حفاظت از محیط زیست نیازمند ارتقای فرهنگ عمومی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، آیت الله رسول فلاحتی در دیدار با مدیرکل و جمعی از معاونان و کارشناسان حفاظت محیط زیست گیلان، با تاکید بر لزوم تلاش مستمر و جدی برای حفظ محیط زیست و طبیعت، اظهار کرد: تحقق این مهم به ارتقای فرهنگ عمومی نیاز دارد.

آیت الله فلاحتی همچنین محیط زیست پاکیزه را بهترین پشتوانه برای ارتقای کیفی زندگی مردم عنوان کرد و افزود: تنویر افکار عمومی در خصوص شاخص‌ها و معیارهای محیط زیست سالم می‌تواند به عنوان راهکار و ابزاری در برخورد مردم برای رفع معضلات و چالش‌های محیط زیست کمک کند.

امام جمعه رشت همچنین منشأ ایجاد مشکلات محیط زیست گیلان را عوامل انسانی دانست و اضافه کرد: وجود جنگل، کوه، دریا و تالاب‌های متعدد، ظرفیت‌های برجسته طبیعت گیلان است که با قدرشناسی مردم و آگاهی آن‌ها از مسائل زیست محیطی حفاظت می‌شوند.

ساماندهی فاضلاب و آب‌های سطحی شهر رشت در دستور کار است

«حمزه عشوری» مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات این اداره کل برای ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود و احیای تالاب انزلی، گفت: تلاش برای راه اندازی مرحله نخست تصفیه خانه شهرک صنعتی سپیدرود و تسهیل در روند راه اندازی تصفیه خانه‌ی شهر صنعتی رشت، از جمله طرح‌هایی است که به همراه ساماندهی فاضلاب و آب‌های سطحی شهر رشت در اولویت برنامه‌های محیط زیستی گیلان قرار دارد.

دکمه بازگشت به بالا