سلامت و دانش

شاهین جدید در مرحله تست دیده شد/ عکس

به گزارش خبرگزاری ترندونی، براساس گزارش آخرین خودرو، شاهین پلاس در کنار آریا از مورد انتظار ترین محصولات سایپا هستند که به زودی به بازار می آیند. سدان جدید سایپا اگرچه در ظاهر تفاوت زیادی با شاهین معمولی ندارد اما از لحاظ فنی عملکردی بسیار مدرن تر را ارائه می دهد و همین باعث می شود بازار منتظر این سدان ملی باشد. به تازگی تصاویری به دست خبرنگار آخرین خودرو رسیده که نشان می دهد سدان جدید سایپا با پلاک گذر موقت در حال تست است و این نشان دهنده آن است که عرضه شاهین پلاس را به زودی شاهد خواهیم بود. در ادامه معرفی مختصری از این خودرو خواهیم داشت.

شاهین جدید در مرحله تست دیده شد/ عکس

زیر کاپوت شاهین پلاس دیگر خبری از پیشرانه قدیمی سایپا نیست و اینبار موتور ME16 را داریم که در واقع همان پیشرانه EC5 سیتروئن است که از لحاظ ساختاری همان المان های فنی را دارد که در پیشرانه TU5 و TU5 پلاس دیده می شود. این پیشرانه ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی چهار سیلند ۱۶ سوپاپ، توان تولید نهایت قدرت ۱۱۵ اسب بخار و نهایت گشتاور ۱۴۷ نیوتن متر را دارد. قدرت از طریق جعبه دنده ۵ سرعته دستی و یا ۶ سرعته اتوماتیک AT به چرخ های جلو می رسد.

شاهین پلاس سایپا

این مشخصات نشان می دهد که سدان جدید سایپا یک سر و گردن از دیگر محصولات این گروه خودروسازی بالاتر است و برای رقابت مستقیم با تارا دنده ای و اتوماتیک به بازار می آید.

کابین و امکانات شاهین پلاس

فرمان شاهین پلاس

کلیت طراحی کابین با آنچه در شاهین معمولی دیده ایم تفاوتی ندارد اما از نظر امکانات بسیار پر آپشن تر از شاهین مهندسی شده است. در سدان جدید سایپا امکاناتی نظیر فرمان کمکی برقی، استارت دکمه ای، سانروف، آنتن کوسه ای، تریم داخلی چرم مصنوعی، کروز کنترل، محدودکننده سرعت، سنسور نور، تهویه اتوماتیک، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، حالت اسپرت و برفی و تیپ ترونیک جعبه دنده، دو کیسه هوا، سنسور پارک و دوربین دنده عقب، نمایشگر لمسی ۱۰ اینچی اندروید، آینه های تاشو برقی، صندلی برقی راننده، گرمکن صندلی های جلو و… را می بینیم که شاهین پلاس را به یک خودروی پر آپشن در محصولات سایپا بدل می کند.

227227

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.
دکمه بازگشت به بالا