حوادث و رویدادها

سقوط هواپیما در برزیل ۱۴ کشته برجای گذاشت

۱۴ سرنشین یک هواپیمای کوچک در اثر یک سانحه هوایی که به علت آب و هوای نامناسب روی داد در جنگل‌های آمازون در برزیل، جان خود را از دست دادند.

به گزارش ترندونی به نقل از بی بی سی، این هواپیمای ملخی کوچک در حال اتمام پایان سفر ۴۰۰ کیلومتری خود بین «مانائوس»، مرکز ایالت «آمازوناس» و شهر جنگلی دورافتاده «بارسلوس» بود که این سانحه برایش اتفاق افتاد.

به گفته مقامات محلی، همه ۱۲ سرنشین این هواپیما و دو خدمه آن در این سانحه کشته شدند.

همچنین تحقیقات درباره علت این حادثه آغاز شده است.

«وینیسیوس آلمیدا»، وزیر امنیت ایالت آمازوناس گفت: اطلاعات اولیه حاکی از آن است که هواپیما هنگام فرود در بارسلوس به علت دید کم خلبان و باران شدید از باند خارج شده و این حادثه برایش رخ داده است.

یک سایت خبری محلی گفته است که این هواپیما یک «توربوپراپ» دو موتوره ساخت شرکت هواپیماسازی برزیلی «امبرائر» بوده است.

بر اساس گزارش‌ها، مالک هواپیما یک شرکت محلی در مانائوس است و گفته که هواپیما و خدمه آن همه شرایط لازم برای پرواز را داشتند.

«ویلسون لیما»، فرماندار آمازوناس پس از سقوط این هواپیما در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: تیم‌های امدادی ما از لحظه سقوط هواپیما برای ارائه خدمات لازم در محل حادثه بوده‌اند.

«ادسون مندز»، شهردار بارسلوس نیز به سی‌ان‌ان گفت که این هواپیما توسط فردی که در مسابقات ماهیگیری شرکت می‌کرد، اجاره شده بود.

مندز اظهار داشت که همه مسافران، دوستان فرد اجاره کننده بودند که از سایر نقاط برزیل برای ماهیگیری به مانائوس می‌رفتند.

بارسلوس یک مقصد گردشگری محبوب برای ماهیگیران است زیرا در نزدیکی چندین پارک ملی قرار دارد.

ماه سپتامبر آغاز فصل ماهیگیری در آمازوناس است و این ایالت به خاطر گونه‌های مختلف ماهی‌های زینتی بسیار معروف است.

انتهای پیام

کارگروه خبری حوادث

نویسنده حوادث با تمرکز بر جنبه‌های سیاسی و اجتماعی رویدادها هستم. توانایی بررسی تأثیر رویدادها بر سیاست‌ها و جامعه را دارم و به خوانندگان نگاهی عمیقتر به این جنبه‌ها می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا