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا