فرهنگ و هنر

تلویزیون در آستانه انتخابات برنامه‌هایش را اعلام کرد

تلویزیون در آستانه انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ویژه برنامه‌هایش را اعلام کرد.

به گزارش ترندونی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، برنامه‌های پیش‌بینی‌شده شبکه‌های سیما و حضور میدانی گروه‌های برنامه‌ساز در محل رای‌گیری به شرح زیر هستند:

شبکه یک سیما

برنامه‌های «صبح بخیر ایران»، «ایران عزیز»، «ایران امروز»، «سیمای خانواده» و «کتاب قانون» با هدف مشارکت مردم در انتخابات به ترتیب در ساعات ۶ و ۳۰، ۶ و ۱۵، ۱۸، ۱۱ و ۱۵ و ۱۹ از شبکه یک پخش می‌شود.

برنامه‌های روز انتخابات در حسینیه امام خمینی (ره)، نماز جمعه، مسجد ابوذر (خیابان فلاح) و وزارت کشور، در سه بخش ساعت ۷ و ۳۰ الی ۱۴، ساعت ۱۶ و ۳۰ الی ۱۸ و ساعت ۱۹ الی ۲۱ از شبکه یک پخش می‌شود.

همچنین گزیده‌ای از بیانات و سخنرانی‌های حضرت امام (ره) با موضوعات مرتبط به مجلس شورای اسلامی هر روز قبل از خبر ۱۴ روی آنتن می‌رود.

شبکه دو سیما

برنامه‌های «صبحانه ایرانی»، «نطق آزاد» و مینی سریال «قصه‌های صندوق» تا روز انتخابات ساعت ۶، ۱۴ و ۳۰و ۲۳ و ۱۵ دقیقه از شبکه دو سیما روی آنتن می‌روند.

دعوت خانواده شهدا و مردم به شرکت در انتخابات در قالب مستندهای گزارشی کوتاه در فواصل برنامه‌ها پخش می‌شود. همچنین برنامه «پاورقی» دلایل شرکت در انتخابات را از زبان مردم بیان می‌کند.

شبکه دو، روز جمعه مشارکت مردم در انتخابات را از محل اخذ آراء در مسجد لرزاده (میدان خراسان)، حسینه ارشاد (خیابان شریعتی) و مسجد جامع لویزان به تصویر می‌کشد.

شبکه سه سیما

برنامه «به اضافه یک» تا امروز پنج شنبه، ۱۰ اسفندماه ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه سه می‌رود.

همچنین «گزارش روز» با دعوت خانواده شهدا به شرکت در انتخابات و «سلام صبح بخیر» در راستای دعوت به شرکت مردم در انتخابات پخش می‌شوند. کمپین «به اضافه یک» نیز هر ۱۵ دقیقه بر روی صفحه این شبکه حک می‌شود. بخش‌های کوتاه، زیرنویس، کلیپ و سرود از دیگر برنامه‌های این شبکه است.

روز جمعه، دوربین‌های شبکه سه از مسجدالنبی (ص) (نارمک) و مسجد نظام مافی (صادقیه) به پوشش انتخابات می‌پردازند. همچنین صندوق‌های رای گیری در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) در ویژه برنامه انتخابات این شبکه پوشش داده می‌شود.

شبکه چهار سیما

ویژه برنامه انتخاباتی «مادرم ایران» با برقراری ارتباط زنده اینترنتی با اعضای شوراهای اسلامی به موضوع انتخابات می‌پردازد.

این برنامه تا امروز، ۱۰ اسفندماه در سه نوبت در ساعت‌های ۱۳:۳۰، ۱۷ و ۲۰:۴۵ به صورت زنده از استویوی پخش شبکه به روی آنتن می‌رود.

«مادرم ایران» جمعه، ۱۱ اسفند نیز در طول زمان برگزاری انتخابات پوشش کاملی از این رویداد ملی خواهد داد.

شبکه نسیم

شبکه نسیم با برنامه «نسیم آرا» در روز جمعه، ۱۱ اسفند ماه با مخاطبان همراه است.

شبکه نسیم جمعه از ساعت ۸ تا پاسی از شب، انتخابات مجلس شورای اسلامی را به تصویر می‌کشد.

این برنامه با اجرای پرهام عمرانی، آریا طاهری، محمدرضا محبی و دیگر مجریان این شبکه در فواصل برنامه‌های شبکه نسیم به صورت زنده انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را پوشش خواهد داد.

شبکه نسیم با پخش کلیپ، گزارش‌های تصویری، ارتباط با مراکز استان‌ها، سرود، خواننده‌های مختلف و مسابقه مردمی حضور رای اولی‌ها در انتخابات را به نمایش خواهد گذاشت.

شبکه تهران

ویژه برنامه «سلام تهران» صبح امروز حوالی ساعت ۸ با مردم و مسئولان شهر قدس دیدار کرد و فضای انتخاباتی این شهر را به تصویر کشید. این برنامه همچنین امشب ساعت ۲۱ به صورت کامل ویژه انتخابات پخش می‌شود.

همچنین برنامه کوتاه «مدرسه ما» و نماهنگ‌های «انتخاب من» و «راه اعتلا» از دیگر تولیدات گروه اجتماعی برای انتخابات پیش رو است. «مدرسه ما» روز پنجشنبه هر روز ساعت ۱۴ و ۳۰ روی آنتن می‌رود و نماهنگ‌های تازه تولید شده در طول روز و در فواصل برنامه‌های مختلف را پخش می‌کند.

گروه معارف نیز برنامه «تا نیایش» را پنجشنبه به صورت زنده از ساعت ۱۲ و ۴۰ روی آنتن می‌برد.

پخش شبکه تهران پنجشنبه از ساعت ۱۰:۳۰ و جمعه از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۲۲ میان برنامه‌هایی را روی آنتن خواهند برد. مجری این برنامه حسین مولایی است و در طول پخش آن گزارش زنده برنامه‌های «در شهر در استان» با موضوع انتخابات روی آنتن خواهد رفت.

شبکه تهران در ارتباط با شهرستان‌های استان تهران مثل مسجد جامع شهریار، شهر ورامین، میدان نماز (شهر ری)، رباط کریم و مسجد جامع نازی آباد، حماسه حضور مردم استان تهران پای صندوق‌های رای را به تصویر خواهد کشید.

شبکه آموزش سیما

برنامه «پرسشگر» با دعوت از وزیر آموزش و پرورش، معلمان را به حضور در پای صندوق های رای دعوت می‌کند. این برنامه پنج شنبه و جمعه ساعت ۲۱ پخش می‌شود.

همچنین بخش‌های کوتاه، زیرنویس و کلیپ و سرود در جدول پخش این شبکه قرار دارد.

شبکه قرآن و معارف سیما

شبکه قرآن و معارف سیما جمعه، ۱۱ اسفند در ویژه برنامه‌ای زنده با پوشش کامل رسانه‌ای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و برقراری ارتباط زنده با شعب منتخب اخذ رای، ستاد انتخابات وزارت کشور، شورای نگهبان، فرمانداری‌ها و… با مخاطبان همراه می‌شود.

همچنین واحد سیار و استودیو میدانی شبکه قرآن و معارف سیما با استقرار در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) در میدان تجریش و مسجد امام حسین (ع) شهر تهران حضور حماسی مردم در انتخابات را به تصویر خواهند کشید.

برنامه‌های «پاسخ» جمعه ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه «بینا» پنجشنبه، «آرمان» تا روز جمعه هر شب ساعت ۲۲ و ۱۵ دقیقه، «مهنا» جمعه ساعت ۲۱ به روی آنتن می‌روند.

مستند «سفرقند» هم تا روز پنجشنبه ساعت ۱۹ و ۱۵ دقیقه پخش می‌شود. سینمایی مستند «سفرقند» نیز روز جمعه ساعت ۱۸ و ۴۵ دقیقه از این شبکه پخش می‌شود.

پخش میان برنامه‌هایی از کلام بزرگان به ویژه مقام معظم رهبری درباره لزوم مشارکت و حضور پررنگ در انتخابات، تلاوت آیات قرآن کریم مرتبط با انتخابات و پخش سخنرانی‌های مذهبی از حرم‌های مطهر سراسر کشور از دیگر تدارکات شبکه قرآن و معارف سیما برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

شبکه افق

برنامه زنده «آرمان ملت» از شروع رای گیری تا ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه افق می‌رود. این برنامه شامل گفت و گو، مصاحبه، گزارش مردمی، بیانات مقام معظم رهبری مرتبط با موضوع برنامه است.

واحد سیار شبکه افق نیز با حضور در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و مسجد بلال سازمان صداوسیما مشارکت مردم در انتخابات را پوشش می‌دهند.

شبکه سلامت

دوربین‌های برنامه «سپید قانون» به صورت زنده از ساعت ۱۰ تا ۱۷ به صورت سیار از شعب اخذ رای، انتخابات را پوشش می‌دهند. همچنین برنامه «دوربین سلامت» نیز با گزارش‌هایی از حضور مردم روی آنتن می‌رود.

شبکه کودک

برنامه «برپا» با مباحث انتخاباتی به بهانه شورای دانش آموزی تا روز جمعه ساعت ۲۳ و ۴۵ دقیقه روی آنتن می‌رود.

همچنین این شبکه با «پویش ملی دعوت» از کودکان می‌خواهد عکس‌های خود را از مشاهدات خود در کنار صندوق‌های رای برای شبکه ارسال کنند.

شبکه مستند

مستندهای «خانه ملت»، «نشانی: بهارستان» و «تمرین حضور» برای روز جمعه شبکه مستند در نظر گرفته شده است.

شبکه ورزش

شبکه ورزش سیما جمعه همزمان با برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی از ورزشگاه شیرودی که محل حضور جامعه ورزش برای مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی است به صورت زنده حضور خانواده ورزش را پوشش خواهد داد.

مصاحبه با بزرگان ورزش، قهرمانان و مدیران در کنار به تصویر کشیدن مشارکت خانواده ورزش در این ویژه برنامه زنده پیش‌بینی شده است.

شبکه امید

همزمان با برگزاری اتنخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ویژه برنامه «حرف شما» جمعه از ساعت ۹ تا ۲۳ از شبکه امید پخش می‌شود.

برنامه «حرف شما» میزبان ورزشکاران در رشته‌های مختلف ورزشی، دانش‌آموزان و مدال‌آوران المپیادهای علمی می‌شود.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب هنری

با استفاده از انتخاب دقیق واژگان، تازگی و جذابیتی به نثرم اضافه می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا