حوادث و رویدادها

برخورد با فروش و آموزش ساخت موادمحترقه در فضای مجازی/ دستگیری چند فروشنده

رئیس پلیس فتای پایتخت از برخورد با خرید و فروش و آموزش ساخت موادمحترقه در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش ترندونی سرهنگ داود معظمی گودرزی در این باره گفت: برابر قوانین و مقررات خرید، فروش و آموزش ساخت مواد محترقه و منفجره در فضای مجازی ممنوع بوده و برای مرتکبان آن جرم انگاری شده است. در همین راستا نیز پلیس با مرتکبان چنین جرائمی قاطعانه برخورد می‌کند.

وی با اشاره به نزدیک شده به چهارشنبه سوری گفت: افراد سودجو و فرصت طلب برایشان مهم نیست که گروه هدف آنان کودکان و نوجوانان هستند یا افراد دیگر. آنان با فروش مواد محترقه و حتی آموزش ساخت این مواد جان انسان‌ها را به خطر می‌اندازند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ ادامه داد: متاسفانه بارها شاهد وقوع اتفاقات و حوادث ناگواری بوده‌ایم که در پی انفجار موادمحترقه رخ داده است. لذا خانواده‌ها باید دقت داشته باشند تا کودکان آنها با استفاده از این سایت‌ها به دنبال خرید و ساخت مواد محترقه خطرناک نباشند.

معظمی گودرزی ادامه داد: همچنین ممکن است افراد سودجو از این فرصت نیز برای کلاهبرداری استفاده کرده و با درج آگهی‌های مختلف اقدام به فروش مواد محترقه از طریق فضای مجازی کنند. در بسیاری از این موارد متهمان اقدام به کلاهبرداری از مردم کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مجرمان از هر بستری برای رسیدن به اهداف مجرمانه خود استفاده می‌کنند، ادامه داد: تاکنون تعداد زیادی از افرادی که در خصوص خرید ، فروش و آموزش ساخت موادمحترقه در فضای مجازی فعالیت داشتند دستگیر و طبق قانون با آنها برخورد شده است. اما در این بین مجرمان اینترنتی فرصت طلب نیز بیکار نشسته و با تبلیغات دروغین تحت عناوین مختلفی اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ افزود: برخی از این افراد در پوشش فروش مواد محترقه و آتش بازی با طراحی درگاه پرداخت جعلی، اطلاعات کارت بانکی کاربران را سرقت کرده و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنها می کنند و عده ای نیز بعد از دریافت وجه کاربران را بلاک کرده و دیگر پاسخگوی آنها نیستند.

انتهای پیام

کارگروه خبری حوادث

نویسنده حوادث با تمرکز بر جنبه‌های سیاسی و اجتماعی رویدادها هستم. توانایی بررسی تأثیر رویدادها بر سیاست‌ها و جامعه را دارم و به خوانندگان نگاهی عمیقتر به این جنبه‌ها می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا