برتری ترکیه برابر یاران مدافع پرسپولیس/ گرجستان شایسته باخت نبود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، تیم‌های ملی فوتبال ترکیه و گرجستان در نخستین دیدار خود در مرحله گروهی رقابت‌های جام ملت‌های فوتبال اروپا امروز سه شنبه از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه «وستفالن» شهر دورتموند آلمان به مصاف هم رفتند که در پایان ترکیه موفق شد با نتیجه ۳ بر یک به برتری برسد.

گئورگی گولسیانی مدافع تیم فوتبال پرسپولیس در این دیدار فرصت حضور در ترکیب تیم فوتبال گرجستان را پیدا نکرد.

در شروع این دیدار تیم ملی ترکیه عملکرد بهترین از خود نشان داد و توانست بر بازی مسلط شود و در در دقیقه ۲۵ «مرت مولدور» موفق شد با یک شوت تماشایی از پشت محوطه جریمه دروازه گرجستان را باز کند.

پس از این گل، حملات ترکیه ادامه پیدا کرد و «کنان ییلدیز» موفق شد از غفلت مدافعان حریف استفاده کند و گل دوم را هم به ثمر برساند اما این گل پس از برتری در اتاق کمک داور ویدئویی آفساید اعلام شد.

این گل مردود و خوش شانسی گرجستانی‌ها باعث شد این تیم به خودش بیاید و برای رسیدن به گل تلاش کند و در دقیقه ۳۲ «گئورگ میکائوتادزه» موفق شد از روی پاس تماشایی «کوچوراشویلی» گل تساوی را به ثمر برساند تا نیمه اول با همین نتیجه به پایان برسد.

با آغاز نیمه دوم، بازیکنان گرجستان تمرکز خود را روی کارهای دفاعی گذاشتند و این ترکیه بود که برای رسیدن به گل تلاش می‌کرد. اما مقاومت گرجستانی‌ها ۲۰ دقیقه بیشتر دوم نیاورد و در دقیقه ۶۶ «آردا گولر» در حالی که در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شده بود با یک شوت دقیق و تماشایی موفق شد توپ را به کنج دروازه حریف بفرستد تا بازی ۲ بر یک شود.

در ادامه، بازیکن تیم فوتبال گرجستان، با حرکت انفرادی خود توانست توپ را از پشت محوطه جریمه به داخل محوطه بیاورد اما ضربه نهایی او با بدشانسی به تیر افقی دروازه برخورد کرد و راهی در چهارچوب نداشت.

در آخرین ثانیه‌های این دیدار، گرجستان می‌توانست بازی را به تساوی بکشاند اما ضربه بازیکن این تیم با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت و پس از آن هم این تیم صاحب ضربه کرنر شد و هر یازده بازیکن این تیم پیش کشیدند و ضربه بازیکن این تیم پس از برخورد به مدافع ترکیه با بدشانسی وارد دروازه نشد.

سپس ترکیه از روی یک ضد حمله و در شرایطی که دروازه گرجستان خالی بود توانست گل سوم را هم به ثمر برساند تا بازی در نهایت با نتیجه ۳ بر یک به سود ترکیه به پایان برسد.

دکمه بازگشت به بالا