اقتصادی

سفرهای مردم کمتر شد – ترندونی

در هفته گذشته تعداد مسافران نسبتا کم بود و ترافیک بین استانی به بیش از 1.6 میلیون نفر در روز رسید.

به گزارش ترندونی، بر اساس سامانه‌های هوشمند حمل‌ونقل مرکز مدیریت راه‌های کشور، از 20 اردیبهشت لغایت 25 خردادماه نسبت به مدت مشابه سال، یک میلیون و 623 هزار و 425 دستگاه خودرو مختلف از گره‌های حمل‌ونقل کشور تردد کردند. در گذشته 17 درصد اما نسبت به هفته گذشته 2 درصد کاهش داشته است.

کاهش سفر مردم

بر اساس طرح تخلیه و انبار خودروهای داخلی در استان های مختلف، از 20 اردیبهشت لغایت 25 خردادماه تردد در برخی استان ها کاهش و در برخی دیگر افزایش یافت. لرستان، خوزستان و سیستان و بلوچستان به ترتیب با شش، شش و پنج درصد بیشترین رشد را نسبت به هفته قبل از مطالعه داشتند. با این حال، استان‌های بوشهر، هرمزگان و فارس 11، 10 و 7 درصد سقوط کردند.

کاهش سفر مردم

اما همین آمار حاکی از افزایش مطلق سفرهای جاده ای در تمامی استان ها نسبت به هفته مشابه سال گذشته است. این در حالی است که خوزستان، قم و سیستان و بلوچستان با 30، 26 و 26 درصد افزایش، بیشترین رشد را نسبت به هفته مشابه سال گذشته و کهکیلویه و بویراحمد، گلستان، زنجان و لرستان با دو درصد افزایش داشتند. ، چهار درصد، پنج یک درصد و پنج درصد با هم برخورد کردند.

کاهش سفر مردم

در مدت یاد شده اطلاعات شماره ثبتی ثبت شده در دوربین های پلاک خوان ها حاکی از کشف بیش از هفت میلیون و 419 هزار نفر در محورهای برون شهری است. این در حالی است که تهران و البرز با بیش از 20 درصد بیشترین سهم را از این تردد دارند و پس از آن مازندران، فارس، خراسان رضوی و اصفهان قرار دارند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا