عمومی

با روحیه بسیجی می‌توان مشکلات کشور را برطرف کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ترندونی،

سیدابراهیم رئیسی روز دوشنبه در گردهمایی نهادهای ریاست جمهوری در بسیج و دستگاه های مرتبط با گرامیداشت هفته بسیج، مسئولیت پذیری و ریسک پذیری را از ویژگی های کلیدی پایگاه دانست. اگر به درستی و مناسب پاسخ دهند. ، سایر سازمان ها بدون شک از این نهاد الگوبرداری خواهند کرد.

رئیس جمهور بازسازی نظام اداری و تلاش برای تقویت کارایی در سازمان ها و ادارات را ضروری دانست و گفت: کارآمدی نظام اداری در این است که کارکنان به خوبی به وظایف خود واقف باشند و احساس مسئولیت کنند و به حل مشکلات مردم و مشتریان عشق بورزند. چالش ها و مسائل. ” انجام دادن.

رئیسی با تاکید بر اهمیت روحیه مسئولیت پذیری انسان در خانواده و جامعه گفت: در فرهنگ دینی هرکسی مسئول است و باید نسبت به مشکلات پیرامون خود احساس مسئولیت کند و همه ما وظیفه داریم عدالت، صفا و صمیمیت را ترویج کنیم. امانت. ، اشاعه خیر و تلاش کنیم از منکر در جامعه جلوگیری کنیم.

رئیسی افزود: روحیه مسئولیت پذیری اجازه نمی دهد انسان نسبت به محیط زیست و مشکلات مردم بی تفاوت باشد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در جامعه قرآنی صبر در برابر مصیبت ها و مصائب و مقاومت در برابر دشمنی از اصول اساسی است، خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر است و یک بسیجی باید روحیه را گسترش دهد. بسیج و جهاد در بین همکارانش.

رئیسی با انتقاد از کاستی ها و مشکلات نظام اداری کشور گفت: البته اگر بر نظام اداری کشور مسلط باشد شاهد مشکلات و ناکارآمدی های زیادی نخواهیم بود لذا نیازمند ارتقا و گسترش این روحیه هستیم.

رئیس جمهور نماز، ارتباط صمیمی با مردم، امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، اقامه عدل و مسئولیت را از اصول اصلی تشکیل جامعه با فضیلت و قرآنی دانست و تصریح کرد: باید تلاش کنیم. برای خلوص، صداقت و قابلیت اطمینان. اخلاق و معنویت و عدالت باید پرورش یابد و اجرای آنها مستلزم توجه به این اصول اساسی از نهاد خانواده تا جامعه است.

رئیس جمهور همچنین بر صداقت و عمل تاکید کرد و گفت: هرکس باید وظایف خود را به درستی بداند و در حد توان خود با پیروی از مبانی فکری امام علی (ع) اگر در سنگر صداقت و عمل است، انجام دهد. در ادای وظیفه بمیرد، آن شخص دارای درجه شهادت است.

دکتر رئیسی با تاکید بر اینکه با روحیه باشی می توان مشکلات کشور را حل کرد، گفت: تفاوت نظام اداری اسلامی ایران با مزیت آن نسبت به سایر کشورها این است که روحیه باشی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با تاکید بر اینکه تحریم ها هیچ گاه جلوی کشور را نمی گیرد، گفت: هر روز که از عمر دولت می گذرد بیشتر چشم انتظار پیشرفت کشور هستم و مطمئنم این امر محقق خواهد شد. . گشایش های جدی در موضوعات مختلف

رئیس جمهور گفت: باید با روحیه و تلاش مضاعف و کار باشی به سمت مشکل گشایی و گشایش حرکت کنیم و بدون شک اگر درست حرکت کنیم یاری خداوند برای جبهه حق اجتناب ناپذیر خواهد بود.

رئیسی تاکید کرد: با پیشرفت در ابعاد مختلف، انتظار روزهای درخشانی برای کشور داریم.

دکمه بازگشت به بالا