جامعه و خانواده

بازداشت مردی که با رسید و کارت جعلی کلاهبرداری می‌کرد

سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری فردی که با ارائه رسید جعلی و استفاده از کارت تقلبی از متصدیان مغازه کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش ترندونی، سرهنگ کیانوش نظری در این‌باره گفت: چندی پیش فردی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و اعلام کرد که در بازار طلا فروشان عبدل آباد فردی با ارائه رسید کارت به کارت از او خرید انجام داده است و مغازه را ترک کرده است. اما بعد از چند ساعت برای فروشنده پیامک مسدود شدن حساب و بلوکه شدن پول واریزی ارسال شده است.

وی با اشاره به حضور ماموران کلانتری ۱۵۲ خانی‌آبادنو در محل گفت: بلافاصله تیم عملیات کلانتری به محل اعزام شده و با بررسی دوربین‌های مداربسته مغازه‌ها، با استفاده از شیوه‌های نوین پلیسی هویت را متهم شناسایی کرده و دستگیری این فرد در دستورکار عوامل کلانتری قرار گرفت.

سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: ماموران پلیس با هوشیاری تمام و با گشت زنی‌های هدفمند، متهم را شناسایی و دستگیر کرده  و به کلانتری انتقال دادند. در بررسی‌های اولیه ماموران مشخص شد متهم با باندی در ترکیه همکار است و از این خرید ها مبلغی را برای خود بر می‌دارد.

نظری با بیان اینکه در جریان روند رسیدگی به این پرونده تعدادی از شکات نیز مورد شناسایی قرار گرفتند، گفت: متهم نیز در مقر انتظامی تحت بازجویی قرار گرفت که در جریان آن به هفت فقره کلاهبرداری به شیوه جعل کارت بانکی اعتراف کرد.

به گفته وی، برای متهم پرونده‌ای تشکیل شده و او برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده است. تحقیقات تکمیلی در خصوص این پرونده برای شناسایی مال باختگان دیگر نیز در دستورکار پلیس قرار دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا