درصد حاملگی با کاندوم

احتمال بارداری از طریق کاندوم یکی از موضوعاتی است که زیاد در مورد آن شنیده ایم. اما همواره این سوال مطرح می شود که این ادعا چقدر صحت دارد. آیا با استفاده از واقعا ممکن است فرد باردار شود! به طور کلی، از موثرترین روش های جلوگیری از بارداری است و در صد خطای آن دو درصد است. با وجود این راهکارهای مناسبی وجود دارند که به شما کمک می کنند این درصد خطا را نیز از بین ببرید و رابطه جنسی امن و لذت بخشی را تجربه نمایید.

تاثیر کاندوم در جلوگیری از بارداری چقدر است؟

آنچه در این صفحه میخوانید

کارشناسان به این موضوع اشاره می کنند کاندوم وسیله ای مناسب است که 98 درصد می تواند از بارداری جلوگیری کند. برخی از تحقیقات نشان می دهند از هر 100 نفر زوجی که از کاندوم استفاده می کنند 15 نفر آنها باردار می شوند و این امر نشان می دهد احتمال باردرای از طریق کاندوم کمتر از دو درصد است.

با وجود این اگر شما از کاندوم به روش درستی استفاده کنید، می توانید خطر بارداری را به طور کامل از بین ببرید. در همینجا به شما اعلام می کنیم احتمال باردرای از هر روش دیگری نیز وجود دارد. اما این احتمالات بسیار کم است و شما نباید خود را نگران سازید.

چگونه از کاندوم استفاده کنم؟

همانطور که متوجه شده اید شما می توانید با استفاده از صحیح از این محصول احتمال باردرای از طریق کاندوم را به میزان چشمگیری کاهش دهد. در ادامه راهکارهای مناسب را در اختیار شما قرار می دهیم.

سایز کاندوم

شاید یکی از مهمترین مواردی که باعث می شود احتمال باردرای از طریق کاندوم به طور کامل از بین برود سایز کاندوم است. بسیاری از افراد به این موضوع توجهی ندارند و کاندومی را انتخاب می کنند که برای آلت تناسلی آنها کوچک است.

با توجه به این موضوع که کاندوم در آلت تناسلی بانوان قرار می گیرد و عقب و جلو می شود، این امر باعث می شود کاندوم در طول رابطه جنسی خارج شود و یا در صورت ارضای مردان خطر انتقال بخشی از آب منی به واژن بانوان افزایش پیدا می کند. به همین دلیل، شما باید از کاندومی استفاده کنید که متناسب با آلت تناسلی است.

تاریخ انقضای کاندوم

یکی دیگر از مواردی که خطر احتمال بارداری از طریق کاندوم را افزایش می دهد استفاده از کاندوم های تاریخ مصرف گذشته است. توصیه می شود هرگز از کاندوم هایی که تاریخ انقضای آنها کمتر از 6 ماه است استفاده نکنید. این امر دلایل مختلفی دارد. اولا زمانی که تاریخ انقضای کاندوم نزدیک است، مواد سازنده کاندوم آسیب می بینند و کارآیی خود را از دست می دهند.

در نتیجه، ممکن است این مواد سست شوند و خطر انتقال آب منی مردان به درون واژن زنان افزایش پیدا می کند. از طرف دیگر، اگر کاندوم از تاریخ مصرفش گذشته باشد، ممکن است در طول رابطه جنسی پاره شود و همین امر خطر بارداری را به میزان زیادی افزایش می دهد.

استفاده از روان کننده

گاهی در طول رابطه جنسی متوجه می شوید واژن زنان خشک است. باید بدانید تقریبا تمامی کاندوم ها حاوی روان کننده هستند و این به روان شدن واژن زنان کمک می کند. اما در بعضی از موارد این روان کننده کافی نیست و خشکی واژن بانوان از بین نمی رود. اگر واژن زنان خشک باقی بماند، باعث می شود که کاندوم پاره شود و از بین رود.

در این صورت، توصیه می شود شرکای جنسی استفاده از روان کننده را مد نظر قرار دهند. زیرا این امر باعث می شود تا از بروز هر گونه اصطکاک و سایشی با واژن زنان جلوگیری به عمل آید و همین امر احتمال باردرای از طریق کاندوم را به طرز چشمگیری کاهش می دهد.

آیا رابطه جنسی خشن باعث پاره شدن کاندوم می شود؟

یکی از سوالات پرتکراری که در زمینه احتمال باردرای از طریق کاندوم پرسیده می شود در این زمینه است که آیا رابطه جنسی خشن باعث پاره شدن کاندوم می شود. پاسخ به این سوال مثبت است. شواهد نشان می دهند در مواردی که شرکای جنسی روابط جنسی خشنی را تجربه می کنند احتمال پاره شدن کاندوم افزایش می کند. در این موارد، اگر کانال واژن بانوان با استفاده از ژل روان کننده مرطوب گردد و از کاندوم مناسب استفاده شود، خطر پارگی کاندوم کاهش پیدا می کند.

چرا کاندوم از آلت تناسلی مردان خارج می شود؟

برخی از شرکای جنسی به این موضوع اشاره می کنند یکی از دلایل احتمال بارداری از طریق کاندوم خارج شدن کاندوم از آلت تناسلی است. این امر نیز می تواند احتمال باردرای از طریق کاندوم را افزایش دهد. در این شرایط، موارد مختلفی باعث خارج شدن کاندوم از آلت تناسلی می شوند. به طور مثال، رابطه جنسی خشن و بزرگ تر بودن کاندوم از آلت تناسلی باعث می شود تا کاندوم از روی آلت تناسلی خارج شود. همچنین، مردانی که دچار مشکل نعوظ هستند و آلت تناسلی شان به سرعت حالت نعوظ را از دست می دهند معمولا حالتی را تجربه می کنند که کاندوم در حین رابطه جنسی خارج می شود.

آیا همراه با کاندوم باید از قرص استفاده کنیم؟

با توجه به این موضوع که بسیاری از افراد نگران احتمال بارداری از طریق کاندوم هستند به این موضوع اشاره می کنند آیا باید همراه با کاندوم از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده کنیم. پاسخ به این سوال قطعا منفی است. کاندوم یکی از موثرترین روش هایی است که اجازه نمی دهد بانوان در طی رابطه جنسی باردار شوند. با توجه به این موضوع که احتمال باردرای از طریق کاندوم بسیار پایین است، توصیه نمی شود بانوان از روش های جلوگیری از بارداری مانند قرص استفاده کنند.

چه موقع قرص اورژانسی بخوریم؟

استفاده از قرص اورژانسی تنها زمانی پیشنهاد می شود که در طول رابطه جنسی کاندوم پاره شده است و یا شما احتمال می دهید که کاندوم در رابطه جنسی جا به جا شده است و آب منی مردان وارد رحم زنان شده است ( برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله را مشاده کنید). همچنین، اگر کاندوم در طول رابطه جنسی از آلت تناسلی مردان خارج شود بهتر است قرص اورژانسی مصرف کنید. قرص اورژانسی را بهتر است همان ساعت اولیه مصرف کنید. این امر باعث می شود خطر بارداری از بین برود.

چگونه از کاندوم استفاده کنیم؟

بهتر است بدانید روش استفاده از کاندوم احتمال بارداری از طریق کاندوم را به میزان زیادی کاهش می دهد. برای اینکار باید به صورت زیر عمل کنید:

 • برای باز کردن بسته کاندوم نباید از قیچی و یا دندان استفاده کنید.
 • کاندوم را بر روی آلت تناسلی خود قرار دهید و به آرامی بالا بکشید.
 • مواظب باشید ناخن شما بدنه کاندوم را خراش ندهد. در غیر اینصورت خطر پارگی کاندوم وجود دارد.

آیا می توانیم برای کاهش خطر بارداری از کاندوم زنانه و مردانه همزمان استفاده کنیم؟

برای جلوگیری از احتمال بارداری از طریق کاندوم استفاده از کاندوم زنانه و مردانه همزمان با یکدیگر پیشنهاد نمی شود. این کار باعث می شود تا کاندوم ها با یکدیگر اصطکاک داشته باشند و همین امر می تواند مشکلات دیگری را نیز به وجود بیاورد. در نتیجه، توصیه می شود از روی ناآگاهی هرگز این کار را انجام ندهید و از سلامت جنسی خود به خوبی محافظت نمایید.

بهترین کاندوم چه کاندومی است؟

بهترین کاندوم با توجه به سلیقه شخصی شما و مدت زمانی که با شریک جنسی خود رابطه دارید مشخص می شود. امروزه، محصولات جدیدی در بازار موجود هستند که ضخامت آنها بسیار کم است. همین امر باعث می شود تا شرکای جنسی در زمان برقراری رابطه جنسی آلت تناسلی یکدیگر را احساس کنند. در نتیجه لذت جنسی افزایش پیدا می کند و می تواند به شرکای جنسی کمک کند حس بهتری داشته باشند. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید آیا امکان پارگی این کاندوم ها وجود دارد. پاسخ به این سوال منفی است. با اینکه ضخامت این کاندوم ها بسیار پایین است، اما بسیار مقاوم هستند و شما می توانید با خیال آسوده از آنها استفاده نمایید.

نکات مهم در خرید کاندوم

اگر می خواهید بهترین کاندوم را بخرید بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • در زمان خرید به سایز کاندوم توجه داشته باشید و آن را متناسب با آلت تناسلی خود انتخاب کنید.
 • در زمان خرید کاندوم به تاریخ انقضای کاندوم توجه داشته باشید.
 • در زمان خرید کاندوم به نوع آن توجه کنید. دائما کاندوم خاردار استفاده نکنید. استفاده دائمی از کاندوم های تحریک کننده باعث می شود تا در آینده با مشکلات زیادی رو به رو شوید.
 • کاندوم را از مراکز معتبر مانند داروخانه ها تهیه کنید.

برای خرید کاندوم مناسب به کجا مراجعه کنیم؟

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد احتمال باردرای از طریق کاندوم در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید احتمال بارداری از طریق کاندوم یک یا دو درصد است و این احتمال بسیار پایین است. در نتیجه، شما می توانید بدون هیچ گونه نگرانی از این محصول استفاده کنید و سلامت جنسی خود را تامین نمایید.

اگر می خواهید برای خرید کاندوم اقدام کنید، می توانید به مراجعه کنید و انواع را سفارش دهید. کارشناسان این مرکز به شما کمک می کنند بهترین کاندوم را خریداری کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به درباره کاندوم

پوشش در جلوگیری از بارداری و بیماری­های جنسی مؤثر است؛ اما تأثیر این پوشش به روش استفاده شما بستگی دارد. مطالعات نشان می­دهد خطاهای اساسی در استفاده از خیلی رایج است. این خطاها شامل قراردادن کاندوم بعد از شروع رابطه جنسی یا خارج کردن آن قبل از پایان رابطه، تنظیم نکردن کاندوم روی نوک آلت تناسلی مرد، بررسی نکردن آسیب و پارگی روی کاندوم قبل از استفاده است که در این صورت احتمال نشتی کاندوم وجود دارد. بنابراین برای دانستن مسئله احتمال بارداری با کاندوم با ما همراه باشید.

کاندوم چیست؟

کاندوم پوششی نازک عمدتاً از جنس لاتکس است. این ماده از زیر پوست درخت کائوچو تهیه می­شود. کاندوم لاتکس تنها روش جلوگیری از بارداری است که علاوه بر آن از انتقال عفونت­های مقاربتی به دستگاه تناسلی مردانه، واژینال، دهان و مقعد پیشگیری می­کند. همچنین کاندوم در پیشگیری از بیماری التهابی لگن، دهانه رحم و اختلال تأثیرگذار است. نوع دیگری از کاندوم هم با عنوان در دسترس است که در یک اندازه وجود دارد و باید در داخل واژن قرار بگیرد. ما در این مقاله با کاندوم موضعی یا مردانه سروکار داریم.

اگر کاندوم به شکل صحیح روی آلت مرد قرار بگیرد، می­توان تا احتمال ۹۸ درصد از بارداری پیشگیری کرد. اما در واقعیت کاندوم ۸۵ درصد مؤثر است؛ زیرا وقتی به­‌عنوان تنها روش جلوگیری از بارداری استفاده شود ممکن است در کاربرد آن خطاهایی پیش بیاید که در این صورت بارداری بعد از جلوگیری با کاندوم هم ممکن می­شود.

روش های پیشگیری از بارداری

سطح تأثیر یکسان نیست و برخی از آن­ها کارآمدتر هست. اما همه شیوه­ ها مثل کاندوم باید درست استفاده شود تا تأثیر داشته باشد. اگر شما یا همسرتان نمی­خواهید بچه ­دار شوید، بهتر است در کنار کاندوم از وسایل پیشگیری دیگرمثل یا هم استفاده کنید تا ریسک بارداری کاهش یابد.

آیا استفاده نکردن از کاندوم باعث حاملگی می‌شود؟

اگر در مراحل خاصی از چرخه قاعدگی رابطه جنسی برقرار کنید به احتمال زیاد باردار می­شوید! زیرا حدود ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از زمان در بدن زن تخمک آزاد می­شود و شرایط بارداری مهیا است. این فرایند در نیمه سیکل قاعدگی رخ می­دهد؛ مثلاً فردی که دوره ۲۸ روزه دارد احتمالاً ۱۴روز بعد از شروع قائدگی تخمک آزاد می­کند. اسپرم تا ۵ روز در بدن زنده است و اگر زن طی زمان تخمک­ گذاری با پارتنر خود رابطه جنسی تناسلی (PIV) برقرار کند بارداری همچنان امکان­پذیر است. بنابراین جهت احتیاط، ترجیحاً در رابطه جنسی PIV حتی در سنین بالا از کاندوم استفاده کنید.

آیا استفاده از کاندوم باعث نازایی می‌­شود؟

استفاده از کاندوم نه ­­تنها باعث نازایی و ناباروری نمی­شود بلکه تا ۳۰ درصد میزان ناباروری ناشی از عفونت­های مقاربتی را کاهش می­دهد.

در چه شرایطی احتمال بارداری با کاندوم کاهش می‌­یابد؟

احتمال بارداری با کاندوم خیلی کاهش می­یابد؛ البته به شرط استفاده بهینه و اصولی که کوچکترین خراش و پارگی در پوشش آن ایجاد نشود. رعایت موارد زیر در کاربرد صحیح کاندوم ضروری است:

دقت به اندازه مناسب کاندوم خیلی مهم است. اکثر کاندوم­های خارجی با اندازه استاندارد، مناسب تمام سایزهای آلت تناسلی مردانه است. کاندوم به دلیل خاصیت ارتجاعی و کشیده شدن معمولاً طول بیشتری نسبت به آلت تناسلی متوسط دارد.

گرچه نگهداری کاندوم در محفظه­ای مثل کیف پول راحت است اما برای مدت طولانی ایده خوبی نیست. گرمای بدن و اصطکاک ناشی از تماس دست با کیف می­تواند به آن آسیب بزند. حتی نگه­داشتن آن در اتومبیل، حمام یا جیب هم برای زمان زیاد مناسب نیست. کاندوم باید در جایی خشک مثل دراور یا کمد نگهداری شود.

اگر قرار است در مکان دیگری رابطه جنسی برقرار ­کنید و مجبور به حمل کاندوم هستید بهتر است آن را در یک کیسه تمیز و بهداشتی، جیب خالی کنار کیف یا در کیف پول خالی قرار دهید؛ یعنی جایی که اصطکاک نداشته باشد و گرم نشود. برای ایمنی ترجیحاً چند ساعت قبل از استفاده کاندوم را در این فضاها بگذارید.

کاندوم تاریخ انقضا دارد! اگر منقضی شده باشد احتمال پاره شدن آن بیشتر است. قبل از بازکردن بسته کاندوم تاریخ را جستجو کرده و اطمینان حاصل کنید منقضی نشده باشد. در صورتی که متوجه شدید قابل استفاده است مرحله بعد بررسی دقیق آسیب یا سوراخ در بسته ­بندی است. با این شرایط می‌توانید بسته را باز کنید و کاندوم بردارید. حتی اگر در حین استفاده از کاندوم متوجه شدید سوراخ است، آن را دور انداخته و یکی دیگر استفاده کنید زیرا ممکن است نشت کند و احتمال بارداری با کاندوم را افزایش دهد!

نحوه استفاده از کاندوم

کاندوم درست بعد از برآمدن آلت تناسلی مرد و قبل از شروع فعالیت جنسی روی آن قرار می­گیرد. بعد از قراردهی باید کل آلت تناسلی را از سر تا پایه بپوشاند و هیچ هوایی در آن وجود نداشته باشد. انتهای کاندوم روی نوک آلت نباید هوا داشته باشد؛ زیرا این فضا برای خروج منی لازم است.

کاندوم­های واژینال باید حداکثر ۸ ساعت قبل از فعالیت جنسی در کانال واژن قرار بگیرند. حلقه خارجی این کاندوم باید حدود ۱ اینچ در خارج از دهانه واژن آویزان شود. برای اطمینان از جای­گیری درست این کاندوم می­توان آلت مرد را قبل از این که به حالت عمودی درآید داخل یا نزدیک واژن قرار داد.

زمان مناسب برای برداشتن کاندوم از آلت تناسلی

بعد از انزال منی، کاندوم را بردارید. اگر قصد دارید پس از انزال با شریک جنسی خود رابطه را ادامه دهیدکاندوم را بردارید و از یک کاندوم دیگراستفاده کنید. مراقب باشید و انتهای کاندوم را گره بزنید تا از نشت منی جلوگیری کند و منی بیرون نریزد؛ زیرا در این صورت احتمال شکل­ گرفتن نطفه وجود دارد. کاندوم یک بار مصرف است؛ بعد از استفاده آن را شستشو ندهید و دور بیندازید.

چگونه می­توان کاندوم را از بسته درآورد؟

بسته کاندوم را با دقت باز کنید. به هیچ وجه از دندان­های خود برای پاره کردن بسته استفاده نکنید زیرا ممکن است خود کاندوم هم آسیب ببیند.

نحوه قراردهی کاندوم روی آلت تناسلی

همانطور که گفتیم، بعد از راست شدن آلت تناسلی مرد کاندوم باید روی آن قرار بگیرد. شکل گذاشتن کاندوم روی آلت خیلی مهم است؛ به این صورت که باید یک شکل لوبیایی روی آلت داشته باشد نه مثلاً شکل کلاهک دوش حمام. اگر کشیدن روکش کاندوم روی آلت تناسلی سخت و اذیت­ کننده باشد پس معلوم می­شود اشتباه عمل کرده ­اید. در صورتی که کاندوم را برعکس روی آلت قرار دادید آن را دور انداخته و از یک کاندوم جدید استفاده کنید.

ابتدا کمی کاندوم را باز کنید (حدود ۱ سانتی­متر) بعد آن را روی سر آلت تناسلی قرار دهید. سپس نوک کاندوم (قسمت شبیه پستانک) را فشار دهید و با دست دیگر خود کاندوم را روی آلت تناسلی بچرخانید. آن را تا انتها پایین آورده و هوا را کامل خارج کنید. در صورت تمایل می­توانید از روان­ کننده­ ها و ژل­های لوبریکانت استفاده کنید.

روان ­کننده ­های مناسب برای جلوگیری از آسیب کاندوم

به‌­طور کلی عمل روان­کاری به شما کمک می­کند تا از جلوگیری کنید. شما به سه طریق می­توانید عمل روان­کاری را انجام دهید:

 1. با کمک ترشحات طبیعی واژن زن
 2. با کمک روان­ کننده ­های
 3. با کمک کاندوم­های بسته ­بندی دارای روان­ کننده

روان­ کننده های گلیسرینی یا سیلیکونی در کنار کاندوم­های لاتکس بی­ خطرند ولی روان ­کننده ­های پایه روغنی توصیه نمی­شود؛ زیرا به کاندوم لاتکس آسیب می­زند و کیفیت آن را پایین می­ آورد. همچنین برای مرطوب کردن آلت می­توانید از آب تمیز یا بزاق دهان استفاده کنید.

نحوه برداشت کاندوم از روی آلت تناسلی

پس از انزال، باید سریع آلت مرد از واژن خارج شود. اگر کاندوم را نزدیک دهانه واژن نگه دارید (در قائده آلت تناسلی مرد) این نکته باعث می­شود کاندوم نتواند روی آلت تناسلی حرکت کرده و یا در واژن گیر می­کند. وقتی آلت تناسلی مرد از واژن خارج شد کاندوم را باید به آرامی از آلت جدا کرد و مراقب باشید منی بیرون نریزد.

چگونه می­توان کاندوم داخلی را وارد یا خارج کرد؟

بسته کاندوم را با دقت باز کنید. آن را تا اندازه­­­ای که جا دارد داخل واژن کنید (درنهایت به دهانه بالای رحم می­رسد). اگر مایل باشید می­توانید از روان­ کننده در خارج یا داخل کاندوم جهت کاهش اصطکاک استفاده کنید. حلقه داخلی دور گردنه رحم و حلقه خارجی، بیرون واژن قرار می­گیرد. وقتی آلت تناسلی مرد به واژن وارد می­شود نباید مستقیم با قسمت داخلی واژن تماس پیدا کند.

درآوردن کاندوم داخلی

بعد از رابطه جنسی، از بیرون کاندوم را آرام بپیچانید و از واژن خارج کنید. مراقب باشید تا نطفه بیرون نریزد. سپس آن را گره زده و دور بیندازید.

اگر از هردو کاندوم استفاده کنید چه اتفاقی می­افتد؟

استفاده همزمان از دو کاندوم خطرناک است و منجر به پارگی یک یا هردوی آن­ها می­شود. برای داشتن ایمنی بیشتراز یک کاندوم استفاده کنید. در غیر این صورت می­توانید از روش­های دیگر پیشگیری بارداری مثل ، ایمپلنت یا قرص بهره­ مند شوید.

اگر همه اصول ایمنی استفاده از کاندوم را رعایت کردید اما باز آسیب دیدید چه باید بکنید؟

حتی اگر خیلی درست و اصولی از کاندوم استفاده کنید باز هم احتمال پارگی آن وجود دارد! در صورت وجود پارگی بلافاصله باید رابطه متوقف شده و آلت تناسلی مرد از واژن خارج شود سپس کاندوم را تعویض کنید. فقط در روش­های پیشگیری مثل IUD یا قرص احتمال بارداری وجود ندارد. می­توانید قرص EC ر ا بدون نسخه پزشک از داروخانه دریافت کنید. مصرف قرص­های EC 3 تا ۵ روز اول بعد از رابطه جنسی مهم است؛ استفاده از آن در ۲۴ ساعت بعد از رابطه، ۹۵ درصد و ۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه، ۶۱ درصد تأثیر دارد.

کاندوم خاردار مانند سایر انواع کاندوم ابزاری بهداشتی است که از انتقال عفونت و بارداری جلوگیری می‌کند. همچنین منجر به لذت بیشتر در رابطه جنسی برای زوج‌ها می‌شود، اما باید به صورت منطقی از آن استفاده کرد. با وجود مزایای این محصول؛ استفاده زیاد از آن نیز عوارضی را به همراه دارد. از بین رفتن نرمی واژن، تخریب روحی و روانی و ایجاد خراش در دهانه رحم نمونه‌هایی از مضرات استفاده زیاد از کاندوم خاردار است. بنابراین بهتر است زوج‌های جوان بیش از حد از این محصول استفاده نکنند تا طراوت واژن حفظ شود و قدرت جنسی آنها در دراز مدت تحلیل نرود.

پرسش و پاسخ بارداری با کاندوم

استفاده نادرست و احتمال بارداری با کاندوم

تا الان اشاره­هایی به استفاده­های نادرست از کاندوم شده است؛ اما در این بخش قصد داریم تا کامل­تر این بی­ دقتی­ ها و آسیب­ها را برایتان تشریح کنیم. این خطاها ریسک بارداری را افزایش می­دهد و می­تواند عفونت­های مقاربتی را منتقل کند:

با قراردادن کاندوم بعد از شروع رابطه جنسی ریسک بارداری به شدت افزایش می­یابد.

یکی از راه­های افزایش ریسک بارداری، برداشت کاندوم قبل از پایان رابطه جنسی است. و احتمال بارداری با کاندوم سالم را افزایش دهد.

 • بازکردن کاندوم قبل از گذاشتن آن

باید قبل از استفاده از کاندوم و قبل از شروع رابطه پوشش آن کامل باز شود. و احتمال بارداری با کاندوم سالم را افزایش دهد.

 • خالی بودن فضای کاندوم در نوک آلت تناسلی

وجود فضای خالی برای خروج مایع منی در نوک کاندوم لازم است. و احتمال بارداری با کاندوم سالم را افزایش دهد.

پشت و روکردن کاندوم به جای این که جلوی ورود ترشحات به واژن را بگیرد، پارتنر را بالقوه در معرض مایع منی قرار می­دهد. و احتمال بارداری با کاندوم سالم را افزایش دهد.

 • خطای بازکردن کاندوم در طول رابطه

برقرار کردن رابطه قبل از این که کاندوم کامل باز شود، یک عامل در احتمال بارداری است. و احتمال بارداری با کاندوم سالم را افزایش دهد.

 • قرارگرفتن کاندوم در معرض اشیای نوک­تیز

بازکردن بسته­ های کاندوم با اشیای تیز می­تواند منجر به پارگی کاندوم لاتکس شود.

 • عدم بررسی خسارت در کاندوم

چک نکردن کاندوم قبل از استفاده ریسک بارداری ناخواسته را زیاد می­کند. و احتمال بارداری با کاندوم را افزایش می‌دهد.

استفاده از کاندوم با ژل روان­ کننده می­تواند از پارگی کاندوم بکاهد. احتمال بارداری با کاندوم را کاهش دهد.

برداشت نادرست کاندوم، خارج نشدن سریع و صحیح مایع منی بعد از انزال را به دنبال دارد.و احتمال بارداری با کاندوم را افزایش می دهد.

استفاده مجدد از کاندوم حتی ۲ بار خیلی اشتباه است احتمال بارداری با کاندوم را افزایش می‌دهد.

نگهداری کاندوم خارج از شرایط درج­ شده روی بسته ریسک بارداری یاحتمال بارداری با کاندوم را افزایش می­دهد.

فروشگاه اینترنتی کاندوم بازار بسته بندی کاملا محرمانه و ارسال فوری به سراسر کشور دارد

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

در زمینه مشاوره بارداری و تنظیم خانواده، امروزه متخصصان زیادی از جمله و زنان و زایمان آموزش­ های لازم را دیدند و تجربه کافی برای ارائه خدمات مطمئن در پیشگیری از بارداری برای هر شخص متناسب با شرایط او را دارند. هر زمان در انتخاب روش­ مناسب برای پیشگیری از بارداری و داشتن یک رابطه ایمن با همسر خود دچار تردید شدید، می­توانید به یک متخصص مراجعه کرده یا با سایت ما مکالمه داشته باشید.

شما پیشنهاد می دهد:

منبع: alibaba

دکمه بازگشت به بالا