استان ها

خدمت‌رسانی امدادگران فارس در خرامه/ تعویض شبکه آبرسانی ۲۰ روستا

ترندونی/فارس به مناسبت چهل و پنجمین سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران، کاروان سلامت، بهداشت و درمان هلال احمر فارس به ۱۲ روستای بخش کربال خرامه خدمات رایگان درمانی ارائه کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس امروز، ۱۶ بهمن از اجرای طرح کاروان سلامت با استقرار تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری هلال احمر در بخش کربال شهرستان خرامه همزمان با ایام دهه فجر خبر داد و گفت: همزمان با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی ایران، تیم‌های تخصصی بهداشت و درمان اضطراری این جمعیت در قالب کاروان سلامت زیر مجموعه طرح ملی نذر خدمت، در روزهای ۱۵ و۱۶ بهمن‌ماه با استقرار در روستای کمجان این شهرستان اقدام به ارائه خدمات درمانی و دارویی رایگان کردند.

حسین درویشی خدمات درمانی این تیم‌ها را شامل پزشک عمومی، چشم‌پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، بهداشت مادر و کودک، بهداشت روان، بهداشت محیط، تغذیه و خدمات دارویی عنوان کرد و افزود: برای نخستین بار در این کاروان سلامت بحث غربالگری «ماسکلو اسکلتال» دانش‌آموزان با هدف بررسی ساختار فیزیولوژی آن‌ها صورت می‌گیرد تا بتوانیم در صورت بروز هرگونه شواهد بیماری‌های ساختار اسکلتی با درمان به موقع از بروز بیماری‌های ناگوار جلوگیری کنیم.

وی تصریح کرد: همزمان با اجرای این طرح درمانی، کلاس‌های آموزشی امداد و کمک‌های اولیه و همچنین فعالیت‌های بشردوستانه با رویکرد تیم‌های حمایت‌های روانی هلال احمر (سحر) برگزار می‌شود.

درویشی اظهار کرد: توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) و اجرای طرح نیابت با هدف دیدار با خانواده‌های معظم شهدا از دیگر برنامه‌های یادشده در بخش کربال خرامه است.

مدیرعامل هلال احمر فارس در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به طرح ملی نذر خدمت بیان کرد: این طرح با ۴ رویکرد محرومیت‌زدایی، آموزش و توانمندسازی، تغییرات اقلیمی و آبرسانی و سلامت محور است که هلال احمر فارس در هر ۴ محور یاد شده در این بخش اقدامات تاثیرگذاری را انجام داده است.

وی، کلنگ زنی طرح تعویض شبکه آبرسانی به ۲۰ روستای بخش کربال خرامه را یکی از خدمات هلال احمر به مناسبت دهه فجر عنوان کرد و گفت: شهرستان خرامه و به ویژه بخش کربال به عنوان یکی از محروم‌ترین مناطق استان فارس، هدف اصلی هلال احمر در راستای اجرای طرح‌های آبرسانی در بخش تغییرات اقلیمی بوده است که در این دهه مبارک، اجرای طرح یاد شده صورت گرفت.

درویشی تعویض ۳۲ هزار متر لوله آب روستایی را که توسط نیک‌اندیشان تأمین شده است را خدمتی ارزشمند برشمرد و افزود: با مشارکت خیرین تامین و خرید این میزان لوله صورت گرفته و همچنین هلال احمر نسبت به تهیه شیرآلات و اتصالات اقدام کرده که پس از انجام حفاری و لوله‌گذاری که با مشارکت فرمانداری، بخشداری، اداره آبفا، دهیاری و شورای اسلامی روستاها انجام خواهد گرفت، امید داریم تا همزمان با عید نوروز و ماه مبارک رمضان بخشی از طرح را افتتاح و به بهره‌برداری برسانیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا