استان ها

شروع ساخت مسکن ملی در روستاهای مازندران

ترندونی/مازندران استاندار مازندران به راهکار جدید این استان برای تامین کمبود زمین برای شتاب بخشیدن به طرح اقدام ملی مسکن در استان اشاره کرد و گفت: با توجه به نزدیکی و به هم پیوستگی در روستاهای مازندران، کمبود زمین در طرح اقدام ملی مسکن در شهرها و در بافت روستاها تامین و ساخته خواهد شد.

سیدمحمودحسینی پور امروز درحاشیه اجرای طرح ۸۰۰ واحد اقدام ملی مسکن درشهرستان آمل که عباسی معاون وزیرراه وشهرسازی نیز حضور داشت، در گفت‌وگو با خبرنگار ترندونی اظهار کرد: کمبود زمین یکی از مشکلات مازندران پس از اعلام سهمیه استان‌ها بوده که با توجه به این موضوع با همکاری منابع طبیعی، اداره کل راه و شهرسازی و دستگاه‌های اجرایی مرتبط حدود  ۸۰ درصد زمین‌های مورد نیاز سهمیه ابلاغی مازندران در طرح اقدام ملی مسکن تامین شده است.

وی، سهمیه ابلاغی مازندران درطرح اقدام ملی مسکن را بیش از ۱۵۵ هزار واحد اعلام کرد و ادامه داد: بخش زیادی از جانمایی زمین از غرب تا شرق مازندران در نظر گرفته شده و سهیمه شهرستان‌ها مشخص و به آنها ابلاغ شده است.

استاندار مازندران اضافه کرد: برای ۲۰ درصد باقیمانده برخی شهرها که هنوز با کمبود زمین مواجهه هستند، تا قبل از پایان سال تعیین تکلیف خواهند شد.

حسینی پور همچنین به تصویب چهار شهرک بزرگ مسکونی با ظرفیت بیش از ۳۵ هزار واحد در سطح استان خبر داد و گفت: با عملیاتی شدن ساخت این شهرک‌ها، تحرک خوبی در بخش مسکن مازندران ایجاد خواهد شد.

شروع ساخت مسکن ملی در روستاهای مازندران

وی، بهره مندی از زمین‌های مازاد در بافت روستایی را اقدامی مهم در جهت رفع مشکل زمین در طرح اقدام ملی مسکن اعلام کرد و گفت: اولویت نخست در نام نویسی و تحویل خانه‌ها با ساکن همان شهر و منطقه است.

به گزارش خبرنگار ترندونی، اجرای طرح ۸۰۰ واحدی اقدام ملی مسکن در شهرستان آمل به عنوان یکی از بزرگترین طرح‌ها در ساخت مسکن در زمینی به مساحت ۴۰هزار و ۶۲۵ مترمربع در ورودی روستای قجرمحله از توابع بخش مرکزی شهرستان آمل شروع شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا