جامعه و خانواده

خدمات رسانی مترو و اتوبوسرانی پایتخت در شب قدر

مترو و اتوبوسرانی پایتخت به مناسبت فرارسیدن اولین شب قدر به شهروندان، خدمات ویژه ارائه می‌کند.

به گزارش ترندونی بر اساس اعلام سرپرست شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، این ناوگان به منظور تسهیل تردد شب‌زنده‌داران در اولین شب قدر به مساجد، حسینیه‌ها و اماکن مذهبی، زمان سرویس‌دهی در خطوط درون‌شهری را تا ساعت ۲ بامداد افزایش می‌دهد.

رضا محمدنژاد افزود: بر این اساس، سرویس‌دهی در خطوط ۱، ۲، ۳، ۴، ۶ و ۷ متروی تهران از ساعت ۲۲ تا ۲ بامداد روز بعد (شنبه ۱۱ فروردین) با سر فاصله ۳۰ دقیقه انجام خواهد شد.

شرکت بهره‌برداری متروی تهران گفت: در شب‌های ۲۱ و ۲۳ ماه مبارک رمضان (۱۲ و ۱۴ فروردین ۱۴۰۳) هم سرویس‌دهی شبانه تا ساعت ۲ بامداد با سر فاصله ۳۰ دقیقه انجام می‌شود.

رضا محمد نژاد افزود: متروی تهران در شب‌های قدر در خط ۵ تهران (صادقیه) – گلشهر و برعکس، همچنین انشعاب فرودگاه مهرآباد و شهر پرند خدمات‌رسانی شبانه ندارد.

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران هم با صدور اطلاعیه‌ای از خدمات‌رسانی ویژه ناوگان اتوبوسرانی پایتخت به شهروندان در مراسم پرفیض شب‌های قدر خبر داد.

روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اعلام کرد: برای رفاه حال شرکت‌کنندگان در مراسم شب‌های قدر که ۱۰، ۱۲ و ۱۴ فروردین در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی برگزار می‌شود، در پایان مراسم خدمات حمل و نقلی از مبادی و مسیرهای مشخص شده به شرح ذیل، ارائه می‌کند:

مبدا: میدان هادی ساعی – خیابان مدرس مسیر: خانی‌آباد نو – نازی آباد – میدان راه آهن

مبدا: خیابان فداییان اسلام -روبروی بیمارستان فیروزآبادی مسیر: دولت آباد- سیزده آبان- میدان شوش-میدان خراسان- خاوران-شهرک نظامی-زمان آباد

مبدا: ضلع شمالی حرم – خیابان فداییان اسلام -روبروی بیمارستان فیروزآبادی مسیر: دولت آباد- سیزده آبان- میدان شوش-میدان خراسان- خاوران-شهرک نظامی-زمان آباد

مبدا: ضلع جنوبی حرم- میدان سلمان فارسی- خیابان زهره وند مسیر: کهریزک- باقر شهر

مبدا: گردشی مترو شهرری مسیر: مترو شهرری- میدان هادی ساعی

همچنین روابط عمومی سازمان بهشت زهرا هم اعلام کرد: درهای اصلی این آرامستان امشب به مناسبت فرارسیدن شب قدر برای حضور زائران در گلزار مطهر شهدا یا در کنار مزار درگذشتگان در قطعات عمومی باز است

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران هم گفت: آتش‌نشانان ۱۳۸ ایستگاه آتش‌نشانی امشب و دیگر شب‌های قدر به‌منظور کمک به ایمنی محل‌های برگزاری مراسم در محدوده عملیاتی خود به‌ویژه اماکن مهم مانند مساجد، حسینیه‌ها، شبستان‌ها، بقاع متبرکه و اماکن دیگر مستقر می‌شوند.

قدرت‌الله محمدی به شهروندان توصیه کرد در این شب‌ها همه درهای ورود و خروجی مکان‌های مذهبی را باز بگذارند و افراد سالخورده و کودکان در نزدیک‌ترین محل تا درهای خروجی اسکان داده شوند.

انتهای پیام

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.
دکمه بازگشت به بالا