فرهنگ و هنر

سومین یادواره شهدای مهارتی در زاهدان برگزار شد

ترندونی/سیستان و بلوچستان به مناسبت بزرگداشت روز شهدا، سومین شامگاه سه شنبه ۲۱ اسفند یادواره شهدای مهارتی در سالن آمفی تائتر مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید سلیمانی زاهدان برگزار شد.

عباسعلی ارجمندی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و رئیس شورای فرهنگی استانداری در این یادواره اظهار کرد: شهادت طلبی برگرفته از نهضت حسینی و فرهنگ انتظار مهدویت دو بالی هستند که باعث پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل جبهه استکبار جهانی شده اند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و رئیس شورای فرهنگی استانداری گفت: شهدا بهترین های جامعه بودند و اقتدا به شهدا در کارها لازمه ادامه راه آنان است و گفتار و منش آنان باید سرلوحه کار آحاد جامعه باشد

حجت الاسلام والمسلمین اکبرپور نماینده ولی فقیه در سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان نیز  بیان کرد: همه ما مدیون خون ۲۰۰ هزار شهید انقلاب و خانواده هایشان که پاره های تن خود را برای دفاع از انقلاب فرستادند و بنیاد کشور را مستحکم کردند، هستیم.

وی در ادامه افزود: شهادت مرگ تاجرانه است یعنی خدای متعال جان را، این متاع را از شهدا قبول کرد و در مقابل، سعادت ابدی و حیات جاودان در برترین نعمتهای الهی را به آنها عنایت کرد.

جلیل شهریاری مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای نیز بیان کرد: هدف از برگزاری سومین یادواره شهدای مهارتی، جهاد تبیین و ترویج فرهنگ ایثار شهادت و معرفی شهدا به عنوان الگویی مناسب برای نسل جوان و خنثی کردن فضای رسانه ای پیچیده کنونی می باشد.

در ادامه این مراسم سرود حماسی توسط دهه هشتاد و نودی ها اجرا  و از تمثال ۱۳ شهید مهارتی رونمایی شد و در انتها از خانواده معظم شهدای مهارتی و خانواده شهیدی که همسر و ۴ فرزند شهید بوده و در کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه ای مشغول مهارت آموزی بودند تجلیل شد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب هنری

با استفاده از انتخاب دقیق واژگان، تازگی و جذابیتی به نثرم اضافه می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا