فرهنگ و هنر

بیانیه پرس تی‌وی پس از قطع از ماهواره یوتل‌ست

پرس تی وی در بیانیه ای اقدام شرکت ماهواره ای یوتل ست در قطع پخش این شبکه را محکوم و آن را نقض اصل آزادی رسانه ها دانست.

به گزارش ترندونی، روابط عمومی صدا و سیما در پی نقض آزادی بیان توسط یوتلست، بیانیه پرس تی وی را منتشر کرد.

از نظر ما، اقدام خصمانه یوتل و بالاتر از همه از سوی اتحادیه اروپا، تنها یک حلقه از زنجیره اقداماتی است که برای خاموش کردن تنها صدای مردم ایران در فضای رسانه ای انگلیسی زبان طراحی شده است.

تجربه ما در پرس تی وی از زمان تاسیس این شبکه در سال 2007. مراحل مختلف حذف بسترهای پخش کابلی و ماهواره ای توسط رگولاتورها و شرکت های خدمات اروپایی را نشان می دهد. مسدود کردن حساب های کاربری در پلتفرم های اجتماعی از توییتر گرفته تا فیس بوک، اینستاگرام و یوتیوب و حتی توقیف دامنه دات کام پرس تی وی توسط وزارت دادگستری آمریکا و همچنین تحریم کارکنان و مدیران شبکه. وزارت خزانه داری آمریکا و اتحادیه اروپا بخشی دیگر هستند. علاوه بر این، مجری، مستندساز و گزارشگر ارشد ما، مرضیه هاشمی نیز در چارچوب این حرکت هماهنگ و برنامه ریزی شده در آمریکا دستگیر شد و با رفتارهای غیرانسانی و همان نقض حقوق بشر توسط طراحان و عاملان این اقدامات مواجه شد. .

اکنون به خوبی می دانیم که روند درگیری اروپا و آمریکا با شبکه پرس تی وی به بالاترین حد خود رسیده است و کشورهای اروپایی نمی توانند مواجهه این شبکه با واقعیت جامعه ایران را تحمل کنند. این همان اروپایی است که سخاوتمندانه میزبان بسیاری از شبکه های دشمن جمهوری اسلامی ایران است و در برابر موج نفرت، تفرقه، انتشار اخبار جعلی و نظریه پردازی و سازمان دهی رسانه ای خشونت و ترور وحشیانه مخالفان توسط اغتشاشگران ایرانی سکوت می کند. آموزش و تحریک آنها به خرابکاری و آشوب در خیابان های شهرهای ایران برای تضعیف امنیت شهروندان ایرانی، تحریک گروه های تجزیه طلب و حمایت هوشمندانه تروریست های خارجی به رهبری این شبکه ها را نادیده می گیرد و آن را آزادی بیان می نامد.

اعمال استاندارد دوگانه در برخورد با مسائل آزادی بیان و به ویژه حقوق بشر در اتحادیه اروپا که هنوز آنلاین استعمار و جنایات حقوق بشری در کشورهای آفریقایی و آسیایی را بر خود دارد، به امری عادی تبدیل شده است. به ویژه امروز که اعضای مهم آن درگیر اعتراضات و اعتصابات گسترده هستند. همچنین انتظار نمی رفت این اتحادیه به جای حل بسیاری از مسائل و مشکلات و نقض حقوق بشر توسط کشورهای عضو، اقدام به طرح اتهامات واهی علیه شبکه ایران کند و شرکتی مانند یوتلست را مجبور به حذف پرس تی وی از پخش کند. ماهواره کند سیستم

اتحادیه اروپا می داند که پرس تی وی شبکه ای است که تصویر واقعی اروپا را به خود و جهان نشان می دهد و همچنین با تصویر سیاه ایران واقعی مقابله می کند.

به هر حال، با محکوم کردن این اقدام ناقض آزادی بیان که کاملاً سیاسی و مبتنی بر اتهامات واهی است، به اتحادیه اروپا می گوییم که ما در پرس تی وی همچنان صدای بی صداها و در راه خواهیم بود. برای نشان دادن چهره واقعی مردم ایران که مربوط به اغتشاشگران تحت حمایت اسپانسرها نیست. آنها خارجی ندارند، ما متوقف نخواهیم شد و این مرحله را به فرصت جدیدی برای فعالیت های خود تبدیل خواهیم کرد.»

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا