استان ها

برگزاری جلسه فوق‌العاده دولت برای بخش دوم بودجه سال آینده

سخنگوی دولت خبرداد:

برگزاری جلسه فوق‌العاده دولت برای بخش دوم بودجه سال آینده

علی بهادری جهرمی در مورد لایحه بودجه سال آینده گفت: از همین امروز جلسات فوق‌العاده دولت تشکیل شد طبیعتاً ما به محض اینکه متن کلیات بودجه را مجلس به دولت ارسال کند، دولت آمادگی کامل دارد که بلافاصله متن بخش دوم را تقدیم مجلس کند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، علی بهادری جهرمی، سخنگو و دبیر هیئت دولت در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره ارائه بخش دوم لایحه بودجه سال آینده به مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: امسال با توجه به اینکه قانون برنامه هفتم توسعه باید تصویب و ابلاغ می‌شد عملاً دولت باید دولت منتظر می‌ماند تا قانون برنامه هفتم توسعه ابلاغ و سند بودجه اولین سال از برنامه هفتم توسعه را تقدیم مجلس کند.

وی افزود: مقداری تأخیر صورت گرفت چرا که هنوز برنامه هفتم توسعه کامل ابلاغ نشده و دولت بر این شد که همزمان با جلسات مجلس به صورت سه نوبته برای بررسی بودجه تشکیل داد، به محض کلیات برنامه هفتم در مجلس مشخص شد، دولت بخش اول قانون بودجه که کلیات بودجه هست را تقدیم مجلس کرد و امیدوار بودیم رسیدگی به آن هم در مجلس فوری و در چند نوبت کاری باشد و منتظر بودیم تا پیش از انتخابات این کار انجام شود.

بهادری جهرمی اظهارکرد: متأسفانه این جلسات برگزار نشد و همچنان منتظریم تا بخش اول بودجه نهایی کرده و برای دولت ارسال کند تا جداول و جزئیات بودجه منطبق با لایحه مجلس صورت گیرد.

سخنگوی هیئت دولت ادامه داد: از همین امروز جلسات فوق‌العاده دولت تشکیل شد طبیعتاً ما به محض اینکه متن کلیات بودجه را مجلس به دولت ارسال کند، دولت آمادگی کامل دارد که بلافاصله متن بخش دوم را تقدیم مجلس کند و امیدواریم بتوانیم با یک همکاری با برگزاری جلسات به صورت چند نوبت کاری و بدون تعطیلی بتوانیم پیش از ایام نوروز بتوانیم انشاءالله سند بودجه ۱۴۰۳ را نهایی کنیم.

دکمه بازگشت به بالا