عمومیکسب و کار ایرانی برتر

بهترین خرما چه نام دارد

اگر از هر کدام از ما بپرسن چند نوع خرما در بازار موجود است مطمئنا حدود 70 درصد در جواب خواهند گفت دونوع خرما خشک و خرما تر!! در حالیکه خرما به اقسام و انواع مختلف که هر کدامشان حاوی درجه ای از کیفیت و مرغوبیت می باشد تقسیم می شوند در این مقاله از فروشگاه اوناتس درباره انواع خرما توضیح خواهیم داد .

بهترین نوع خرما کدام است؟

شاید تا حالا فکر کرده اید  که فقطخرما به دو نوع خشک و تازه دسته بندی می شود، ولی خرما را به انواع و اقسام متعددی دسته بندی می شوند که هر کدام از آن ها حاوی درجه ای از کیفیت و مرغوبیت می باشد. بنابراین قیمت هر کدام از آن ها براساس درجه کیفیت مشخص می گردد. درخت خرما حاوی ارزش غذایی بسیار بالایی می باشد و دارای خواصی ویژه ای است که در برخی موارد دارای ارزش دارویی است و باید مصرف آن را برای سلامتی موثر دانست. از آنجایی که تنوع در بین خرماها بسیار زیاد است، در نتیجه انتخاب بهترین نوع خرما کاری بسیار پیچیده است.

یکی از مهم ترین محصولات کشاورزی ایران خرمامحسوب می شود. علاوه براین سالیانه مقدار زیادی از آن به کشورهای مختلف جهان صادر می شود. بنابرایننوع خرمادر کیفیت آن بسیار اهمیت دارد. البته خرماها کیفیت برابری ندارند و با هم تفاوت هایی دارند. اما با این موارد می توان این تفاوت را از نظر خود خرما و نوع خرما دسته بندی کرد و با استفاده ازماندگاری و تازگی خرماآن را دسته بندی کرد. متاسفانه به سبب روش های نادرست، برداشت مقدار بسیاری از خرما حاصله در نخلستان ها سالیانه از بین می رود، برخی از شرکت ها و دلالان با انبار کردن خرمای تازه، خرماهای ماندهرا وارد بازار می کنند. بنابراین باید از دو دیدگاه بهترین نوع خرمارا بررسی کرد . دمنوش لاغری ستین بهترین مکمل برای لاغری .

بهترین نوع خرما برای خرید و بهترین نوع خرما از نظر نوع خرما.

براساس مطالعات انجام شده مشخص شده که خوردن قند تصفیه شده موجب کم شدن انرژی می شود، علاوه براین هنگامی که بدن از کالری های خالی از ویتامین ها و مواد معدنی استفاده می کنند، آن را به سوخت تبدیل می کند، که موجب کاهش انرژی می گردد.  خبر خوب این است که طبیعت، غذاهای باور نکردنی را در بسته های بسیار شیرین به ما ارائه می دهند. یکی از این غذاها خرمامحسوب می شود که به عنوان یک میان وعده قابل حمل به سادگی با آحیل جفت می شود. همچنینخرمانیاز شما به شیرینی و هم مواد مغذی مورد نیاز بدنتان را تامین می کند. خرمایکی از محصولات ناحیه گرمسیری و نیمه گرمسیری به حساب می آید. این میوه مقوی و سالم بافت های متفاوتی دارد که به شکل خشک و نرم وجود دارد. خرما دارای تنوع بسیاری می باشد که حدود بیست و یک نوع خرما در ناحیه متعدد پرورش داده می شود.

علاوه براین ازخرمامی توان برای تهیه میان وعده یا دسرهایی همانند رنگینک که مخصوص خوزستان است و خرمانارگیل استفاده کرد. با انواع خرمای جذاب و پرخاصیت آشنا شوید خرما برای ما ایرانی‌ها میوه‌ای شناخته شده و در دسترسی است. خاورمیانه بزرگترین تولید کننده‌ی همه نوع خرما است زیرا آب‌وهوای گرم و محیط مناسبی برای رشد نخل خرما در این منطقه وجود دارد. این میوه‌‌های شیرین این روزها در بسیاری از مناسبت‌های مذهبی و سنتی ما نقش دارند و دیگر به عنوان بخشی از فرهنگ ما شناخته شده‌اند. خرما از درخت‌های نخل به‌دست می‌آید، این درختان برای بسیاری از ساکنین مناطق گرم خاورمیانه مقدس هستند و ساکنین این مناطق حرمت خاصی برای این درختان قائلند. حتی در برخی فرهنگ‌ها به عنوان درخت زندگی شناخته می‌شوند. مورخان بر این باورند که خرما یکی از میوه‌های باستانی است و از اولین میوه‌هایی است که به کشت رسیده.

با خواص خرما آشنا شوید

خرمابار دکتر بیز میوه‌ای بسیار سالم است که باید در رژیم غذایی خود بگنجانید. خرمای شیرین، فارغ از نوع خرما ، تمام آن‌ها سرشار از ویژگی‌های مفید برای بدن ما هستند، این میوه‌ها غنی از مواد مغذی مهم برای بدن هستند که مزایا و کاربردهای گوناگونی دارند. میوه‌ی درخت نخل در دستور غذاهای سراسر دنیا کاربرد دارد و علاوه بر استفاده به عنوان یک شیرینی طبیعی، در نقش مواد اولیه در رسپی‌های مختلفی، از نوشیدنی گرفته تا غذای اصلی و دسر، استفاده می‌شود و همین امر کمک می‌کند تا بتوانید راحت‌تر از خواص آن بهره‌مند شوید. به عنوان مثال از خرما در طرز تهیه رنگینک که یک دسر خوشمره و مقوی ایرانی است استفاده می‌شود. از جمله خواص خرما می‌توان به انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی، قند و فیبر اشاره کرد. ، تولید انرژی در بدن نیز از دیگر مزایای استفاده از آن است.

با چند نوع خرما آشنا هستید؟

خرما میوه‌ای بسیار شیرین است که از درخت نخل به‌دست می‌آید. این درختان ارتفاع بلندی تا حدود ۲۵ متر دارند. تحقیقات نشان می‌دهند که این درختان عمری ۵ میلیون ساله روی کره‌ی زمین دارند و از جایی حوالی عراق امروز نشات گرفته و سپس در سایر کشورها مانند مصر و پاکستان کشت شده‌اند. انواع خرما بسیار زیاد است و گفته می‌شود حتی تعداد آن‌ها تا ۲۰۰ هم می‌رسد. هر نوع خرما ویژگی‌های خاص خود را دارد، بعضی از آن‌ها نرم و با رنگ قهوه ای روشن هستند. انواع دیگر خرما تازه دارای بافتی چسبناک‌تر و رنگی تیره‌تر هستند.  خارک یا خرک میوه‌ی نرسیده‌ی خرماست و رطب مرحله‌ای قبل از رسیدن کامل است که نسبت به خرمای کاملا رسیده رطوبت بیشتری دارد. بر حسب نوع خرما، هرکدام به شیوه‌ی مختلفی برداشت شوند. دمنوش قاشقی دکتر بیز را بصورت اصل تهیه کنید .

نواحی جنوبی ، جنوب شرقی و جنوب ایران محل پرورش بیش از 300 نوع خرما متفاوت است که حداقل بیش از 15 گونه آنها تجاری و در بازار خرما قابل خرید و فروش هستند.اینکه چرا از قدیم مصرف کننده ها فقط خرما مضافتی را در مغازه ها می دیدند دلایل بسیاری دارد که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. حجم تولید ، قیمت ، طعم و مزه ، فعالیت تجار و بازرگانان ، بازار صادراتی ، شرایط نگهداری و عرف جامعه عواملی هستند که در گسترش و الگوی مصرف یک محصول تاثیرگذار هستند.شایان ذکر است اگر چه خرماهایی بمراتب ارزان تر از خرما مضافتی در ایران کم نیستند، حتی مزه بعضی از خرما ها و شرایط نگهداری آنها بمراتب آسانتر از خرما مضافتی است.

دکمه بازگشت به بالا