اقتصادی

رئیس‌جمهور افرادی را که از اجرای قانون تولید مسکن سرپیچی می‌کنند، کنار گذارد

یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس جمهور باید اراده قوی داشته باشد تا تمامی افرادی که مخالف اجرای قانون جهش تولید مسکن هستند را از دولت حذف کند.

محمد سرگزی در گفت وگو با ترندونی درباره روند اجرای قانون افزایش تولید مسکن و وضعیت بازار مسکن، اظهار کرد: مجلس با تصویب قانون افزایش مسکن به وظیفه خود در ساماندهی بازار مسکن عمل کرده است. تولید مسکن و اخذ مالیات در مورد مسکن خالی دو گام عمده قانونی برای اصلاح بخش مسکن برداشته است.

مهمترین شعار دولت ساخت مسکن است اما…

وی در ادامه با بیان اینکه بسیاری از نهادها همکاری و حمایت لازم را برای اجرای قانون جهش مسکن ندارند، گفت: مهمترین شعار دولت ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال بوده است اما تاکنون هیچ بانکی به جز بانک مسکن فرصت را فراهم نکرده است. برای ساخت و ساز مسکن. بسیاری از سازمان‌های دولتی موظف به اختصاص زمین‌های مازاد برای مسکن، بارها مقاومت کرده‌اند و دستور رئیس‌جمهور در این زمینه بر زمین مانده است.

نماینده زابل ادامه داد: این وضعیت اصلاح نمی شود مگر اینکه رئیس جمهور اراده قوی برای حل مشکل داشته باشد و هرکس مخالف اجرای قانون تولید مسکن و جهش مسکونی باشد را از دولت کنار بگذارد. با اراده قوی، ساخت و ساز مسکن در کشور در مسیر درستی قرار دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا