برون مرزی

تقدیم استوارنامه سفیر آکردیته ایران به پادشاه لسوتو/ استقبال از حضور شرکت‌های ایرانی

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری آنلاین ترندونی، مهدی آقاجعفری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی و سفیر معتبر ایران در لسوتو، امروز (پنجشنبه 6 مرداد) استوارنامه خود را تقدیم پادشاه کرد. لسوتو

وی در همین راستا در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به دیدار با وزیر امور خارجه لسوتو و ارائه نسخه ای از این ماموریت نوشت: با وزیر امور خارجه لسوتو در خصوص تقویت همکاری بین دو کشور صحبت کردیم. کشورهای در حوزه های دوجانبه و چندجانبه به ویژه همکاری در محافل بین المللی». سپس طی مراسمی استوارنامه خود را به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران به آقای لتسی سو پادشاه لسوتو تقدیم کردم و سپس در گفتگو با شاه و با حضور وزیر امور خارجه راه های توسعه روابط دو کشور به ویژه روابط اقتصادی، حضور شرکت های ایرانی در شهر را مورد بررسی قرار دادم. ما در مورد پروژه های زیرساختی کشور، همکاری در حوزه های بهداشت و درمان و مشکل کرونا گفتگو کردیم.

آقاجعفری در این سفر با نخست وزیر لسوتو ماجرو نیز دیدار و در خصوص زمینه های همکاری اقتصادی دو کشور گفتگو کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در هر سه دیدار، مقامات لسوتو به گرمی از توسعه روابط و همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران و همچنین حضور شرکت های ایرانی در این کشور استقبال کردند.

به گزارش فارس، سفیر جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی همچنین سفیر معتبر یا غیر مقیم در موزامبیک، آنگولا، لسوتو و سواتینی است.

لسوتو کشوری محصور در خشکی است که در جنوب آفریقا واقع شده است و به جز آفریقای جنوبی با هیچ کشور دیگری مرز ندارد. 2 میلیون و 300 هزار نفر در این کشور زندگی می کنند که بیشتر ساکنان آن به دامداری و کشاورزی اشتغال دارند. لسوتو همچنین دارای معادن غنی الماس و زغال سنگ است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا