اقتصادیکسب و کار ایرانی برتر

بهترین کشور برای زندگی

زمانی که به مهاجرت فکر می‌کنید، اولین سوال و دغدغه مهمی که به ذهن می‌رسد این است که بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان کدام است؟ پاسخ این سوال به هدف شما از مهاجرت، میزان سرمایه مالی و نیازهایی که شما از کشور مقصد دارید، بستگی دارد.

اما در یک کلام، براساس منابع مختلف، برخی از بهترین کشورها برای مهاجرت و مهاجران عبارتند از: پرتغال، بحرین، سوئد، سوئیس، استرالیا، نیوزیلند، کانادا و امارات متحده عربی. این کشورها مزایای مختلفی مانند ثبات اقتصادی، کیفیت زندگی، سهولت در اخذ اقامت ارائه می دهند.

تحقیق و مقایسه کشورهای مختلف بر اساس نیازها و اولویت های فردی قبل از تصمیم گیری بسیار مهم است.

به طور کلی اهداف مهاجرت را می‌توانیم به سه دسته اصلی تقسیم کنیم: مهاجرت برای کار، مهاجرت برای تحصیل و مهاجرت برای سرمایه‌گذاری. اینجاست که انتخاب کشور مقصد اهمیت پیدا می‌کند.

در ادامه این مقاله به طور کلی بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان را زیر ذره بین قرار داده‌ایم و به تفکیک نیز در صفحات دیگر بهترین کشور برای کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری را بررسی کرده‌ایم. سفرمارک نمونه ای از بهترین کشورها را برای مهاجرت معرفی می کند:

 

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

کار، یکی از اصلی‌ترین دلیل کسانی است که قصد مهاجرت دارند. به‌طور کلی می‌توان گفت، بهترین کشور برای کار، آن‌جایی است که ترس از اخراج وجود ندارد، دخل و خرج با هم همخوانی دارند، امنیت شغلی بالاست، درآمد دریافتی کفاف تمام هزینه‌ها زندگی را بدهد، دسترسی به مشاغل و بازار کار راحت باشد و رضایت شغلی و اجتماعی بالایی وجود داشته باشد.

یکی از عمده‌ترین دلایلی که مردمان جهان‌ سومی به دنبال بهترین کشورها برای زندگی و صدالبته بهترین کشورها برای کار هستند، همین نداشتن رفاه و درجا زدن باوجود تلاش شبانه‌روزی است. چیزی که با زندگی در کشورهای پیشرفته می‌توان به‌راحتی به آن دست یافت.

پارسی کانادا، مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان را تهیه و لیست بهترین کشورها برای کار را مطابق با آن آماده کرده‌ایم. معیارهای ما از این قرار است:

کشورهای طراز اولی مثل آلمان، کانادا و استرالیا را می‌توان جزو بهترین کشورها برای مهاجرت کاری معرفی کرد. جزئیات مهاجرت کاری به هرکدام از این کشورها را می‌توانید در مطالب پیشنهادی زیر بخوانید:

اطلاعات از شما؛ ارزیابی شرایط مهاجرتتان از ما! ما با کمک باتجربه‌ترین کارشناسان، شرایطتان را ارزیابی دقیق کرده و با توجه به آن، مناسب‌ترین کشور برای مهاجرت کاری را به شما معرفی می‌کنیم. کافی‌ست را پر کنید که فقط 1 دقیقه وقت می‌گیرد!

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کجاست؟

زمانی که صحبت از مهاجرت تحصیلی می‌شود، فاکتورهایی که باید در نظر بگیرید، فرق می‌کند. برای مثال رتبه دانشگاه، کیفیت آموزش در رشته تحصیلی مورد نظرتان و هزینه‌های تحصیل از موضوعات مهم به شمار می‌روند. به طور کلی دانشجویان در سراسر جهان کشورهای ایالات متحده آمریکا، انگلستان، چین، کانادا، استرالیا را به عنوان اولین مقصد خود انتخاب می‌کنند.

البته این رده‌بندی برای دانشجویان ایرانی کمی متفاوت است. بر اساس آخرین سرشماری انجام شده از دانشجوهای ایرانی در کشورهای خارجی، بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان به شرح زیر است:

 • ایالات متحده آمریکا
 • ترکیه
 • آلمان
 • ایتالیا
 • کانادا

جزئیات کامل درباره تحصیل در این کشورها را در صفحات زیر بخوانید:

بهترین کشور برای سرمایه گذاری کجاست؟

برای انتخاب کشور جهت سرمایه‌گذاری باید فاکتورهایی مثل حداقل هزینه برای سرمایه‌گذاری، امنیت کشور مقصد برای سرمایه‌گذاری، تسهیلات ارائه شده، میزان سود سرمایه‌گذاری و شرایط اخذ اقامت از این طریق را بررسی کنید.

بر اساس این فاکتورها می‌توانیم کشورهای کانادا، استرالیا، پرتغال و اتریش را به شما پیشنهاد کنیم. البته لیست کامل این کشورها را به همراه مزایای سرمایه‌گذاری در هر کدام، می‌توانید در مطلب پیشنهادی زیر بخوانید. لازم به ذکر است برخی از کشورها بخصوص کشورهای حوزه کارائیب با ارائه پیشنهادهای متنوع  سرمایه‌گذاری شرایط را برای اقامت و استفاده از مزایای پاسپورت را فراهم می‌کنند. یکی از این گزینه‌ها است که متقاضی پس از دریافت آن می‌تواند بدون ویزا به 145 کشور دنیا سفر کند و از مزایای این پاسپورت برخوردار شود.

بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان

همان‌گونه که می‌دانید به دلیل تبعیض نژادی و فعالیت‌های تروریستی برخی گروهک‌ها در سراسر دنیا، کشورهای پیشرفته از پذیرش مسلمانان امتناع می‌کنند.

همین موضوع باعث شده تا روند مهاجرت مسلمانان به سایر کشورها به‌سختی انجام شود؛ اما بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان کدام است؟ در ادامه فهرستی از بهترین کشورها برای مهاجرت مسلمانان فراهم ‌شده است.

بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان
کانادا استرالیا نیوزلند
فرانسه آلمان یونان
بلغارستان بلژیک مجارستان
سنگاپور روسیه آمریکا
انگلستان مالزی ترکیه
اسپانیا امارات عربستان

حال، شاید با خود بگویید که چرا این کشورها همیشه پذیرای مسلمانان هستند؟ یکی از دلایل مهم این است که برای این کشورها، شخصیت فرد، مهارت و استعداد او در اولویت قرار دارد. به‌عنوان ‌مثال را می‌توان بهترین کشور برای مسلمان محسوب کرد، چراکه دولت آن به کارآمد بودن مهاجر برای کشورش بیشتر اهمیت می‌دهد تا دین او.

برای کشور هایی چون آلمان، استرالیا، نیوزلند، فرانسه و … نیز همین کارآمدی فرد مهم ‌تر از دین اوست. همین دلیل مهم باعث شده تا کشور های گفته شده جزء بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ دینی به شمار بیایند. اما در کشورهای عربی مانند امارات یا عربستان به دلیل یکسان بودن دین، درک متقابل بیشتر است.

البته لازم به ذکر است که برای ایرانیانی که قصد مهاجرت دارند و می‌خواهند در کشوری زندگی کنند که از لحاظ دینی برای آن‌ها امنیت وجود داشته باشد، ترکیه، آلمان، سنگاپور، مالزی، کانادا، استرلیا و … می‌توانند گزینه‌های بهتری نسبت به کشورهایی مانند عربستان باشند.

بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده، معیارهای مختلفی تاثیرگذار هستند. در انتخاب مقصد، باید شرایط اعضای خانواده، اهداف و سبک زندگی آن‌ها را در نظر گرفت. چنانچه قصد دارید با خانواده خود به خارج از کشور مهاجرت کنید، مطلب را بخوانید تا با کشورهای مختلف و شرایط آن‌ها برای مهاجرت آشنا شوید.

بهترین کشور برای پناهندگی

آخرین راه و صدالبته اشتباه‌ترین روش برای مهاجرت به کشوری دیگر، پناهندگی است. به‌طورکلی، کسانی که از این روش اقدام می‌کنند در خوش‌بینانه حالت، دو راه بیشتر پیش روی آن‌ها نیست: یا باید در کمپ‌ها با افراد دیگر در شرایطی فوق‌العاده نامناسب زندگی کنند تا جواب پناهندگی‌شان برسد و یا باید از آن کشور دیپورت شده و به مکان‌های دیگر منتقل شوند.


پارسی کانادا، پناهندگی را توصیه نمی‌کند و هیچ‌گونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی‌‌دهد.

کشورهایی که در ادامه مشاهده می‌کنید، بیشترین پذیرش مهاجران پناهنده را در سراسر دنیا به خود اختصاص داده‌اند. معمولاً این کشورها اجازه ورود مردم سوریه، افغانستان، سومالی و… را به وطن خود را می‌دهند و برای آن‌ها شرایط قابل‌قبول‌تری فراهم می‌کنند.

کمپ‌های تمیزتر، روند پذیرش سریع‌تر، فراهم کردن امکانات گرمایشی و تهیه خوراک ازجمله امکاناتی است که برای پناهندگان آماده می‌شود.

بهترین کشور برای پناهندگی
آمریکا ترکیه صربستان بنگلادش
کنیا انگلستان یونان آلمان

لازم به ذکر است، کشور های نام برده بیش‌ترین نرخ پذیرش پناهنده را در دنیا دارند. به عنوان نمونه، کشورهایی چون کنیا و بنگلادش، پناهندگان کشورهای مجاور خود را قبول می‌کنند.

از طرف دیگر، ایرانیان کشورهایی چون ترکیه، یونان و آلمان را برای این روش انتخاب می‌کنند. توجه داشته باشید، پارسی کانادا پناهندگی را به هیچ مهاجری توصیه نمی‌کند. توصیه می‌شود برای مهاجرت، به جای پناهندگی، از سایر روش‌های قانونی استفاده کنید. اگر به مهاجرت به اروپا علاقه‌مند هستید، مطلب را هم مطالعه کنید.

همچنین در مطلب ، شهرهای مختلف دنیا را از نظرهای مختلف لیست کردیم که پیشنهاد می‌کنیم مطالعه منید.

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

سخن پایانی

تلاش کردیم در این نوشته، به گونه‌ای اطلاعات مفید و مختصر به شما ارائه کنیم که بعد از مطالعه آن به پاسخ سوال “بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان” رسیده باشید. امیدواریم هرچه سریع‌تر مقصد ایده‌آل و مطلوب خودتان را پیدا کنید.

ما هم با مشاوره حرفه‌ای در کنارتان خواهیم بود. ضمناً اگر سوالی داشته باشید می‌توانید در قسمت کامنت‌ها بپرسید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به آن پاسخ بدهیم. اگر هنوز هم سوالی در ذهن دارید، برای ارتباط با می‌توانید فرم مشاوره زیر را پر نمایید. مطلب پیشنهادی زیر را هم از دست ندهید:

سوالات متداول

کشورهای آلمان، کانادا و استرالیا را می‌توان جزو بهترین کشورها برای مهاجرت کاری معرفی کرد. دلیل این ادعا را به همراه لیست کامل کشورها، در مطلب ، بخوانید.

با پر کردن ، کارشناسان مهاجرتی پارسی کانادا، شرایط اختصاصی شما را برای انتخاب بهترین کشور برای کار بررسی کرده و با شما تماس خواهند گرفت

برای اینکه ببینیم چه کشورهایی پذیرای بهتری برای مهاجرین مسلمان است، باید به فاکتورهای مختلفی توجه کنیم. مثلاً ببینیم وضعیت نژادپرستی و قوانین ضدنژادپرستی در آن کشور چگونه است، وضعیت آزادی‌های مدنی برای مسلمانان چطور است و

شاید با این تفاسیر بتوان گفت از لیست کشورهایی که در این مقاله ذکر کردیم، کانادا، بهترین کشور برای مهاجرت مسلمان به حساب می‌آید.

شاید بتوان کشورهای کانادا، استرالیا، آلمان، آمریکا و انگلستان را بهترین کشورها برای تحصیل نام برد. البته هرکدام از این کشورها بنا به دلیلی جزو بهترین‌ها هستند. اطلاعات بیشتر درباره آن‌ها را در مطلب ، مطالعه کنید.

اگرچه برای انتخاب بهترین کشورها جهت مهاجرت ایرانیان، نباید تنها به فاکتور دستمزد اکتفا کرد و فاکتورهای بسیار بیشتری را باید مورد بررسی قرار داد، با این حال می‌توان گفت از بین کشورهای بالا که تشریح کردیم، در کشورهای استرالیا و لوکزامبورگ حداقل دستمزد نسبت به سایر کشوانتخاب بهترین کشور برای زندگی به گفتار کار آسانی است و به عمل کاری بَس دشوار. مقاله‌ای که می‌خوانید، این کار دشوار را برای شما ساده می‌کند؛ اما قبل از شروع، توصیه می‌کنیم اگر به هر دلیلی فرصت مطالعۀ این مقاله را ندارید و در صورتی که فقط نیاز به مشاوره دارید، را پُر کنید تا با یک مشاورۀ دقیق راهنمایی‌تان کنیم.

خب برگردیم سَرِ اصل مطلب. فکر کنید که شرایط مهاجرت شما فراهم شده و می‌توانید انتخاب کنید که در کدام کشور زندگی کنید. کدام کشور را انتخاب می‌کردید؟ یا اصلاً طبق چه معیاری این کشور را انتخاب می‌کردید؟ شاید بهترین کاری که می‌کردید این بود که معیارهایتان را لیست می‌کردید و با توجه به آن‌ها بهترین کشورها برای زندگی را پیدا می‌کردید و در نهایت با یک سبک‌سنگین یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کردید. درست است؟

هرجا کلمه «بهترین» می‌آید، کار برای نوشتن کمی سخت می‌شود! بهترینی که در ذهن مَنِ نویسنده است، با بهترینی که در ذهن شما و بقیه است، ممکن است زمین تا آسمان فرق داشته باشد! در نتیجه انتخاب بهترین کشور برای زندگی کمی سخت است! راه‌حل چیست؟

برای ساده‌تر کردنِ کار، ما 8 معیار و شاخص را به‌صورت پیشفرض برای شما اضافه کردیم و با توجه به این شاخص‌ها، لیست بهترین کشورها را بر اساس معتبرترین منابع درآوردیم. شاخص‌های ما موارد زیر هستند.

بهترین کشورها برای زندگی بر اساس 8 معیار

 • سطح رفاه
 • آزادی
 • سلامت و بهداشت
 • آموزش
 • امنیت
 • درآمد و بازارکار
 • هزینه‌های زندگی
 • شادی و امید به زندگی

امیدواریم که این بررسی به شما در انتخاب بهترین کشور برای زندگی کمک کند.

بهترین کشورها برای زندگی از نظر سطح رفاه

رتبه کشور
1 دانمارک (Denmark)
2 نروژ (Norway)
3 سوئد (Sweden)
4 فنلاند (Finland)
5 سوئیس (Switzerland)
6 هلند (Netherlands)
7 لوکزامبورگ (Luxembourg)

این لیست براساس نسخه پانزدهم شاخص رفاه لگاتوم در سال 2021 تهیه شده است. همان‌طور که می‌بینید؛ کشورهای حوزه اسکاندیناوی و اروپایی، صدر جدول شاخص رفاه را قبضه کرده‌اند! دانمارک هم که چندسالی است به سبکِ بومیان غارتگرِ تاریخیِ خود (وایکینگ‌ها) به تخت پادشاهی تکیه زده و پیشتازی می‌کند.

اگر مایل بودید درباره وضعیت زندگی در کشور برتر این معیار بیشتر بدانید، مطلب را مطالعه کنید. خب می‌رسیم به شاخص آزادی:

بهترین کشورها برای زندگی از نظر آزادی

رتبه کشور آزادی فردی آزادی اقتصادی شاخص کلی آزادی انسان
1 سوئیس 9.56* 8.48 9.11
2 نیوزیلند 9.33 8.46 9.01
3 دانمارک 9.56 8.17 8.98
4 استونی 9.48 8.11 8.91
5 ایرلند 9.40 8.21 8.90
6 فنلاند 9.52 7.92 8.85
7 کانادا 9.40 8.06 8.85
8 استرالیا 9.30 8.20 8.84
9 سوئد 9.63 7.72 8.83
10 لوکزامبورگ 9.48 7.84 8.80

*نمرات از 10 حساب شده‌اند.

دوباره کشورهای حوزه اسکاندیناوی و کشورهای اروپایی! البته از آسیا-اقیانوسیه دو کشور نیوزیلند و استرالیا و از قاره آمریکا کشور کانادا هم در این لیست حضور دارند.

بهترین کشورها برای زندگی از نظر سلامت و بهداشت

*نمرات از 100 حساب شده‌اند.

جالب شد، نه؟! خودمان هم تعجب کردیم! فکر نمی‌کردیم کشورهای آسیایی بهترین‌ها باشند. برای اطمینان بیشتر سراغ شاخص بهداشت و درمان موسسۀ لگاتوم رفتیم و نتیجه را حدس بزنید؟! بوم! ژاپن، سنگاپور، کره، نروژ و تایوان اول تا پنجم هستند!

در این آمار، بعد از این چند کشور مطرح آسیایی، لیست به‌شکل عجیبی توسط کشورهای اروپایی قُرُق شده است.

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

بهترین کشورها برای زندگی از نظر آموزش

در بحث آموزش، معیارها متفاوت است و منابع مختلف درجاتی با هم اختلاف دارند؛ اما دو چیز بین همۀ آن‌ها مشترک است:

 1. آمریکا و انگلستان بیشترین سرمایه‌گذاری را روی آموزش دارند و همیشه در جمع 5 کشور برتر خودنمایی می‌کنند.
 2. کشورهای آسیای ‌شرقی راه خود را به جمع 10 کشور برتر باز کرده‌اند!
رتبه کشور کیفیت فرصت رشد
1 انگلستان 78.2* 69.79
2 آمریکا 72 68.74
3 دانمارک 69.8 62.54
4 کانادا 69.8 61.01
5 آلمان 69.5 60.64
6 ژاپن 68.2 59.46

*نمرات از 100 حساب شده‌اند.

خب می‌رسیم به بحث امنیت:

بهترین کشورها برای زندگی از نظر امنیت

این لیست باتوجه به معیارهای مختلفی مانند ثبات سیاسی، امنیت شخصی، امنیت حمل‌ونقل و امنیت در فضای مجازی تهیه شده است:

رتبه کشور
1 دانمارک
2 ایسلند
3 کانادا
4 ژاپن
5 سنگاپور

البته بعضی منابع براساس میزان صلح‌دوستیِ بین‌المللی و بعضی هم براساس میزان جرم و جنایت کشورها را لیست کرده‌ بودند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید از نظر میزان جرم و جنایت، کشورهای امارات متحده عربی و قطر در بین امن‌ترین کشورهای جهان هستند! خب می‌رسیم به موضوع مهمِ کار و اشتغال:

بهترین کشورها برای زندگی از نظر درآمد و بازارکار

اگر بخواهیم واقع‌بینانه نگاه کنیم؛ درآمد یک بحث است و بازار کار یک بحث دیگر! کشوری ممکن است دستمزد خیلی خوبی بدهد، اما چندان بازارکار پررونقی نداشته باشد و حتی نشود به این راحتی‌ها ویزای آن را گرفت، مانند لوکزامبورگ!

بنابراین مجبوریم برای این بخش، تلفیقی از کشورهایی ارائه دهیم که:

 • هم بازارکار خوبی دارند،
 • هم پول خوبی می‌دهند
 • و هم اخذ ویزای کار آن‌ها چندان سخت نیست.

پس لیست بهترین کشورها برای کار و زندگی به‌ این‌شکل چیده می‌شود:

رتبه کشور بازار کار راحتیِ اخذ ویزا درآمد
1 کانادا 8* 8 8
2 آلمان 9 9 7
3 استرالیا 7 7 7
4 امارات 5 7 6
5 دانمارک 6 4 9
6 لوکزامبورگ 6 2 9

*نمرات از 10 حساب شده‌اند.

همان‌طور که می‌بینید این تکه‌های پازل کنار هم معنا دارند. لوکزامبورگ در خیلی از بررسی‌ها بیشترین دستمزد را به نیروهای کار پرداخت می‌کند، اما گرفتن ویزای آن کار آسانی نیست!

در عوض آلمان و کانادا شرایط خیلی بهتری برای زندگی و کار در این معیارها دارند و در این مورد بهترین کشورها برای زندگی برای ایرانیان هستند. دربارۀ وضعیت زندگی در این کشورها را می‌توانید در مطالب و بیشتر بخوانید.

استرالیا هم سال‌هاست یکی از مقاصد مهاجرتی برای کار و زندگی برای ایرانیان است. این دورافتادۀ دوست‌داشتنی نیازمند نیروی کار خارجی است به نیروهای متخصص راحت ویزا می‌دهد و البته با کار در آن پول خوبی هم می‌توان به جیب زد. برای آشنایی بیشتر با این کشور، مطلب را بخوانید. خب می‌رسیم به بحث هزینه‌های زندگی.

بهترین کشورها برای زندگی از نظر هزینه‌های زندگی

طبیعی ا‌ست که قبل از نگاهی به جیبمان کنیم و به‌دنبال ارزان‌ترین کشورها باشیم. اینجا دیگر معیارهای مختلف را دخیل نمی‌کنیم و فقط ارزان‌ترین کشورها برای زندگی را برای شما از آورده‌ایم.

فقط به این نکته توجه کنید که ما خیلی از کشورهای ارزان را فاکتور گرفته‌ایم؛ چون می‌دانیم حتی اگر زندگی در آن‌ها رایگان هم باشد، به آن‌جا مهاجرت نمی‌کنید! مانند پاکستان، افغانستان یا عراق! ما ارزان‌ترین کشورها را بین کشورهای مهاجرپذیر که حداقل استانداردهای مناسب زندگی را دارند، آورده‌ایم:

رتبه کشور
1 پرتغال
2 عمان
3 اسپانیا
4 یونان
5 امارات
6 قطر
7 آلمان
8 ایتالیا

این آمار طبق معیارهایی مانند هزینه زندگی و قدرت خرید تهیه شده است و همان‌طور که می‌بینید؛ کشورهای اروپاییِ اسپانیا، یونان و پرتغال دربین ارزان‌ترین کشورها برای زندگی هستند. برای آشنایی بیشتر با شرایط زندگی در این کشورها، مطلب‌های ، و زندگی در اسپانیا را مطالعه کنید.

ایتالیا هم یک کشور ارزان برای زندگی و تحصیل است که بیشتر باب‌میلِ دانشجویان ایرانی است. برای آشنایی بیشتر با این کشور پیشنهاد می‌کنیم مطلب را بخوانید.

نکتۀ جالب دیگر، حضور کشورهای عربی حاشیۀ خلیج فارس در این آمار است! شاید به گوشتان خورده است که زندگی در کشوری مانند امارات خیلی پرهزینه است؛ اما وقتی آن‌ها را با کشورهایی مانند هنک‌کنگ، نروژ و سوئیس مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم آنقدرها هم گران نیستند! برای آشنایی بیشتر با وضعیت زندگی و هزینه‌ها در این سه کشور عربی، پیشنهاد می‌کنیم مطالب ، و را بخوانید.

شادی و امید به زندگی، دو شاخص مهم در انتخاب بهترین کشورها

بهترین کشورها برای زندگی از نظر شادی و امید به زندگی

باز هم کشورهای حوزه اسکاندیناوی! غیرممکن است یک آمار از بهترین کشورها باشد و اسم این کشورها در آن نباشد. فنلاند و دانمارک شادترین کشورهای دنیا هستند؛ ولی از آن طرف، آسیایی‌ها دستِ این کشورها را در شاخص امید به زندگی کوتاه کرده‌اند. ژاپن و کره‌ جنوبی بالاترین شاخص امید به زندگی را دارند و بعد از آن هم نروژ قرار دارد.

خب تقریباً به آخر مقاله رسیدیم؛ اما اینجا می‌خواهیم از تمام آمار و ارقام و بررسی‌ها یک نتیجه‌گیری مختصر و مفید داشته باشیم. می‌دانیم که زیاد شدنِ تعداد کشورها بازهم ممکن است سردرگمی بیاورد؛ بنابراین بهترین‌ها را دوباره لیست می‌کنیم:

 • بهترین کشور برای زندگی در اروپا: دانمارک
 • بهترین کشور برای زندگی در آسیا: کره‌ جنوبی
 • بهترین کشور برای زندگی در آسیا-اقیانوسیه: استرالیا
 • بهترین کشور برای زندگی در قاره آمریکا: کانادا
 • بهترین کشور حوزه خلیج فارس برای زندگی: امارات
 • بهترین کشور برای زندگی در خاورمیانه: امارات
 • بهترین کشور برای زندگی دانشجویی: ایتالیا
 • بهترین کشور برای زندگی با هزینه کم: پرتغال
 • بهترین کشور برای کار و زندگی: به‌طور مشترک کانادا و آلمان

و در نهایت:

 • بهترین کشور برای زندگی از همه نظر: دانمارک

بهترینِ بهترین‌ها هم به دانمارک می‌رسد. کشوری که تعاریف جدیدی از کیفیتِ زندگی و رفاه ارائه کرده و به یک استاندارد برای تعیین میزان کیفیت زندگی در کشورهای مختلف تبدیل شده است.

امیدواریم که از این مطلب لذت و استفادۀ لازم را برده باشید. یادتان نرود که نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با پارسی کانادا به اشتراک بگذارید.

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

سخن پایانی

انتخاب بهترین کشورهای دنیا برای زندگی سخت است؛ به‌همین‌دلیل آمدیم و 8 معیار برای آن تعیین کردیم و برای هر معیار سراغ بهترین منابع و آمارها رفتیم. درنهایت هم بهترین کشورها برای زندگی ایرانیان را در 8 معیار معرفی کرده و در پایان هم این لیست را به یک کشور محدود کردیم و انتخاب را آسان.

در نهایت هم تخت پادشاهی بهترین‌ها را لایق کشوری جز دانمارک ندانستیم. امیدواریم این مطلب در بررسی شما برای انتخاب بهترین کشور برای زندگی به‌درد خورده باشد.

سوالات متداول

انتخابِ بهترین‌ها سخت است؛ برای همین 8 معیار برای بررسی انتخاب کردیم: شاخص رفاه، آزادی، سلامت و بهداشت، آموزش، امنیت، درآمد و بازارکار، هزینه‌های زندگی و در نهایت شادی و امید به زندگی.

طبق این 8 معیار و با استفاده از معتبرترین آمار و مستندات، بهترین کشورهای دنیا برای زندگی را در مطلب معرفی کرده‌ایم. اگر فرصت مطالعه مقاله را ندارید را پر کنید تا کارشناسان ما در پارسی کانادا در انتخاب بهترین کشور به شما کمک کنند.

طبق شاخص رفاه لگاتوم؛ کشورهای دانمارک، نروژ و سوئد به‌ترتیب بهترین‌ها ازنظر سطح رفاه هستند.

ایتالیا و پرتغال بهترین کشورها برای زندگی دانشجویی هستند

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا