برون مرزی

رژیم صهیونیستی بودجه وزارت جنگ را افزایش می‌دهد

نخست وزیر اسرائیل قصد دارد بودجه وزارت نظامی را برای ارتقای توان تهاجمی ارتش اسرائیل و تامین موشک های تهاجمی نیروی هوایی افزایش دهد.

به گزارش ترندونی، هاآرتص در گزارش خود نوشت که طبق رسمی 2022 بودجه وزارت جنگ رژیم صهیونیستی بدون احتساب 6 میلیارد دلار اضافی در موارد احتمالی و بدون احتساب کمک سالانه آمریکا. 3.8 میلیارد دلار حدود 19 میلیارد دلار است.

به نوشته این روزنامه، نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل معتقد است که باید از تولید ملی و رشد اقتصادی فزاینده این رژیم به ویژه در حوزه قدرت اقتصادی با فناوری پیشرفته برای افزایش سرمایه گذاری در تولید نیروی نظامی استفاده کرد.

هاآرتص نوشت که دو سال پیش، به دستور آویگدور لیبرمن، وزیر نظامی سابق اسرائیل، حزب‌الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی به عنوان نیروهای پشتیبانی نیروی هوایی خود برای مقابله با زرادخانه موشکی ایران، توسعه موشک‌هایی را آغاز کردند. بخش سیاسی در حال حاضر به دنبال گسترش دامنه این رویکرد است، زیرا بنت معتقد است تلاش ها برای تولید موشک در سرزمین های اشغالی باید تشدید شود.

هدف این است که وزارت نظامی و ارتش بتوانند قراردادهای بلندمدتی برای خرید تسلیحات از صنایع امنیتی رژیم صهیونیستی منعقد کنند و رژیم بیش از حد به کمک های نظامی آمریکا به اسرائیل، به ویژه جناح چپ، متکی نباشد. جناح احزاب دموکرات و جمهوری خواه آیا کنگره آمریکا از حمایت رژیم صهیونیستی از هر دو حزب رو به کاهش است؟

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا